Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben van rá...

Ebben az esetben van rá esély, hogy megszüntetik a tartásdíjat?

Figyelt kérdés
Férjem előző házasságából van egy 19 éves lány aki után fizeti a gyerektartást havi 10.000Ft-ot ítélt annak idején meg a bíróság, közben mi összeházasodtunk három gyermekünk született 3 és fél éves, két és fél éves, és egy újszülött, egyik gyermekünk sajnos Autizmus sprektumzavarral él. Férjem és a lánya öt éve nem is hallottak egymásról a lány nem hajlandó a kapcsolatot fel venni vele, nagyon rossz tanuló fél évkor mindig több tantárgyból megbukik, év végén szín kettesekkel átengedik, öt éves gimnáziumba jár most negyedikes 1 év van az érettségiig. Férjem nettó keresete 62.000Ft! Én gyesen vagyok+ családi pótlék.

#gyerektartás #megszüntethetik
2013. ápr. 24. 12:01
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
96%
ha nem is a férjed az apa, akkor menjetek bíróságra. ott majd megdöntik az apaságot és semmit sem kell fizetnie. itt szerintem az a lényeg, hogy nem az övé a gyerek és nem az, hogy mennyi a fizetése...
2013. ápr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod a nevére vette a lányt, akkor is fizetnie kell a gyerektartást, mivel így elismerte, hogy az övé. Ha mégse álltok olyan rosszul, akkor nem értem, miért sajnáljátok pont most azt a havi 10 ezret, 1-2 év, aztán vége. Én hagynám már az egészet a fenébe, ha 19 évig nem csináltatok semmit. Lehetett volna kérni valami olyat, hogy az apaság tényét kiderítsék, DNS vizsgálattal, hogy mégse ő az apa, akkor lehetett volna csinálni valamit, most is lehet, de szerintem amilyen hosszúra elnyúlna az ügy, a csajszi lehet be is fejezi a középiskolát.
2013. ápr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van hagyni is kellene már a fenébe, míg be ne fejezi a középiskolát, utána úgy sem veszik fel ilyen eredményekkel már sehová. Amíg kiskorú volt nem akartunk neki traumát okozni, hogy megtudja az igazat, és persze most sem szeretnénk, majd ha az anyja úgy látja elmondja ha nem hát nem.
2013. ápr. 24. 13:21
 24/35 anonim ***** válasza:
82%
OKJ szakra simán felvehetik még 2-es érettségivel és akkor tivábbra is fizetni kell. Én a volt feleséggel beszélgetnék el, hogy ha nem változtat a lány és az ő viselkedésén mert biztós, hogy ő neveli ellene akkor borítani figjátok a bilit.
2013. ápr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
64%

"miután kiderült a lánynak nem a férjem az igazi apja, hanem egy másik pasas"


Ja, sógornőm férjének szintén van egy nagylánya, nekik meg három közös a semmire, érdekes, sógornő is váltig állítja, hogy nem a férje a lány apja, mert a mucsaröcsögei Manyi néni szerint nem is hasonlít rá...

Amíg erre nincs bizonyíték, a férjednek fizetnie kell. Nem értem, a nagy büdös semmire hogy lehet három gyereket vállalni?

2013. ápr. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
74%
Ha a bevételetek jóval több mint 62 ezer forint nettó, akkor ti most komolyan egy szaros tízezresen problémáztok?
2013. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Csak én problémázok mert ennyi erővel az O... Jánosnak, az O...Pistának meg bárki másnak nyomhatnák csak úgy a kezébe egy egy tízest havonta, ki ne örülne neki. Vagy jönne K..r Mária te a férjedé a gyerek adjál már pénzt havonta persze mér is ne tessék itt van. Én csak azt nem bírom elnézni, hogy hülyére veszik még mindig!
2013. ápr. 24. 14:10
 28/35 anonim ***** válasza:
32%

Ne haragudj de nevetséges vagy 10 ből csökkenteni hova...

ha nincs pénz ne pottyans 3 kölyköt ne hogy már a másiktól akard elvenni a minimumot mert a pasid ba'ik 5 éve megemelni a segét és találkozni a saját gyerekével.

2013. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
13%

Honan a jó fa'ból trudnák már az ismerősök ki az apa csak kényelmesebb elhini a pletykát mint foglakozni a gyerekkel.

Ne mond hogy a párod akkora szent ha évek óta nem keresiu a gyerewket sz ő dolga megerőltetni magát nem a gyereknek nem e gyerek anyéának csak gondolom ez a verzó már nem tetszik de pénzéhes szuka.

2013. ápr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
84%
No hát ha a férjed meg olyan hülye volt hogy összeállt egy roma nővel és még nevelte is a lányát akkor meg is érdemli a sorsát!
2013. ápr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!