Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a feleségemnek...

Hogy mondjam el a feleségemnek, hogy a munkahelyemen átcsoportosítás volt, kevesebb bért fogok kapni és a feleségem így nem tud otthonmaradni a gyerekünkkel 3 évig, sőt kistestvért sem tudunk mostanában vállani?

Figyelt kérdés

Imád otthon lenni a gyerekkel ,sajnos nem GYED-et,hanem csak GYES-t kap az első két évben is ,én idáig azt ígértem,hogy mindenképpen otthon tud maradni a 3. évben is,de smmiképpen nem fog menni,mert a számlákat nem fogjuk tudni befizetni.

Többször megesketett ,hogy otthon tud e maradni mindenképpen és fogunk e még vállalni legalább még 2 gyerekt és otthon maradhat e hivatásos anyának ,én pedig felelőtlenül megígértem .


Nem merem elmondani ,hogy mi történt a munkahelyemen ,70.000 Ft-al kevesebb lesz a bérem ,a kisfiunk pedig 3 hónap múlva lesz 2 éves .


2013. máj. 16. 09:56
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
83%

"Mondjuk nekem a matek nem vág össze. 70 minusszal már borul a 2.-3. gyerek project, de főállású anya akar lenni 26500/hó nettóért?"


Nekem összeáll a kép. A kérdező eredetileg 220.000-et keresett volna. Erre jön a 26.500.


Három gyerek esetén:

csp 16.000/hó, azaz 48.000 ft

családi adókedvezmény: ilyen fizetésnél ha jól számolom 50.000 ft körül, tehát a kérdező bére 260.000 körül lett volna. + csp + gyet


+ étkezés 50%-os

+ közös utazás 90%-os

+ ingyenes tankönyv


Magyarán az összbevétel kb. 330.000 ft lett volna.

2013. máj. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
77%
Ami nem sok, ha de pl. hitelmentes ingatlanban élnek, akkor el lehet belőle élni.
2013. máj. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
74%
Eddig még én is eljutottam k.b. csak mondjuk ilyen margin-ra esküdözni...
2013. máj. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Ma 10.38.

Senki nem állította, hogy az otthoni munka nem munka. Nem tudom, te hol olvastad, de nem is érdekel őszintén.

És azt kérsz ki, amit akarsz, ez sem érdekel senkit. Hajtogasd csak a hülyeségeidet.

:)

2013. máj. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
79%

"Te azt állítottad, hogy az otthoni munka nem munka!"


De igen az de több millió nő az otthoni munka mellett dolgozni is tud, rendes fizetésért nem segélyen él és a férjétől várja el az eltartást.


Így mond el ahogy leírtad, ha értelmes akkor megérti. Mondjuk én a helyedbe ezentúl védekeznék is, mert "véletlenül" terhes lesz a feleséged.

2013. máj. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Egyszerűen, így ahogy ide leírtad.Gondolom, nem harapja le a fejed:)


Nem akarok kötözködni, de marha nagy fizetésed lehet,ha 70 ezres fizucsökkenésed lesz.

Ennyi pénzből nem fogtok tudni kijönni?


Sajnos az én férjem alig keres többet a Te fizucsökkentésednél(80-at)....

2013. máj. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Mi történt? Elmondtad? Hogy fogadta?
2013. máj. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Sajnos meg kell értenie, nincs mese, dolgozni kell. Szép élet egész nap a gyerekekkel lenni, amíg ők iskolában, óvodában vannak, otthon pihengetni, rendet tenni, főzni, de ha ilyen helyzet alakult, akkor nyilván azt ő is meg fogja érteni, és nem fog neheztelni. Ha szeretitek egymást, akkor megoldjátok a problémát, és majd ha jobb lesz a helyzet, akkor vállaltok még gyereket.
2013. jún. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
77%

Kedves kérdező, hogy reagált az asszony?

Az én párom nettó 140-et hoz haza, én gyesen vagyok 26.500-ért, hitelünk van meg 2 gyerekünk, mindenünk megvan amire szükségünk van, és tervezzük a 3. bébit. Hidd el, meg lehet oldani, hogy otthon legyen a gyerekekkel, de kompromisszumokra szükség lesz hozzá.

2013. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Na mi lett veletek?
2014. aug. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!