Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a feleségemnek...

Hogy mondjam el a feleségemnek, hogy a munkahelyemen átcsoportosítás volt, kevesebb bért fogok kapni és a feleségem így nem tud otthonmaradni a gyerekünkkel 3 évig, sőt kistestvért sem tudunk mostanában vállani?

Figyelt kérdés

Imád otthon lenni a gyerekkel ,sajnos nem GYED-et,hanem csak GYES-t kap az első két évben is ,én idáig azt ígértem,hogy mindenképpen otthon tud maradni a 3. évben is,de smmiképpen nem fog menni,mert a számlákat nem fogjuk tudni befizetni.

Többször megesketett ,hogy otthon tud e maradni mindenképpen és fogunk e még vállalni legalább még 2 gyerekt és otthon maradhat e hivatásos anyának ,én pedig felelőtlenül megígértem .


Nem merem elmondani ,hogy mi történt a munkahelyemen ,70.000 Ft-al kevesebb lesz a bérem ,a kisfiunk pedig 3 hónap múlva lesz 2 éves .


2013. máj. 16. 09:56
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
97%

Tudjuk szívem, mi is ott nőttünk fel és mi is szoktunk kapálni:-)

Itt nem erről van szó.

Kérlek ne tüntesd már fel azokat a nőket többnek, akik otthon dolgoznak a gyerekekkelazoknál, akik mindezt munka mellett teszik.

2013. máj. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
97%
Az ilyeneknek nem lehet mit mondani, akik fennhangon hirdetik, hogy a gyereknevelés keményebb, mint a munkábajárás...ők ilyen fanatikusok, akiket minden nehézség a padlóra tesz az életben és életük egyetlen értelme hogy kemény "munka" árán felneveljék a kis "babókáikat". Le kell szarni, nem normálisak.
2013. máj. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
2%

Ne forgasd ki a szavaimat 22-eske!


Te azt állítottad, hogy az otthoni munka nem munka!


Ezt kikérem magamnak minden OTTHON DOLGOZÓ nevében!

2013. máj. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Jó megígérted neki, de erről nem tehetsz. Vissza kell mennie melózni, sz*r ügy, de nem kiléptél vagy ilyesmi, önhibádon kívül történt a dolog. Ha értelmes, akkor meg fogja érteni.
2013. máj. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
Pont igy. elég nagy baj ha nem mersze lé állni és megmondnai neki. nem igy tervezttek de igy alakult. Tudod ember tervez Isten végez. én pl úgy terveztem hogy 25 körül szülök, minden össze is jött hozzá jól is élünk, mégsem sikerült azóta sem teherbeesnem, ez van igy alakult, nem mindig úgy alakulnak a dolgok ahogy az meber eltervezi. 29/N
2013. máj. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
77%

Miért kell megesketni? Normális ez a nő? Tényleg életcélja a szaporodás és az utódok felnevelése?

Egyébként egyszerűen mondd meg: "a munkahelyemen átcsoportosítás volt, kevesebb bért fogok kapni, így nem tudsz otthonmaradni a gyerekünkkel 3 évig, sőt kistestvért sem tudunk mostanában vállani."

Ez nem a te hibád, és annál rosszabb is lehetett volna, ha átcsoportosítás helyett kirúgnak.

A feleséged úgy áll a munkához, hogy más is odaférjen, ha jól látom...

2013. máj. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező... gratulálok a kedvesedhez. :) De egy percig se gondold, hogy rád volt büszke, hanem a pénzre, és a szerencsédre, hogy eddig tudtad biztosítani neki. Nem tudom, miféle burokban nevelték a drága szülei, de az igazság az, hogy nap mint nap rendes embereket küldenek el a munkahelyükről, nem azért, mert lusta dögök, hanem mert sz.rakszik a gazdaság.

Egyszóval bebizonyosodott, hogy az asszony egy pénzsóvár szemellenzős nő, ezért mondtam, hogy nem kellene mindenkinek magára venni a válaszokat.

2013. máj. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
79%

Nem értem, miért kell a feleséget leszólni, mindenki úgy gondolkozik, ahogy akar. A jelek szerint a kérdezőnek se volt baja azzal, hogy így gondolkozik, sőt egyetértettek a dologban, innentől nincs vele semmi baj.


Kérdező: hacsak nem az isten háta mögött éltek, ahol egyetlen munkahely van, akkor ne fogd fel ilyen tragikusan a dolgot. Oké, most alacsonyabb a fizetésed, de egy újabb átcsoportosítás vagy előrelépés következtében nőhet.

Esetleg próbálj más állást keresni. A párom munkahelyén is eljátszották, hogy "hááát izé, most költségcsökkentés van, megvonunk ezt-azt-amazt", erre ő fogta magát és keresett másik állást. A legszebb a dologban, hogy mivel annyira nem volt fontos neki a dolog (elvégre a régi állása megvolt, ott nem is tudták persze, hogy mást keres), a napokban sikerült olyan lazán odamenni a béralkura, hogy az előző fizetésének a másfélszeresét kapja végül itt meg.

Esetleg valami ilyesmin is elgondolkozhatnál.


A feleségednek pedig tudod úgy tálalni, hogy most ez a helyzet, úgyhogy megpróbálsz váltani, hogy megoldd a problémát és ő otthon maradhasson.

2013. máj. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
65%

Azt nem értem, hogy jogilag ez rendben van??? Az én tudomásom szerint (és ahol korábban dolgoztam) h egy dolgozót felvesznek x bérrel, akkor nem lehet azt csinálni, hogy ide-oda rakunk és emiatt kevesebb a béred. Átcsoportosítani, áthelyeztetni lehet, de nálunk ez úgy ment, hogy az illetőnek maradt az eredeti bére. Ha magasabb poziba került akkor emeltek rajta, de csökkentésre nem volt példa.

Szóval 100% hogy ez teljesen tiszta? 70 ezer rohadt sok fizetéscsökkentésnek.

2013. máj. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk nekem a matek nem vág össze. 70 minusszal már borul a 2.-3. gyerek project, de főállású anya akar lenni 26500/hó nettóért?
2013. máj. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!