Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon meg fog sértődni ezért...

Vajon meg fog sértődni ezért a húgom?

Figyelt kérdés
Nyáron a Velencei tóhoz megyünk nyaralni a családdal két hétre, kibéreltünk egy nyaralót. A húgom azt kérte, hogy vigyük magunkkal az ő fiát is (5 éves). Mondtam neki, hogy semmi akadálya, mert úgyis jól kijönnek a mi fiunkkal, aki 7 éves. Szerintetek meg fog sértődni, ha kérek napi 1000 Ft-ot a gyerek háromszori étkezésére, plusz fagyi, vattacukor, meg ilyesmire? A gyerekfelügyeletért természetesen nem számolok fel semmit. A két család kb. azonos szinten van anyagilag.

2013. máj. 15. 11:12
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is pont úgy gondoltam, ahogy a 20-as válaszoló, hogy azért elég húzós tud lenni 2 hét alatt amit erre-arra kifizet az ember (már egyetlen vattacukor a strandon 500 Ft-ba kerül). Szó sincs arról, hogy én ezen keresni akarok! Én úgy gondolom, hogy eleget segítek azzal, hogy elviszem a gyereket és vigyázok rá (mert azért nem egészen mindegy, hogy egy gyerekre kell figyelned, vagy kettőre), a plusz költséget igazán kifizethetné a húgom, mert megteheti. Nem fogok neki szólni előre, megvárom, hogy ad-e magától pénzt, és ha nem, akkor majd nyaralás után beszélek vele.
2013. máj. 15. 13:46
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyaralás után beszélj vele, hanem előtte. Szerintem utólag megbeszélni az anyagiakat elég hülyén jön ki.
2013. máj. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs cserébe nyaraltatás, akkor szerintem nyugodtan kérj.
2013. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne utána beszéld meg vele az anyagiakat, hanem előtt!!


Utána már veszett fejsze nyele...


Kérd meg, hogy a gyerek nasijára, belépőjére ide oda, adjon pénzt.


Mert nyilván nem arról van szó, hogy a nagy lábas pörköltből nem jut a gyereknek, de azért emlékszem, hogy anno mikor a Balatonon voltunk, akkor mennyit nassoltunk.

Egy fagyi, egy vattacukor, meg 2 palacsinta a minimum volt. Nem is értem, hogy anyáék miért nem szóltak ránk, hogy nem kéne ennyit...rengeteg pénzt elkölthettek ránk akkor, persze kicsiként még nem értettük.


Szóval azért egy gyerek a Velencei tónál, ha egész nap a parton van akkor 1000forintot tuti elkölt..de ez a nagyon minimum...

2013. máj. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg alap,hogyha 2 hétig elmegy a gyerekem nyaralni a húgomékkal akkor önként adok neki x pénzt,hogy ez a gyerek költőpénze,ha a húgod nem ilyen,akkor meg nyugodtan kérd el tőle,de ne a nyaralás után,hanem előtte,nekem ez természetes,hiszen egy hot dog,főtt kukorica,vattacukor már kb. 500 forint alsó hangon.
2013. máj. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Hát szerintem nem sértődhetne meg mert ,milyen dolog az hogy elviszed 2 hétre nyaralni és még te tartod el mint ha a saját gyereked lenne ....
2013. jún. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
0%
azért napi 1000 forint nem olcsó mulatság.... azt ha megszámolod 2 hét alatt 20 ezer ft szerintem ne kérj töle pénzt nagyon bunkóság lenne persze ha nem vagytok rászorulva .... vagy ugy álltok anyagilag ...
2013. jún. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!