Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben van rá...

Ebben az esetben van rá esély, hogy megszüntetik a tartásdíjat?

Figyelt kérdés
Férjem előző házasságából van egy 19 éves lány aki után fizeti a gyerektartást havi 10.000Ft-ot ítélt annak idején meg a bíróság, közben mi összeházasodtunk három gyermekünk született 3 és fél éves, két és fél éves, és egy újszülött, egyik gyermekünk sajnos Autizmus sprektumzavarral él. Férjem és a lánya öt éve nem is hallottak egymásról a lány nem hajlandó a kapcsolatot fel venni vele, nagyon rossz tanuló fél évkor mindig több tantárgyból megbukik, év végén szín kettesekkel átengedik, öt éves gimnáziumba jár most negyedikes 1 év van az érettségiig. Férjem nettó keresete 62.000Ft! Én gyesen vagyok+ családi pótlék.

#gyerektartás #megszüntethetik
2013. ápr. 24. 12:01
1 2 3 4
 1/35 intrepid ***** válasza:
19%
Bíróságra vele, és kérni a tartásdíj megszüntetését, vagy csökkentését. A ti 3 gyereketek is elég nagy anyagi teher, a gyerektartás már a ti megélhetéseteket veszélyezteti, minimum csökkenteni fogják.
2013. ápr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
82%
Amíg középiskolás nem nagy a valószínűsége, ráadásul azért 10.000 Ft nem olyan sok, annál kevesebbet nem hiszem hogy megítélnének. Iskolai teljesítmény nem érdekes ebből a szempontból, lényeg hogy van tanulói jogviszonya.
2013. ápr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
78%

Én nem hinném hogy 10ezer forintnál kevesebbet megítélnek.

A helyzetre.. meg inkább nem írok semmit...

2013. ápr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
51%
Alapból csökkentenék, de a 10e alá nem mennek.
2013. ápr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
A jogi tanácsadáson azt mondta a hölgy, hogy a férjem papír szerinti nettó fizetését veszik alapul és ennek 50%-át osszák el négy gyerekre azaz lecsökkentik az biztos, de mi azt szeretnénk ha megszüntetnék teljesen.
2013. ápr. 24. 12:21
 6/35 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem nem szüntetik meg a gyerektartást, mivel még gimnazista, a családi is 20 éves korig jár, szerintem legkevesebb mikor betölti a a 20 -at, akkor próbáljátok megszüntetni, de az se biztos, hogy akkor lehet. Csökkenteni nem fogják szerintem, ha jól tudom a párod keresetének min. 20%-át kell fizetnie.
2013. ápr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
32%
Na kezdődik!Miért kell rögtön ilyen szöveggel jönni?Végigolvastad a sztorit kedves előttem lévő?
2013. ápr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
73%

Igen, elolvastam. A lány szülei elváltak, az apja nem foglalkozik vele de mindenki meg van lepve, hogy nem színötös tanuló.


Nem is értem, hogy lehet úgy gyereket vállalni hogy nincs rá pénz - ja de, mégis, majd nem adok a réginek, eddig sem törődtem vele, nem mindegy már neki?

2013. ápr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
63%

Ja, és mindjárt kiderül hogy apuka nem is akarta azt a gyereket, csak becsúszott/anyuka átverte.


Anyuka és/vagy a jelenlegi pasija sokat keres, nem hiányzik nekik a pénz. Apuka meg mindent megtett a jó kapcsolat érdekében.

2013. ápr. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
91%

Én eddig nem írtam egy rossz szót sem, de igen én is végigolvastam a szöveget. Az apa keres 62ezet, és "vállalt" NÉGY gyereket.

A férjem 300at keres (én 120at) mégis csak egy másodikat, egy közöst mertünk bevállalni a meglévő fia mellé. Pedig én is sokgyerekről álmodtam, csak közben felnőttem és rájöttem hogy ez nem így működik.


Sajnálom hogy az egyik gyerek beteg, de ha egészséges lenne sem lenne más a helyzet. Ha csak az anyuka nem 500ezret keres(ne)

2013. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!