Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek feleslegesen...

Szerintetek feleslegesen haragszom a páromra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy egy egyetemista lány vagyok, és most végeznék az alapszakon. Viszont a vizsgák közeledtével érzem, hogy jobb lenne egy félévet halasztanom, vagy valahogy kitolnom a képzésemet, mert kiszámoltam és 1 hetet tudnék a záróvizsgámra készülni, ami nekem kevés, mert nem tudok sokáig intenzíven koncentrálni.


Ezzel az a baj, hogy még édesanyámnál lakom, és igazából hiába vagyok valahol felnőtt, mégis ő fedezi a kiadásaimat.


És tudom róla, hogy nem örülne, nem pártolja azt, hogy csússzak. Ennek főleg az is az oka, hogy már 64 éves, nem szeretne már nagyon sokáig eltartani, és ez így is van rendjén :)


De pont emiatt, hogy ilyen idős nem merem neki elmondani, hogy mit tervezek, nehogy valamilyen baja essék.


És itt jön a lényeg:


Ezt elmeséltem kedves páromnak, és tudja, hogy nekem ez nagyon fontos, és tanácstalan is vagyok, hogy mit, hogyan kéne csinálnom, de ő egyáltalán nem figyelt rám oda, sőt a végén kicsit le is szúrt, hogy most miattam lemaradt a Sherlock és Whatson című sorozat végéről, és mondta, hogy hát ő bizony mekkora áldozatokat hoz értem...


Először azt gondoltam, hogy ez csak vicc, de nem mert el kezdte magyarázni, hogy ezeket is meg kell becsülni.


Szerintem nem valami kecsegtető, ha az egyetemi továbbhaladásomat (bocsi a fellengzős megfogalmazásért, de nem tudtam jobbat... :D ), egy lapra teszi a szerdai sorozatával.


Ti mit gondoltok erről, jogosan haragszok rá, hogy így lebecsüli a problémámat?



2013. máj. 8. 23:53
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy megzavartam a barátomat, de eleinte nem tudtam, hogy éppen tévézik. Csak tudjátok, ha valakivel beszéltek telefonon, akkor azért ti is megérzitek, hogy csinál-e valami mást is közben. És így vettem észre, hogy tévézik, mi közben mesélem a problémámat. Ő egyébként azt mondja halasszak, mert látja rajtam, hogy túlhajtottam magam az elmúlt pár évben, inkább dolgozzak egy picit, úgyis szeretek tanítani. És azt is mondta, hogy az ő munkájába is besegíthetnék, ő nagyon örülne neki, ő matematikus, és kutat. Szóval nem mereszteném otthon a fenekem :D


Az viszont nekem bántó volt, hogyha már ilyen szerencsétlenül jött ez így össze, akkor legyen kicsit megértőbb, ne a sorozattal jöjjön, amikor vannak komolyabb problémák, legalábbis szerintem.


Nekem egyébként rögzítős a tévém otthon, ha megkér szívesen felveszem, de ne utólag puffogjon, hogy hát ő szívesebben tévézne.

2013. máj. 9. 12:24
 22/31 anonim ***** válasza:
60%

Nem, hanem jogosan. Nyugodtan halassz félévet, ha bizonytalan vagy vagy fáradt. Anyukd nagyon sok hamis bűntudattal terhel téged, és a párkapcsolatod nem éppen a legjobbnak látszik. Ha el tudod magad tartani fél évig plusz pénzekből, akkor anyukédnak ez nem nagy gond.


Én úgy látom, hogy komolyabb érzelmi gondok vannak nálad, hiszen egyébként nagyon értelmes, okos lánynak tűnsz. Édesapád hol van? A pasid egy ritka tapló barom, én a helyedben azonnal lapátra vágnám. Az okos lányok sokszor szívnak be nárcisztikus, önző embert, aki számára önmaga az első, aki a felelősséget lerúgja, nem törődik a másikkal.


Na pl. a párkapcsolatod miatt sem ártana egy szakember segítsége, mielőtt beszívsz sorozaton lógó, EQ-mínusz tahót férjnek.

