Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem szokás "otthoni ruha"...

Már nem szokás "otthoni ruha" együtt a családban sem?

Figyelt kérdés

Ti is úgy öltöztök otthon is, hogy bárhová el tudtok szaladni benne, vagy ha megy valaki bátran fogadhatjátok?

Nem arra gondolok, hogy üljünk itthon kinyúlt melegítőben, pólóban, de a melegítő, a mackósabb rövidnadrág úgy ahogy van kiment a divatból? Már otthon is mindenki "csinibe" öltözik? Mindenhol ezt látom magam körül.. Felnőttek, gyerekek egyaránt (abban homokoznak, fekszenek a földön stb)


2013. máj. 2. 09:45
1 2 3 4
 11/37 anonim válasza:
57%
Nálunk hétköznap nem szokás, csak hétvégén, de csak gyakorlati okok miatt. Sokszor jövök-megyek hétköznap, néha a párom hív, hogy segítsek neki, intézzek el valamit, és így nem lenne túl praktikus hazajönni, átöltözni, majd mondjuk 15-20 perc, netán 1-2 óra múlva gyorsan visszaöltözni, aztán át, napjában többször. Így otthon is abban vagyok, amiben elmegyek. Késő délután, kora este öltözünk át vagy tusolás után rögtön pihenősbe, vagy "otthoniba". (Utóbbiak a kedvenc, kényelmes ruhadarabokat takarják, bár nekem most babával a pocakban kevés régi kedvenc darabom van, ami rám is jön. :))
2013. máj. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
52%

Itthon passzos, sztreccs melegítőnadrágban vagyok télen - a párom nagyon szereti, mert kiadja az alakom:), felsőnek valami csinosabb hosszúujjú.


Nyáron sokszor csak alsóneműben + topban vagyok, maximum rövidnadrág + top. Ősszel, tavasszal mikor még nincs olyan hideg,de annyira meleg sem, akkor ilyesmi a lábamra: [link] meg top felülre.


Szóval kényelmes ruha, de nézzen is ki normálisan. Ha le kell szaladni a boltba, ahhoz felöltözök rendesen, meg persze ha vendégek jönnek.

2013. máj. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
88%
Én kb 20 éves koromig otthon is úgy öltöztem, mintha mennék valahova. Aztán farmermániás lettem és otthon kényelmetlenné vált a farmer, így egyre többször vettem fel otthoni nacit, szoknyát. Végső csapásként a fővárosba költöztem, na itt egy kiadós tömegközlekedés után ember legyen a talpán, aki abban a ruhában ráül a kanapéra, szóval... Ahogy hazaérek, kéz-arcmosás után rögtön váltom a ruhákat.
2013. máj. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
51%
Én azt nem értem, hogy minek vesz valaki kényelmetlen ruhát? Én mindig olyat veszek, amiben jól érzem magam, akár ünneplősben is lehet ilyet találni. Melltartóra is ugyanez érvényes, ami szorít, az akkor nem jó méret. Cipőben is lehet akár magassarkúban is kényelmeset venni, csak meg kell keresni azokat a márkákat, amelyek figyelnek a cipő felépítésére is, nem csak a kinézetére. Bátyámnak pl. a munkahelyére naponta öltönyben kell menni, őt az sem zavarja, megszokta, meg kitapasztalta hogy melyik szabás kényelmes számára, a nem öltönyös másodállására se öltözik át.
2013. máj. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
79%

én itthon egy polóba vagyok ( télen a fűtés miatt,nyáron a meleg miatt) de ha jön valaki,ott egy nadrág az ajtó melletti fogason. ha jön valaki,felkapom és úgy nyitok ajtót :D

ha kimegyek az utcára természetesen átöltözök. itthon egy lenge,sima poló.. ennyi. otthonias. otthon minek legyen farmerba meg dísz öltözékbe?.. kényelmes ruha otthon,ha elmegyek akkor átöltözök. nem nagy cucc átöltözni.

2013. máj. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk van itthoni ruha, de nem mindig öltözünk át.

