Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a saját családom...

Mit tegyek ha a saját családom próbál engem tönkre tenni miközben én mindent beleadva küzdök a céljaimért, és nincs senki nincs semmi akibe vagy amibe kapaszkodni lehetne? Amikor minden nap megkérdezem magamtól:Mit keresek én ezek közözött?

Figyelt kérdés
Amikor fogalmuk sincs arról hogy ki vagyok valójában, mi rejtőzik bennem amit már mások is elismertek, és hogy én eddig is 4 évet adtam oda az életedből emiatt, amit ők fel sem fognak? Már ahhoz is irdatlan erő kell hogy reggel felkeljek hogy megint széthajtsam magam, vajon megéri e?
2009. okt. 1. 12:27
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
67%

Na, jó... :-P


Akkor most elmondom neked, mert úgy látom, erről eddig nem tudtál : a szüleid NEM "vehetnek ki a suliból", mivel ISKOLAKÖTELES minden gyerek 18 éves koráig!!!


NINCS FELMENTÉS!!!


Ha az egyik suli nem tetszik, akkor köteles a gyermek egy másikban tanulni 18 éves koráig. TÖRVÉNY!!!

Amennyiben nem jár a 18 év alatti iskolába, úgy pár héten belül megkeresi a szülőket a Jegyző és felszólítja őket a törvény betartására...

Ha továbbra sem iratnak be valamelyik iskolába, akkor a szüleidet bíróság elé állítják és akár börtönbe is kerülhetnek...

(Épp a napokban zajlott egy ilyen család ügye : mindkét szülőt börtönbe akarták zárni, mert a gyerekeik nem járnak rendesen iskolába. A Köztársasági Elnök kegyelmével az anyuka felmentést kapott a börtönbüntetés alól, de az apuka letöltendő büntetést kapott!)


Amúgy ezt azért is tudom ennyire pontosan, mert nekem is van 2 gyerekem (18 és 19 évesek).


Szóval, Kedvesem, ilyen NINCS, hogy a "szüleid kivettek a suliból"!!!... :D


Mást találj ki!

2009. okt. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
86%
Jajjj akkor tarts ki. Nem tudom ki a szerencsétlen seggfj, nekem, ha problémáim vannak én igyekszem megoldani őket, nem arra várok, hogy egy zavaros sztori alapján az emberek virtuálisan veregessék a vállamat, hogy mekkora arc vagyok, mert az rajtad semmit sem segít.
2009. okt. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
88%
Én azt nem értem, hogy az emberek, akik rinyálnak, hogy így meg úgy nem jó az életük, azok miért nem VÁLTOZTATNAK? Felnőtt vagy, hagyd ott a családod, és élj egyedül. Akkor nem kell eltűrnöd semmit sem, amit nem akarsz. Ennyire egyszerű. Persze rinyálni könnyebb, de ha te szenvedni szeretsz, akkor szenvedj csöndben.
2009. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
Oks a visszaszólás annak szól aki bunkó és szűk látókörűen szól hozzá, a többek ezt ne vegyék magukra! És egyébként ezért a kérdés, mert nem tudom, ebben a helyzetben mi a leg okosabb, mivel ebbe lassan tönkre fogok menni, és ehhez nagyon nincs kedvem ilyen fiatalon.
2009. okt. 1. 13:44
 35/44 anonim ***** válasza:
72%
Nem, nem ő nem hagyja ott. ő inkább beül a gép elé ríni, mert, ha elmenne még szarabb lenne neki. Nem is olyan szar akkor, igaz?
2009. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
Most azért elmondom még egyszer csak hogy annak a személynek is világos legyen. tehát. KIVETEK A SZÜLEIM A SULIBÓL MERT ABBA AKARTAM HAGYNI. Ennyi, és tudod mit, msot mesélek neked valamit erről a világról ami szerinted a törvények pontos betartása mellett működik, és mindenki teljesen korrekt. Mit gondolsz, csak itt kis hazánkban hány százezer gyerek NEM JÁRTA KI A GIMIT MERT AZ ÉLETE MÁSKÉN ALAKÚLT? Hány ember szegi meg a törvény betűit, hány ember követ el szándékos vagy, óvatlan! törvényszegét, amivel már, legyen az akár milyen apró is ''bűnt'' követ el? Nyisd ki a szemed öreg.
2009. okt. 1. 13:50
 37/44 anonim ***** válasza:
80%
Te meg menjél és kezdj valamit az életeddel ne a gép előtt mereszd a sggedet, és siránkozz, hogy a kis szerencsétlen jófiúnak milyen szar. Ha merő érdekből kibírod otthon annyira nem lehet rossz azért neked.
2009. okt. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
De igen nagyon nehéz, de valamit valamiért. Különben most csak azért vok itt mert valahogy lett egy kis szabad időm de már nem sokáig. Úgy hogy az építő kritikákat, és normális kommenteket mindenkinek köszi, a többit majd hétvégén elolvasom. Ja, igen és tudom hogy néhány ismeretlen ember nem fogja tudni megoldani a gondom ez mindenkinek tiszta, de talán némi vígaszt nyújt az az egy két ahogy valaki mondta'' interaktív vállveregetés''
2009. okt. 1. 13:54
 39/44 anonim ***** válasza:
65%

