Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben az esetben van rá...

Ebben az esetben van rá esély, hogy megszüntetik a tartásdíjat?

Figyelt kérdés
Férjem előző házasságából van egy 19 éves lány aki után fizeti a gyerektartást havi 10.000Ft-ot ítélt annak idején meg a bíróság, közben mi összeházasodtunk három gyermekünk született 3 és fél éves, két és fél éves, és egy újszülött, egyik gyermekünk sajnos Autizmus sprektumzavarral él. Férjem és a lánya öt éve nem is hallottak egymásról a lány nem hajlandó a kapcsolatot fel venni vele, nagyon rossz tanuló fél évkor mindig több tantárgyból megbukik, év végén szín kettesekkel átengedik, öt éves gimnáziumba jár most negyedikes 1 év van az érettségiig. Férjem nettó keresete 62.000Ft! Én gyesen vagyok+ családi pótlék.

#gyerektartás #megszüntethetik
2013. ápr. 24. 12:01
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
57%

"az apja nem foglalkozik vele"

Ezt hol olvastad?Nincs leírva az hogy nem foglalkozik vele,csak nem lehet felvenni vele a kapcsolatot!Honnan tudod te azt,hogy az apja nem keresi?Az meg se fordult a fejedben,hogy a lány nem akar találkozni az apjával?

2013. ápr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
76%
A lány nem hajlandó felvenni a kapcsolatot az apjával, aminek lehet, hogy sok oka van, de lehet, hogy csak egy lázadó tinédzser és az anyja beszélte tele valamivel a fejét !
2013. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
78%
ezaz!! vállaljatok még 5 gyereket!
2013. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
84%
Igen, és ilyenkor ha egy gyerek nem akar találkozni az apjával, akkor abban az apa sosem hibás, csak a szemét ex meg a hálátlan gyerek.
2013. ápr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
17%

Hát sajnálom,hogy neked nem elég 420 ezer a megélhetésetekhez kedves 11-es.Nem kell nagylábon élni és hidd el akkor elég lesz!

Amúgy meg miért ti döntitek el ki mennyi gyereket vállal?

2013. ápr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
77%

Ugye? :-)


Ha a gyerek és az apja között kezdettől jó a kapcsolat és a válás után is foglalkozik vele, nem lehet egy ennyi idős fejét telebeszélni.


Csak lehet, hogy ő sem hülye és felfogja, hogy ő már nem kell az apjának, mert minden idejét, szeretetét, energiáját csak és kizárólag az új családjára fordítja.

2013. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
94%
Ki mondta hogy nem elég ennyi pénz? Elég. Nekünk két gyerekre. Másnak megértem hogy többre is. Mi szeretünk kényelmesen élni. Ilyen vagyok, nem mondtam hogy rossz. De 62 ezerre+gyesre+családi pótlékra NÉGY gyerek? Ne mond már hogy az én anyagiasságommal van gond. Ha meg így jó nekik, akkor azt a negyediket is lássák el. Vele is számolni kellett volna.
2013. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
87%
ha ezt a 10 ezret nem bírják kifizetni.. és ennyi megélhetésre vállaltok ennyi gyereket..szánalmas.
2013. ápr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
83%
Nem fogják megszüntetni, az a lány ugyanúgy a párod gyereke, és még középiskolás. Azt meg ugye fel se hozzam, hogy minek kell három gyereket szülni egy 62 ezres fizetésre.
2013. ápr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Jó tisztában lenni egy két dologgal a férjem papírján van annyi a fizetés amennyi nyilván nem ennyi a fizetése és nem ennyi a bevétele, szerencsére. De ami a papíron szerepel

az a döntő hivatalos!!! Vagyon van egy 100 négyzetméteres tehermentes ház, a három gyermekünk nevén szerencsére a picit is be engedte venni a gyámhatóság utólag a tulajdon részbe, az autók egyik após nevén a másik anyukám nevén fut hivatalosan. Tehát a férjem nevén nem szerepel semmi! Visszatérve a lányra, férjem felnevelte az ég világon mindent meg adott neki, anyuka egy percig sem dolgozott sehol életében pedig bőven elmúlt negyven, de hát ugye a kisebbség nem szeret dolgozni, a férjem adott 14 évig bőven jókora összeget nekik, hogy szépen éljenek, miután kiderült a lánynak nem a férjem az igazi apja, hanem egy másik pasas! Mondjuk ez addig is sejthető volt, hiszen minden ismerős barát felhívta erre a figyelmet, de férjem nem hitt nekik, hozzáteszem már nagyon régen el váltak, mivel az asszonyka több vasat tartott a tűzbe egyszerre, de az én kis férjem mindent elnézett neki, és még is a feleség hagyta el őt! Úgy gondoltuk, hogy a kislánynak nem kellene megtudnia mi derült ki, és hát vállalta továbbra is a tartásdíj fizetését, de több összeget már nem volt hajlandó kifizetni a lány többé nem állt szóba vele.

2013. ápr. 24. 13:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!