Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megsértődnétek a nagyi...

Ti megsértődnétek a nagyi helyében, ha a "mostohát" is elhívnák az anyáknapjára? (anyuka meghalt)

Figyelt kérdés

Jogosan sértődött meg a nagymama szerintetek?

Két 6 évesről van szó egyébként. Az anyukájuk 5 éve halt meg, lassan 3 éve van együtt az apukájuk valakivel, majdnem 1 éve együtt is laknak azóta ez az első anyák napi ünnepség. Szerintem aranyos, hogy elhívták, amúgy amennyire én látom tényleg jó "anya". A nagymama (az anya édesanyja) is mehetett volna persze, de ő így nem megy. Szerintem így járt.. De nem tudom miért kell csinálni a fesztivált, most mindenki érezze magát rosszul (az apa és a barátnője is, gyerekeknek csak annyit mondtak nem ér rá a nagyi)

A nagymama rokona vagyok egyébként, de szerintem ez akkor sem normális, dolog. A lánya sem akarná ezt abban biztos vagyok.. Lehet valahogy beszélni vele?


2013. máj. 6. 10:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
70%
Veled értek egyet. Abban az esetben még vmennyire érhtetőnek tartanám a nagymama "hisztijét", ha anyuka még élne, de mivel már nem, ezért ezzel semmiképp nem gyalázzák meg az emlékét. Sztem egyszerűen csak bárkit kitúrna a "családból", aki a lánya helyére lép, még akkor is, ha ezzel a gyereknek meg az apának tesz rosszat. Elég önző. Inkább nem megy el az ünnepségre, és az unokáit bántja azért, mert nem az úri kedve szt tettek vmit... ez szánalmas.
2013. máj. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
80%

Tényleg nem kellene ezen megsértődni, főleg, hogy egy normális nőről van szó, akit szeretnek a gyerekek.

Ugyanakkor megértem a nagymamát, aki nem tud túllépni, és talán attól tart, hogy az új anyukával az igazi édesanya elfelejtődik, és már őrá sem lesz szükség, hiszen az ő lánya már nem él. Nem biztos, hogy a rossz indulat vezérli, inkább a fájdalom, és a félelem, hogy az unokáit is elveszíti.

Szerintem arról kellene vele elbeszélgetni, hogy

1. az ő lánya sem akarná, hogy a gyerekei anya nélkül nőjenek fel

2. azt sem akarná, hogy a férje egy életen át gyászoljon, és boldogtalan legyen

3. örüljön, hogy olyan nőt talált a férj, aki szereti a gyerekeket, és a gyerekek is szeretik őt

4. mindig is a nagymama marad az édesanya anyukája, és ő fog tudni a gyerekeknek az édesanyjukról mesélni, arról, hogy milyen kisgyerek volt, miket csinált, miben hasonlítanak rá

5. úgy ahogy az édesanyát nem pótolja senki, úgy a nagymamát sem, de ehhez az kell, hogy elfogadja a helyzetet, hogy a gyerekeknek ne kelljen választaniuk

6. ő talán úgy gondolja, hogy neki kell pótolnia az édesanyát, de a férj számára nem pótolhatja a társat, szóval hagyni kellene, hogy éljék a saját kis életüket, és ne az anyjuk akarjon lenni, hanem a nagyanyjuk.


Persze ehhez az kellene, hogy a nagymama is akarjon megoldást erre a helyzetre, és a saját szempontjain kívül elsősorban a gyerekekre kellene koncentrálnia. Nem könnyű helyzet, de a gyerekek érdekében mindent meg kellene tenni.

2013. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
40%

A nagyi hisztije fölösleges, és ráadásul bántó is. A lányát meg kellene gyászolnia és elengedni és tudomásul venni - bármennyire is fájdalmas -, hogy az Élet megy tovább. Én már mindenkit elvesztettem - most okoljam érte az egész Világot?


A kicsiknek anyára van szüksége, és bizony nagyon csúnya az az előítélet, hogy csak az édesanya lehet jó anya.


Ha nem ment el, akkor nem ment el. Nem kell foglalkozni vele. Tudnia kellene, hogy nem ő a fontosabb, hanem a gyerekek jövője. Ha az özvegy jól él az új asszonnyal, és a két gyerek boldog a pótmamival, akkor a nagyi fölsölegesen cirkuszol. Tudom, hogy fáj neki, hogy nem a lánya van ott, de a halál ellen nincs orvosság, ahogy szokták mondani. Nem arról van szó, hogy a második nő kitúrta az elsőt, és elváltak a szülők, hanem arról, hogy a férfi megözvegyült, két apró gyerekkel, aztán talált egy másik nőt, akivel boldogok. A nagyi örölhetne ennek, ha volna benne egy kis megértés.


Nem, semmiképpen sem jogos a sértődés, de mindneki azt tesz, amit akar. Ha megsértődött, akkor megsértődött. Rá kell hagyni. Duzzogjon csak, amíg meg nem jön a jobbik esze, vagy amíg meg nem unja.

2013. máj. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!