Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben elfogadnátok az...

Ilyen esetben elfogadnátok az "apátok" pénzét?

Figyelt kérdés

Egyedül hagyta anyukámat terhesen, sosem találkoztam vele. Most 31 éves vagyok, felbukkant. Nincs gyereke, szeretne megismerni engem és a családomat. Kedvesen, de határozottan elutasítottam.

Nem adt fel, lassan 3 hónapja "zaklat". Most végre megértette hogy nem adom be a derekam, felajánlotta hogy szívesen támogat havi fix összeggel.


Én nem szeretném elfogadni, mert félek hogy kérne valamit cserébe. Anyukám szerint elfogadhatom.


Átlagos anyagi helyzetben vagyunk, tudunk félretenni is, ezt a plusz összeget luxusra költenénk vagy félretennénk.


2013. ápr. 24. 14:53
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Nem, anyukám nem mondott róla rosszat. Csak az igazat: házassággal hitegette, ő meg szerelmes volt és lefeküdt vele. Anyukám elhitte amit mondott, ő viszont csak szexet akart.


Ezt ő is elismerte most. Fiatal volt, nem akart felelősséget vállalni. Volt anyukám mellett más is - ezt is ő mondta, anyukám nem tudott róla.


Van gyerekem és egy férjem, aki csodálatos apa. Csak azóta tudom, mit veszítettem, amikor látom a férjem a gyerekeimmel.


Ráadásul bármikor meggondolhatja magát újra. Nem akarom megkedvelni, hogy aztán újra lelépjen.

2013. ápr. 24. 15:23
 12/23 anonim ***** válasza:
10%
És anyukád nem tudta, hogy működik az óvszer? Nem akarok kötekedni, de a fiatal pasik többnyire a szexre mennek, nem lehet ezért őket hibáztatni. Éppen ezért a nők dolga, hogy figyeljenek a védekezésre, ők lesznek terhesek, nem apuka. Apád azóta felnőtt, nyilván teljesen máshogy látja már a dolgokat.
2013. ápr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Fiatalon mindenki követ el hibákat. Tisztelem Anyukádat mindenért, amit tett és hogy nem hangolt ellene. Szerintem erős és racionális nő lehet, nem hiszem, hogy megbántanád, ha beszélnél apáddal.

Nem védhetjük meg magunkat a csalódástól, kár lenne emiatt kihagyni valamit. (nem hinném amúgy sem, hogy megint lelépne)

Én adnék neki egy lehetőséget.

2013. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Nem tudta. 17 éves volt, 0 szexuális tapasztalattal és tudással. 30 évvel ezelőtt egy 200 fős kisfaluban.


Igen, ő is hibázott. Csak 30 éve ha egy férfi azt mondta, hogy elvesz egy nőt, akkor elvette. Nem volt "divat" felcsinálni a nőt és lelépni.

Anyám vállalta a felelősséget, tisztességesen felnevelt.


Nyilván elfogult vagyok, de ha választanom kell hogy kinek okozok fájdalmat kettejük közül, hát nem anyám lesz az.

2013. ápr. 24. 15:36
 15/23 anonim ***** válasza:
60%
12es ez mekkora hülyeség. Mindkét félnek oda kell figyelni. Főleg, ha a férfi felelőtlen és éretlen egy gyerekhez. Ha meg már becsúszott legyen annyi gerinc benne, hogy támogatja a gyerekét és annak az anyját. Nem kötelező anyukával szerelemben és boldogságban élni, de ne lépjünk le, mint a patkány a süllyedő hajóról.
2013. ápr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy féregmaradvány az apám, nem bocsátanék meg neki soha. Megmondanám, hogy ha pénzt akar valakinek adni, utalja mondjuk a nane-nak, és utána már csak öklendeznék, ha rá gondolok, nem hánynám el magam.
2013. ápr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
8%
Ott írod anyud szerint is elfogadhatod.Fogadd csak el,pénzel nem váltja ki nem tudtad ki az,mi az apa,nem törödött veled.Vedd úgy egyfajta kárpótlás.Ne csinálj belőle problémát.Inkább neked adja mint idegennek ,vagy az államnak.
2013. ápr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogadnék el egy fillért se tőle.
2013. ápr. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
90%
Azt nem értem, hogy egyáltalán ez a kérdés, hogy merülhetett benned fel? Hiszen aki ember, az egy percig nem lenne kérdéses mit dönt azonnal, mig te itt még vacilálsz. Apád tudta, hogy létezel már a fogantatásod óta, ha eddig nem volt kiváncsi rád, most se legyen.Bocsáss meg neki, és minden jót és szépet kívánva küld el, oda ahonnan jött.Én ezt tenném a helyedben.Szóval nem értelek.
2013. ápr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Az is teljesen más helyzet lenne, ha csak most derült volna ki, hogy te a gyereke vagy, és úgy keress meg, de igy..nulla.
2013. ápr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!