Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok olyan MÁSODIK nevet a...

Adnátok olyan MÁSODIK nevet a gyereketeknek amitől a "falnak mentek", de az apuka családjában hagyomány?

Figyelt kérdés

Nagyon nem vagyok kibékülve a Hunor névvel, de náluk hagyomány az, hogy megkapják a fiúk második névként. Üknagypapája neve volt, az ő fiai is megkapták, az övéik is és így tovább. Nincs bajom a hagyománnyal, egyébként is csak egy "dísz", csak maga a név nagyon nem tetszik. Bár a párom neve után is ott van, és nem lett tőle bajom, de az hogy önszántamból adjam a gyerekemnek ezt a nevet kicsit más.

Ő egyébként nem ragaszkodik hozzá, szóval csak a család miatt adnánk ezt a nevet.

A másik problémám, hogy a vezetékneve is elég magyaros, a keresztnév is amit választottunk (Levente) is magyar.. Nem tudom nem e lenne ez már így túl sok. Ennyire "nagy magyarok" nem vagyunk :)


2013. máj. 20. 22:49
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Béla.. Na az a baj, hogy én nem érzem a különbséget:) Ha kicsit is tetszene akkor nem gondolkodnék egy percet sem rajta:)

De nekem ez a név is olyan, mint másnak az Ödön, Kázmér, kinek mi.

2013. máj. 20. 23:00
 12/26 anonim ***** válasza:
89%
Ha nekem nem tetszene (nem tetszik!), nem adnám akkor sem, ha ez hagyomány. Még második névnek sem.
2013. máj. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
34%

Én adnám. Ha jó a kapcsolat a családdal, és ő lesz az egyetlen fiú, aki nem kapta meg ezt a nevet, ki fog lógni a sorból. Ha pedig nem akarja, majd nem használja.

Egyébként nagyon szép név. :)

2013. máj. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
84%
Én semmiképp. Szeretem, ha az élet nincs túlbonyolítva, legyen elég a gyereknek egy keresztnév, mint nekem. A hagyományok nem érdekelnek, s az se, mit szól hozzá a család. A gyerek pedig majd úgyis választ magának nicket a netes életéhez, s lehet, hogy onnantól az lesz a saját neve, akárcsak nekem. A hivatalos név mindössze hangozzon rendesen és ne legyen felhívás keringőre (csúfolódásra) kiskorában. Én így gondolkodnék s cselekednék, de én nem vagyok a kérdező :)
2013. máj. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
100%

Szerintem ha a párod se ragaszkodik hozzá, te meg egyenesen utálod akkor nem is kérdés, hogy ne add a gyereknek.

Elég sokszor kell majd leírnod és neki is, folyton ott látod amit utálsz...

Hagyomány, oké, de nincs kőbe vésve... szerintem a ti gyereketek, olyan nevet adjatok ami nektek tetszik, nem kell senkinek és semminek, semmilyen hagyománynak megfelelnetek

2013. máj. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
67%
Nekem a Hunor sokkal jobban tetszik, mint a Levenete.
2013. máj. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Ízlések és pofonok:) Ezért írtam hogy nem maga a név számít, hanem hogy nekem nem jön be:)
2013. máj. 20. 23:18
 18/26 anonim ***** válasza:
77%
És ez egy fontos szempont! Te hozod a világra, nehogy már rád erőltessenek egy olyan nevet, amit nem szeretsz!
2013. máj. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
67%
A Levente gyönyörű név.:)Egyénként én adnék úgysem muszáj a 2.nevét is használnia,ha nem tetszik neki csak hivatalos helyeken,aláírásnál meg stb...Nekem is van 2.nevem,nem szeretem,nem is használom,10 ismerősömből 9 nem is tudja hogy van harmadik nevem,így engem nem zavar hogy van.Persze,a te/ti gyereketek tehát hogy adjátok neki 2.névként vagy nem az csak a ti dolgotok.
2013. máj. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszene, semmiképp sem adnám! Eleve falra mászok ezektől a családi hagyományoktól, hogy minden fiú legyen XY, azért mert csak.. És ha ezek mellé még nem is tetszik, akkor nem mennék bele. Ilyenben nem szabadna engedned, hiszen ugyanannyira a te gyereked is, ne az jusson a papírjairól eszedbe, hogy mennyire nem tetszik a második neve... Mondjuk mi eleve nem tervezünk 2 nevet adni a leendő gyerekünknek, de a sógoroméknál "tiszteletből" a nagyszülők nevét adták 2. névnek, mindkettő elég öreges, nem irigylem a gyerekeiket :S
2013. máj. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!