Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá az anyukámat,...

Hogyan vegyem rá az anyukámat, hogy jöjjön el az öccsémmel és az egész családdal moziba?

Figyelt kérdés

Az öcsém 7 és fél éves és immunhiányos, ezért anyukám nem nagyon mer vele menni sehova. Moziban még sohasem volt (az öcsém). Jövő kedden (2009.10.13.) lesz egy premier előtti vetítés a moziban, amire majd kapunk jegyet. De anyukám nem akar jönni, mert hétköznap lesz és az iskola miatt időben kell lefeküdni. De ez egy kivételes vetítés, mert ellentétben a korábbiakkal nem 19:00-kor, hanem 18:00-kor kezdődik, ezzel mégsem tudtam meggyőzni anyukámat, aki határozottan nem akar jönni.

Kéne egy-két fantáziadús meggyőzési módszer lehetőleg mellőzve a hazugságot és kedves hangnemben.

Sürgős!!!!!


2009. okt. 7. 10:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Próbálj meg a logikai helyett érzelmi húrokat megpendíteni. Hogy ez az öcsédnek milyen sokat jelentene, miért akarja elvenni tőle ezt a lehetőséget, mikor így sem sok öröme lehet neki, vagy kedvesebben: milyen nagy örömet okozna ezzel az öcsédnek. Adj neki ötletet, hogy mellé lepjétek meg valamivel az öcsit, amire nem számít, így már nem az lesz a fő kérdés, hogy menjen-ne menjen, hanem, hogy mivel lephetné meg.
2009. okt. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem értelek 7,5 évesen miért kellene moziba mennie, pláne, ha beteg. Őt még nem kötik le úgy a filmek, mint téged. Ha unja, nem tud kimenni, mint otthon, ha elun egy filmet... Szerintem ehhez még kicsi.
2009. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Szia! Nem akarlak bántani, de teljesen egyetértek Édesanyáddal. Az öcsédnek semmi keresnivalója nincs moziban, mivel az egéyz ország tele van náthás, influenzás betegekkel. Sajnos a moziban elég, ha egy beteg ül a közeletekben (teleköhögi, teleprüszköli a termet) és ez immunhiányos betegség estetén igen veszélyes lehet. Szerintem menj el egyedül, vagy egyéb felnőtt kísérettel. amennyiben meg Édesanyádnak és öcsédnek szeretnél programot szervezni, az feltétlenül szabadtéri legyen Szerintem egy kirándulásnak Ők is örülnének.
2009. okt. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem olvastok elég figyelmesen... immunhiányos az öcsi. Avagy egy kis nátha, tüsszögés a moziban, aztán mehetnek is vele az intenzívre. De akkor az egész kérdésnek mi is a lényege?

2009. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
teljesen igaza van az előttem szólónak!
2009. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Számomra leginkább a legelső kommentelő válasza volt hasznos. Sokan tényleg nem értettétek meg a kérdés lényegét. Mondjuk én konkrét "stratégiákra" gondoltam, de örülök, hogy épphogy hazajöttem az iskolából, már 5 választ kaptam.
2009. okt. 7. 15:34
 7/13 anonim válasza:
Bocsi,de anyukád jobban átlátja a helyzetet,és szerintem nem fogja azért kockáztatni az öcséd egészségét mert te moziba akarsz menni..Nem dől össze a világ hogyha nem mentek el,menj el a barátaiddal,ha egyedül nem engednek akkor vigyen be valaki a moziba.Ez a véleményem.Nem bántás..
2010. júl. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Így, 1 év után már én is másképp látom a dolgokat...

Azóta az öcsém 8 és fél éves lett, és a nyíregyházi Palace (amiről szó volt) hamarosan (július 8-tól) már 3D filmeket is fog vetíteni.

Szerintem ezzel is egy kicsit nagyobb már az esély arra, hogy az egész család, együtt moziba menjen.


Az intenzíves válaszoló nagyot túlzott: az öcsém nem HIV-es, tehát nem szerzett, hanem veleszületett immunhiányossága van, de ez nem olyan durva, mint ahogy néhányan elképzelik. Egy hapci után nem jön az intenzív, hanem vagy semmi, vagy a háziorvos...

Remélem és kívánom neki, hogy minél hamarabb kinője ezt a betegséget. És mondjuk ti is lehettetek volna ilyen jószívűek...

2010. júl. 2. 10:23
 9/13 A kérdező kommentje:
És bocs, most ezzel nem magamat akartam fényezni...
2010. júl. 2. 10:23
 10/13 A kérdező kommentje:

Végre! :D


Megvolt a család első közös mozizása, méghozzá a pesti IMAX-ben! Már évekkel ezelőtt is voltunk együtt moziban, de akkor az öcsém még nem született meg. Neki ez volt az első moziban nézett filmje, méghozzá IMAX 3D-ben (Toy Story 3 IMAX 3D).


Nagyon élvezte. És mellesleg már kezdi kinőni a beteges korszakát. Alig várja a következő 3D-s filmnézést!


:D

2010. júl. 16. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!