Abban az esetben tanköteles 18 éves koráig, ha 98/99-ben ill. azután kezdte az általános iskolát. Ha 97/98-ban vagy azelőtt, akkor addig az évig tanköteles, amelyben betölti a 16. életévét. Mivel nem tudjuk, h pontosan mikor kezdte az ált. iskolát, így lehetséges, h kivették a szülők.


"A tankötelezettség végének megállapítása szempontjából alapvető fontosságú az a kérdés, hogy a diák mikor kezdte meg tanulmányait.


A közoktatási törvény 129. § szerint


„(1) Annak a gyermeknek, aki tanulmányait az általános iskola első évfolyamán az 1997/98. tanévben, illetve azt megelőzően kezdte meg, tankötelezettsége annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tizenhatodik életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható legfeljebb annak a tanévnek a végéig, amelyben a tizennyolcadik életévét betölti.”


„(3) Annak a tanulónak a tanulói jogviszonyát, akinek a tankötelezettsége az (1) bekezdésben meghatározott időpontig tart, az általános iskola kérelem hiányában is megszüntetheti a tanítási év végén, ha a tanuló betöltötte a tizenhatodik életévét, és nem végezte el az általános iskola hatodik évfolyamát, amennyiben az iskolában nem folyik felnőttoktatás, illetve a tanuló nem kívánja ott folytatni a tanulmányait.”


Más szabályok vonatkoznak azokra a diákokra, akik 1998/99-es tanévben kezdtek általános iskolába járni. E diákokra ugyanis a közoktatási törvény 6. § (3) bekezdése vonatkozik.


„A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló tizennyolcadik életévét betölti. A sajátos nevelési igényű tanuló tankötelezettsége meghosszabbítható legfeljebb annak a tanévnek a végéig, amelyben a huszadik életévét betölti.” "


forrás: www.diakjog.hu


13:15-ös voltam

2009. okt. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
75%
Mellékesen lehet, hogy bunkó vagyok, de ha entyempentyem semmi baj pici fiú, tarts ki kommenteket írok, az a világon semmire sem jó, csak arra, hogy sajnáld magad tovább. Szar dolog, ha az ember szembesül vele, hogy nem a világ esküdött össze ellene, és nem a világ a szar, de ez van. Előbb-utóbb úgy is rá kell jönni, amúgy sem szereti senki a való világban panaszkodó Jánosokat, meg azokat, akik sajnálgatják magukat és ülnek a szemét dombon, ahelyett, hogy eltakarítanának maguk alól főleg, ha még a lapát is megvan hozzá.
2009. okt. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!