Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek illendő lenne...

Szerintetek illendő lenne felköszönteni párom anyukáját ebben az esetben?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, de még mind a ketten otthon élünk (tanulunk). Jó a viszonyunk a barátom anyukájával szerintem szeretnek is engem.


Még is olyan furcsának érezném, hogy közös gyermek sincs még el sem vagyunk jegyezve, csak 4 éve egy pár vagyunk és akkor én külön felköszöntöm.


Párom ragaszkodik ahhoz, hogy mindenki vegyen virágot a másik anyukájának is, azonban én úgy gondolom, elegendő ha csak a sajátomnak veszek és ő is és egyszerre köszöntjük fel.


Eddig nem volt probléma mert alapszakon Debrecenben tanultunk és ritkán jöttünk haza, telefonon volt köszöntés aztán utólag a saját szülőket felköszöntöttük ki mivel szerette volna. Most viszont ez felvetődött, mivel itt vagyunk Pesten és mind a ketten hívtak, hogy ugye megyünk mert jönnek a mamák is...


Ti hogy szoktátok ezt megoldani?


2013. ápr. 25. 07:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Mi 2 éve vagyunk együtt, de én nem adok neki semmit. Nem az én anyám. (Szerencsére) Majd, ha lesz kisgyerek, akkor ő felköszönti a mamát. Én akkor sem.

Nekem semmi közöm hozzá.

2013. ápr. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szerintem ezt sürgősen meg kellene beszélnetek! Ha te nem engedhetsz meg ilyen kiadásokat, akkor a párodnak nem lenne szabad erőltetni, pláne, ha a ti családotokban nem az ajándék értéke, hanem a gesztus számít.

Mi közösen szoktuk felköszönteni a szülőket, nem veszünk duplán ajándékot.

Viszont mi anyák napján is kölcsönösen felköszöntjük egymás anyukáját. Elég hülyén nézne ki, hogy a férjem felköszönti az anyját, én meg nézek bambán, mert nem az én anyám. Én ezt bunkóságnak tartanám.

Veled értek egyet kérdező, hogy elég egy ajándék/csokor, közösen átadva. De mindenképpen beszéljétek meg!

2013. ápr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

11-es! Biztos örülnél, ha a párod így gondolkodna a te anyukádról, igaz? Gondolom a gyereketeket sem fogod a nagyi ellen hangolni... Az is tök hiteles lesz, hogy ő köszöntse fel a nagyit, de te nem. Sose fogom megérteni az ilyet.

Persze van akinek tényleg gáz az anyósa, de akkor is van tisztelet és példamutatás a világon. Hagy döntse majd el a kisgyerek, hogy ki milyen ember, nem kell hangolni.

De persze nem tudom, hogy nálatok mi a helyzet.

Mi felköszöntjük egymás anyukáját, és nem esik nehezünkre.:-)

2013. ápr. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Mi együtt élünk,de anyák napján eszem ágában nincs felköszönteni párom anyját,nem az enyém,minek?

Párom se köszönti fel az én anyámat,furcsán is nézne.


Szülinapra,karácsonyra közös ajándékot vettünk első perctől,nem élünk olyan nagy lábon,hogy külön-külön,másrészt nincs is túlzottan ötlet.


Ilyen aranymedálos nagy csokros meg...kerek szülinapra veszünk ilyen értékben.

Anyák napjára szál virág vagy kis cserepes,sülinapra-karácsonyra 2-3ezres ajándék.Közösen.

2013. ápr. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
úgy gondolom ha ezt a problémát nem tudod a pároddal megbeszélni, főleg nem 4 év után, akkor ott már komoly problémák vannak,üljetek le, mondd el neki azt amit itt leírtál, és ha nincs változás, vagy még csak kompromisszumra sem képes, akkor én elgondolkodnék a helyedben hogy jól választottam-e párt
2013. ápr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nálunk is az a módszer mint amit te is írsz kérdező. Én a helyedben úgy oldanám meg hogy a párod vesz virágot és te meg vinnél neki bonbont, valami különleges csokoládét vagy süthetsz is neki.


Mondjuk eleve nem értem hogy te miért köszöntenéd meg anyák napján az ő anyukáját. Az csak a párod dolga és a tesójáé, ha van neki.

2013. ápr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
"eleve nem értem#16" - az, hogy a kedves EZT szeretné, szerintem elég indok. Vagy különben a fentebb említett súlyos baj sejthető - ha egy ilyen kis kérésben sem tudnak a megegyezni...
2013. ápr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges a két csokor. Ez pont olyan, mintha elmennétek a szülinapjára és vinnétek mindketten egy-egy virágot. Vagyis nálunk egyet szokás vinni. Mindegy hova/kihez párom adja oda mert ő a férfi. Persze az anyák napja más, akkor én is adok anyukámnak virágot. De ha a párom is velem jön, akkor ő nem hoz semmit. Ahogy én sem az övének. Segítek neki kiválasztani egy ajándékot, ilyen téren jobban ismerem az anyukáját, sőt volt már hogy rávettem, hogy csinálja meg ő is azt a saját készítésűt mint én az enyémnek (többet nem hiszem hogy sikerül:)) szóval úgymond törődök az anyukájával ilyenkor is. És amúgy is szeretem, ahogy a párom is az enyémet, de akkor sem értem mi értelme lenne két csokornak. Ha lesznek gyerekeink, akkor is csak egy virágot fognak kapni a nagymamák.
2013. ápr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szál virággal még oké is lenne,had döntse el a kérdező mivel.

De megszabni hogy csokornyi virág és aranymedál,miközben tudhatja a pasi,hogy nem áll jól a kérdező...


Mi jól állunk,közös kasszán vagyunk,együtt élnük.Közös ajándékokat is veszünk.

De párom még így is megkérdezi,hogy szerintem kinek milyen értékben vegyünk...

2013. ápr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Honnan veszitek, hogy Anyák napjáról van szó? Nem értem.. Ahogy azt sem, hogy minek köszöntöd fel a párod anyját Anyák napján, ha tényleg erről van szó, akár virág és ajándék nélkül, akár ezekkel.
2013. ápr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!