Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok olyan MÁSODIK nevet a...

Adnátok olyan MÁSODIK nevet a gyereketeknek amitől a "falnak mentek", de az apuka családjában hagyomány?

Figyelt kérdés

Nagyon nem vagyok kibékülve a Hunor névvel, de náluk hagyomány az, hogy megkapják a fiúk második névként. Üknagypapája neve volt, az ő fiai is megkapták, az övéik is és így tovább. Nincs bajom a hagyománnyal, egyébként is csak egy "dísz", csak maga a név nagyon nem tetszik. Bár a párom neve után is ott van, és nem lett tőle bajom, de az hogy önszántamból adjam a gyerekemnek ezt a nevet kicsit más.

Ő egyébként nem ragaszkodik hozzá, szóval csak a család miatt adnánk ezt a nevet.

A másik problémám, hogy a vezetékneve is elég magyaros, a keresztnév is amit választottunk (Levente) is magyar.. Nem tudom nem e lenne ez már így túl sok. Ennyire "nagy magyarok" nem vagyunk :)


2013. máj. 20. 22:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Én semmiképp nem adnék olyan nevet a gyerekemnek, ami nem tetszik.
2013. máj. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk ez van az Istvánnal, minden elsőszülött fiú ezt kapta pároméknál, még ő is. Mi megbeszéltük, hogy ha fiunk lesz nem fogjuk ezt a hagyományt továbbvinni, még második névnek sem fogja megkapni, nekem sem tetszik és a párom is utálja. Szóval én nem adnák a gyerekemnek olyan nevet ami nem tetszik. A Hunor amúgy szerintem szörnyű név, a Levente viszont szép, nem kell a Hunorral elrontani. :)
2013. máj. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
A párom neve András.A fiamnak is ezt adta első névnk,másodiknak pedig egy nekem tetszőt.Ma már megbántam,mert a hátamon feláll a szőr ha le Andrisozzák,vagy Andriskázzák.Nem szeretem ezt a nevet,nemtudom nem tehetek róla nekem nem tetszik:/
2013. máj. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
én nem adnék, olyan nevet a gyerekemnek még 2. névnek sem, ami nem tetszik..a te gyereked nevét nem a családnak kell eldönteni, hanem neked és az apának :) és mivel írtad, hogy az apa sem ragaszkodik a Hunor névhez..akkor ez már nem is kérdéses..Nem adnám..
2013. máj. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
50%
Nem adnék olyan nevet a gyerekemnek, ami nekem nem tetszik. Nem volt esetleg a családban egy másik dédnagyapa, üknagyapa vagy valaki, akinek a neve jobban tetszik és szívesebben adnád második névként?
2013. szept. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
33%
Mi lett a kicsi neve?szerintem ez egy szép családi hagyomány.nalunk a Ferenc s a Julianna ilyen.nagymamám kijelentette h nem lehet Julianna,mert az egy régies név.anyum már Éva lett,én is. Végülis megbeszéltük hogy egy masik igyanazon a napon levő nevet kap.igy lett Lilla.kicsi meg abszolút más nevet kapott,párom a nagypapája miatt szerette volna a György öt de valahogy nem tudtam elképzelni.megvegy nagyon közeli családtagok is az.apum tesója,keresztapum.igy a kicsi Bence Péter,nagy Lilla Zsófia.
2014. szept. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!