Ha későn érünk haza, és csak két-három óra van a fürdésig, akkor nincs értelme. Ha korábban, akkor változó, mondjuk piszkos munkához nyilván átöltözünk, de amúgy nem, minek koszoljunk el még egy ruhát?

Hétvégén viszont nem utcai ruhában vagyunk, persze. De én is igyekszem normálisan kinézni, van egy itthonis melegítőm, télen azt hordom toppal (általában olyan mélyen dekoltált toppal, amit utcára nem vennék fel, de a páromnak igen), nyáron meg vagy top és egy nagyon rövid nadrág van rajtam, vagy egy pamut miniruha. Ezek kényelmesek is, a házimunkához is tökéletesek, és normálisan is néznek ki.


Igen, ha tehetem, igyekszem csini lenni. De ez szerintem nem olyan nagy baj, elvégre miért legyen az ember topis, ha lehet csinos is?

2013. máj. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
67%

Nos, nekem van kertem, s ha kint szabadban főzünk, képes szállni apróbb zsarátnok... Még az itthonit is érdemes néha szétválasztani, a földes-picit kiégett cuccokban nem ülnék be a szobámba :) S még nem is kezdtem el festeni... :D

Anyámnak annak idején külön ruhája volt locsolásra, nem volt egy tiszta munka.


Gyerekként otthon mindig otthoni ruhában voltunk, ennél azért lazább vagyok, nem akarok csak "alkalomra" felöltözni a rendes ruháimba (sokat vagyok itthon). A legkedvesebb, gyönyörű nyomott pólóimban nem flangálok itthon, de nem akarok csak olyan cuccban lenni, ami másra már nem jó.

A kényelmes, kedves, leglazább nyári ruháim speciel nem annyira csinosak, hogy abban menjek bárhova, de itthon szeretem őket. Kicsit sem elegánsak, de nincs semmi bajuk.

Télen (nem kinyúlt) puha, meleg, gumis nadrágban vagyunk itthon, mert egyszerűen az kényelmes és meleg. Ha lenne elegánsabb, de ugyanolyan kényelmes és meleg nadrágom e célra, azt használnám, de nincs. De tavasszal eme korszaknak vége s őszig elő se jön :D

2013. máj. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
71%

a kertben bizony koszos lesz az ember...ha valaki jelzi telefonon, hogy jön, bizony gyors fürdés, és átöltözés..

ha a szomszéd csönget be kerti ruciban, akkor még elmegy..de amúgy..még a közértbe is felöltözöm..


néha még nekem kínos, amikor szembejön egy ismerős full topisan...


az osanban valamelyik nap feltűnő volt, hogy öltönyös ember jön szembe bevásárló kocsival. a másik én voltam.


Japán turisták nyilatkozták rólunk eléggé megütközve, hogy borzasztó topisak vagyunk...olyan szakadt népség.


na ezért.

2013. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
68%

#14: Nekem vannak nagyon jó, kényelmes melltartóim, de amint hazajövök, hirtelen kényelmetlenné válnak :D A semmi sokkal jobb, s főleg kevésbé meleg ;) Nadrágnál is természetes számomra, hogy hiába kényelmes, ha rendes szabású és tart, akkor nem olyan lazán kényelmes, mint egy gumis vagy bő itthoni cucc. Nyáron a legkényelmesebb nadrág sem kényelmes nekem itthon, a házon belül inkább anélkül flangálok.

Ez olyan, mint a páromnak az alvás: minden ruhadarab zavarja a pihenésben, bármilyen laza vagy kényelmes is legyen.

2013. máj. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
56%
#14-nek megint: Bocs, nem olvastam az első oldalt akkor még, #5 hozzászólása után már értem, hogyan értetted... Azt én sem értem, miért kellene kényelmetlenben lenni, nem attól lesz szép és elegáns, az ember vegyen a méretére ruhát, evidens. Én még a puhaságot és a vasalást nem igénylést is figyelembe veszem, ha tudom :D De akkoris megvannak a korlátai, csak máshol :)
2013. máj. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!