2013. máj. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Anyukámmal az a helyzet, hogy fogalma sincsen a felsőoktatásról, egyáltalán nem tudja, hogy az egyetemen sokkal kötetlenebbül mennek a dolgok.


Például azt gondolja, hogyha valaki megbukik egy tárgyból, az egész félévet ismétli, mint az általánosban.


Nem érti mi az a kredit, pedig nagyon sokszor magyaráztam neki, hogy miért fontos ez.


Mind ezekkel együtt anyukámtól nagyon sok támogatást kaptam, így nagyon hálás vagyok neki, csak sajnos egyáltalán nem ért meg, hiszen eddig nem olyan problémáim, hogy elfáradtam, kifutottam az időből, eddig mindig megoldottam valahogy, viszonylag szerencsésen.


Most viszont tényleg úgy érzem, hogy amúgy is kimerült vagyok, és még kevés is az időm, csak nyilván nem szeretném hangoztatni ezt, hiszen anyukám mit szóljon 64 évesen. Ezért mennék el dolgozni, ha csúsznék. Szakdogám kész van, és szerintem a tárgyakkal sem lesz nagy gond, így bele fog férni az időmbe.


Jó olvasni ilyen megértő hozzászólásokat is :)


A barátomról annyit, hogy ő egy igen érdekes személyiség. Érem, hogy nagyon szeret a hétköznapi életben, de néha rájön az önsajnáltatás. És őszintén szólva, rosszul vagyok, ha egy fiú nyavalygós. Eddig szerencsére nem okozott ez túl nagy gondot, de beszélni fogok a fejével ezzel kapcsolatban. Ma egyébként megint normális volt, kedves mint általában. Viszont tényleg tegnap pont a legrosszabbkor jött rá a bunkózás.

2013. máj. 9. 20:28
 24/31 anonim ***** válasza:
40%
Megtudhatnám miért pontoztatok le?!?!?!?!? Szánalmasak vagytok, komolyan! Mi olyat írtam?! Úr isten.....
2013. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Én megértettelek mégis lepontoztàl.
2013. máj. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ez volt, én mindenkinek zöldet adtam, aki értelmes választ adott, attól függetlenül, hogy elítélt-e vagy sem. Sóval nem én pontoztalak le :(
2013. máj. 9. 21:08
 27/31 anonim ***** válasza:

Mostanában valaki garázdálkodik, más kérdéseknél is megy a lepontozás. Normális kérdésnél, normális válasznál is.

Valaki piszkosul unatkozik, és gonoszkodik.

2013. máj. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
40%
A barátodtól nagyon csúnya dolog volt hogy nem figyelt rád egy szar film miatt. De lehet rosszul gondolom de nem inkább az van a dolog mögött hogy megcsinálod a vizsgáidat sikeresen és ugye meg kell kezdeni a nagybetűs életet és úgy érzed hogy még nem vagy rá felkészülve??
2013. máj. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Az is lehet, hogy benne van. De még nem lenne úgy sem olyan vészes, mert ez csak bsc-s záróvizsga, és mindenképpen szeretném még folytatni msc. Anyukám pedig úgy van vele, hogy amíg tanulok, ne dolgozzak, de ettől függetlenül, ha kevesebb órám lesz, akkor mindenképpen megyek. Inkább az zavar, hogy szeretném minél jobban megcsinálni, inkább egy négyes-ötös diplomának örülnék, ha lehet. Főleg azért is, mert tudjátok felvételi pontok közé beszámít a tanulmányi átlag, a záróvizsga és a szakdoga is. Így jó lenne minél jobban megcsinálni :)


Azóta beszéltem többször is párommal, igazából ő nem érti, hogy mi a bajom, de örülök, hogy nem vagyok teljesen zakkant, hogy ilyen dolog miatt kicsit megharagszom. "Mentségére", most megyek a tanulmányi osztályhoz, és ő is elkísér.

2013. máj. 10. 09:21
 30/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne halassz. Az államvizsgán elvileg olyan dolgokkal kell találkoznod, amit addig is tanultál. Fel lehet rá készülni 1 hét alatt.
2013. máj. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!