Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek feleslegesen...

Szerintetek feleslegesen haragszom a páromra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy egyetemista lány vagyok, és most végeznék az alapszakon. Viszont a vizsgák közeledtével érzem, hogy jobb lenne egy félévet halasztanom, vagy valahogy kitolnom a képzésemet, mert kiszámoltam és 1 hetet tudnék a záróvizsgámra készülni, ami nekem kevés, mert nem tudok sokáig intenzíven koncentrálni.


Ezzel az a baj, hogy még édesanyámnál lakom, és igazából hiába vagyok valahol felnőtt, mégis ő fedezi a kiadásaimat.


És tudom róla, hogy nem örülne, nem pártolja azt, hogy csússzak. Ennek főleg az is az oka, hogy már 64 éves, nem szeretne már nagyon sokáig eltartani, és ez így is van rendjén :)


De pont emiatt, hogy ilyen idős nem merem neki elmondani, hogy mit tervezek, nehogy valamilyen baja essék.


És itt jön a lényeg:


Ezt elmeséltem kedves páromnak, és tudja, hogy nekem ez nagyon fontos, és tanácstalan is vagyok, hogy mit, hogyan kéne csinálnom, de ő egyáltalán nem figyelt rám oda, sőt a végén kicsit le is szúrt, hogy most miattam lemaradt a Sherlock és Whatson című sorozat végéről, és mondta, hogy hát ő bizony mekkora áldozatokat hoz értem...


Először azt gondoltam, hogy ez csak vicc, de nem mert el kezdte magyarázni, hogy ezeket is meg kell becsülni.


Szerintem nem valami kecsegtető, ha az egyetemi továbbhaladásomat (bocsi a fellengzős megfogalmazásért, de nem tudtam jobbat... :D ), egy lapra teszi a szerdai sorozatával.


Ti mit gondoltok erről, jogosan haragszok rá, hogy így lebecsüli a problémámat?



2013. máj. 8. 23:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
59%

Csak akkor kapsz diákot, ha van még tárgyad, ha csak az államvizsga marad vissza, akkor nem jár a diákra matrica.

Egy BME-s

2013. máj. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

A párod részéről valóban nem volt szép dolog.

De Te meg ne legyél már hülye. Próbáld meg a vizsgát, hátha sikerül. Ha mégsem, akkor meg ugyanúgy mehetsz következő félévben még egyszer, mintha halasztanál. Mit veszítesz azzal, ha most megpróbálod?

2013. máj. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazatok van, nem kell annyira félni. Csak bennem van az, hogyha rosszul sikerül, akkor ott van a kis diplomámon, hogy kettes, hármas, nekem az nem elég jó :)


De valószínű, hogy ez csak olyan mint anno az érettségi, hogy többnek láttam, mint ami valójában.


BME-s hozzászólónak külön köszönöm, hogy tájékoztatott, én is így gondoltam :)

2013. máj. 9. 08:52
 14/31 anonim ***** válasza:

Szerintem ha megvan a diplomád, már nem nézik hányas. Legalábbis nálunk mérnököknél így szokott lenni.

A BME-s

2013. máj. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Nem szokták? Mondjuk egy mérnöknél én sem nézném, mert a BME egy nagyon nehéz egyetem, az egyik volt osztálytársam mesélte, hogy egyik félévben a villamosmérnököknek 1,96-os átlagtól volt ösztöndíj :)


Hát akkor lehet, hogy csak a hiúságomat kéne legyőznöm, és persze még sikeresen levizsgázni a maradék tárgyakból, aztán jöjjön, aminek jönnie kell.

2013. máj. 9. 09:10
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Én is két egyetemet végeztem egyszerre. Soha nem nézték meg, milyen átlaggal végeztem. (Pedig nem rosszal...) Lefénymásolták, berakták az iktatóba, hogy pipa, ez is megvan. Soha nem nézik, szerintem. Többen mondták, hogy náluk is csak elkérték lemásolni és meg sem nézték a jegyét. Szerintem emiatt nem kellene izgulnod. Menj csak el a vizsgára!

Különben is, tudod, "a legjobb jegy a kettes, a többi csak hiúság" :)

2013. máj. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kicsit most megnyugodtam. Egyedül annyi kétségem van, hogy ugye a záróvizsga jegye beszámít a felvételire msc-n, és gondolom, akkor nem sikerülhet akárhogy, de azt is hallottam, hogy a nálunk végzett bsc-seket mindenképpen felveszik msc-re. Hát, megpróbálok utánajárni, hogy ez mennyire igaz.


És külön köszönöm a saját tapasztalatot íróknak, azok rendkívül sokat segítettek!

2013. máj. 9. 09:25
 18/31 anonim ***** válasza:
0%
a 6 éves fiam értelmesebb mint te. mindazonáltal jól fenékbe billentenélek anyukád helyében,ha ennyi idősen otthon meresztenéd a s...ged,és még igy sem tanulnál.
2013. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Először is: én azért a helyedben megpróbálnám azt a vizsgát és mindent megtennék ami tőlem telik, hogy sikerüljön. Hátha...!

Másodszor: Írták itt többen, hogy a párod szereti azt a sorozatot, igazán várhattál volna kicsit, mielőtt elmondod a problémádat. Teljesen igaz.

De! Ha a párom megosztja velem egy komoly problémáját, ha szüksége van a segítségemre, a megértésemre, akkor meghallgatom és nem nyavalygok még akkor sem, ha ezt még a legszuperebb film legjobb jelenete közben teszi is, mert ő nekem bármilyen filmnél fontosabb.

Úgyhogy azért valamennyire én megértem, hogy nem esett jól.

2013. máj. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
100%
a 6 éves fiadat sajnálom, hogy ilyen rosszmájú, buta paraszt anyja van ;)
2013. máj. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!