Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek illendő lenne...

Szerintetek illendő lenne felköszönteni párom anyukáját ebben az esetben?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt, de még mind a ketten otthon élünk (tanulunk). Jó a viszonyunk a barátom anyukájával szerintem szeretnek is engem.


Még is olyan furcsának érezném, hogy közös gyermek sincs még el sem vagyunk jegyezve, csak 4 éve egy pár vagyunk és akkor én külön felköszöntöm.


Párom ragaszkodik ahhoz, hogy mindenki vegyen virágot a másik anyukájának is, azonban én úgy gondolom, elegendő ha csak a sajátomnak veszek és ő is és egyszerre köszöntjük fel.


Eddig nem volt probléma mert alapszakon Debrecenben tanultunk és ritkán jöttünk haza, telefonon volt köszöntés aztán utólag a saját szülőket felköszöntöttük ki mivel szerette volna. Most viszont ez felvetődött, mivel itt vagyunk Pesten és mind a ketten hívtak, hogy ugye megyünk mert jönnek a mamák is...


Ti hogy szoktátok ezt megoldani?


2013. ápr. 25. 07:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
17es, te egy igazi cseléd lelkű lehetsz, ha mindig úgy teszel ahogy a kedvesed szeretné... :)
2013. ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

13-mas.

Majd persze felköszöngetem anyák napján, amikor ő olyan szépeket mond rólam, hogy k*rva, meg amíg kevesebbet keresek , mint a fia, addig én csak egy eltartott k*rva leszek. Meg amikor a páromnak azért kellett elmennie dolgozni 16 évesen, mert anyunak büdös volt a munka?

Köszi, de én egy ilyen nőt nem tudok tisztelni és anyának tekinteni....

2013. ápr. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Igazából ténylegesen ez most merült fel közöttünk első alkalommal, mert mint mondtam eddig mindig külön töltöttük ezt a napot távol a családtól és nem hiszem, hogy e miatt már azt kellene fontolgatnom, hogy elhagyom a párom.


Leültem vele, megbeszéltük délután, és elmondta, hogy ezelőtt ők sem lepték meg csak kis ajándékokkal az anyukájukat, de tavaly (én meg sem gondoltam, hogy emiatt volt ez a fordulat), beteg volt az anyukája ősszel és nagyon közel volt, hogy elvesztik, és most minden követ megszeretne mozgatni, hogy azt érezze, hogy szükség van rá és szeretik őt... mindegy hosszú lenne leírni.


De azóta random is vesz ajándékokat az anyukájának, nagyon sok mindent megcsinál helyette, szóval jó szándékúan gondolta ő ezt, és azért szeretné ha megköszönteném, mert az anyukája azt mondta, hogy szinte a lányának tekint, mert mikor beteg volt és párom nem tudott ott lenni a kórházban én bementem hozzá... és most ez indított el benne valamit. De megbeszéltük hogy nekem a pénz miatt nem oké, és arra jutottunk, hogy akkor párom készíttet egy olyan csokrot neki amilyet szeretne, amilyen árban gondolja, én pedig egy nagyon szép tortát találtam amit elkészítek majd neki...

Az én anyukámnak pedig én készíttetek csokrot (plusz a kis személyes ajándék) ő pedig besegít apunak, hogy anyu álompolcát összerakják.


Szerintem teljesen okos kompromisszumra jutottunk... nem szakító ok, csak néhány értelmes mondat kellett, hogy oda tudjak állni elé és ezt megbeszélni vele...ami lehet az én hibám, de ennyire élesen még sosem jöttek ki az anyagi különbségeink...

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2013. ápr. 25. 21:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!