Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, fontosabb a gyerek...

Úgy érzem, fontosabb a gyerek anyja, mint én. Vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt, ők már akkor 1,5 éve külön voltak mikor mi összejöttünk.

Tudtam, hogy van gyereke, ELFOGADTAM ezzel együtt. Tudtam, hogy a GYEREKKEL KAPCSOLATBAN beszélni fog az exével.

Már annyira "jóba lettek", hogy másról is beszélgetnek. Ha az ex küld egy sms, párom azonnal hívja (pl. szerdán megkérdezi az ex h a párom pénteken mikor megy a gyerekért, vagy ő felhozza e nekem), és reagál. Holott ráérne este fb-on válaszolni.

Ha én keresem, akkor leráz, hogy dolgoznia kell. (Mikor orvosnál voltam, és hivtam mit mondott a doki, lerázott, hogy "majd este megbeszéljük").

Párom mehetett volna az exe új párjáékhoz focizni. Közöltem, hogy bocsi de a szombati napomat NEM az exe társaságában szeretném tölteni, akkor én voltam a bunkó.

Szóba került, hogy ahogy nő a gyerek, kérni fogja majd hogy pl. szülinapján legyünk ott mi is.

Erre én mondtam a páromnak, hogy mi külön megünnepeljük majd, apumék főznek, tesóm süt tortát, kap ajándékot stb.

És hogy az "elvált szülők" nem szoktak együtt bulizni. Egy ballagás nyilván más, de a szülinap, Karácsony meg egyéb ünnepeket miért kéne a szülőknek együtt töltenie?

A párom azt mondta, hogy "de mi van ha a gyerek ezt szeretné"?

Mondtam hogy szépen elmondjuk neki,hogy apának van külön egy családja és ő azzal a családdal szeretné megünnepelni az xy eseményt.

Lehurrogott, hogy milyen bunkó vagyok. Mondtam neki, ha ennyire az exével akar lenni, akkor nem leszek útban...

Azt mondta nem akar az exével lenni, de nekem mégis úgy jön le. És ez csak egy dolog a sok közül.


Persze a gyerek miatt jó, hogy a szülei jóban vannak, de szerintem a közös programok (amik NEM a gyerekhez kapcsolódnak) az már túlzás...


2013. jún. 13. 19:24
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
bocs a 17-esnek írtam.Csak közbe megelőztek:)
2013. jún. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
24%

Nem liheged túl, sajnos a leírásodból azt látom, hogy ez nem egy lezárt ügy. Talán túl korán szakítottak, nem gondolták át, és erre tudatalatt most jött rá ezért viselkedik így.

Te nagoyn jól látod, ahol elváltak ott nem szokás egy családként ünnepelni és élményeket szerezni, mert nem egy család vagytok. Az exem és én is külön ünnepeljük a gyerek szülinapját és ez így van jól. Jó, hogy már nem akarnak összeköltözni, mert az a jó a gyereknek....

2013. jún. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
94%
Én a másik oldalról írok neked, én vagyok az exfeleség. Nálunk ugyan ez a szitu, mint nálatok. Ha hív az exem, azonnal reagálok és ő is, csak mert mindkettőnknek nagyon fontos a gyerekünk. A szülinapján összeülünk legalább 1-2 órára, mert ez a gyereknek fontos. Ilyenkor jelen van az én párom is és az exemé is. Nem háborúzunk, nem szeretjük egymást, csak szimplán normális, felnőtt emberként kezeljük a helyzetet, amennyire tőlünk telik. Én nem akadályozom apukát semmiben, ő sem engem. Ha kell naponta beszélünk,nyilván a gyerekről,vagy ami hozzá kapcsolódik, ebbe bele tartozik sok-sok minden, pl meló, egészségi állapot, család, stb. Az elején apuka párja nem nagyon akarta elfogadni,hogy nem vágjuk el egymás torkát, hanem higgadtak, barátságosak vagyunk egymással, de miután párszor találkoztunk és látta,hogy baromira nem akarunk egymástól semmit, elfogadta a helyzetet és Ő is barátságos.
2013. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is rosszul állsz a dolgokhoz. Eleve elzárkózol toluk. Miért kellene kulon unnepelni a gyerek szulinapját. Kulturált emberek meg tudnak lenni egy légtérben pár órát. Anyósomék is elváltak, de ha nekunk szukségunk van mindkettojuk segítségére egyszerre, akkor egyutt vannak nálunk akár egy teljes napot is. Sok az unoka miatt is egyutt vannak. Egyszeruen tudni kell lezárni a kapcsolatot. Menj vele pár alkalommal, nyiss feléjuk is és akkor leszurod a dolgokat. Hogy már lezárták az egészet vagy ez még lezáratlan ugy.
2013. jún. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%
Zavarnám vissza az exéhez...tuti forr köztük a levegő, tapasztalat!
2013. aug. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Nos, elmentünk a gyerek szülinapjára, nehogy én legyek a házisárkány mindenki szemében.


Pár napra rá összevesztünk, félreértés miatt.Másnap az ex írt nekem, hogy mi újság, hogy vagyok, mi van velem és a párommal...

Kvázi az ex minden apró részletről tud a kapcsolatunkat illetően. És ez az ami zavar.

Nem hinném hogy pont rá tartozik, hogy pl. a párommal kikezdett egy szomszéd és ez nekem szarul esett hogy a párom a történtek ellenére is haverkodik a szomszéddal.

2013. szept. 13. 18:01
 27/27 anonim ***** válasza:
0%

Eltelt jó pár év de felzaklatott a kérdés és a válaszok olvasása.

Remélem megtaláltad a boldogságod akár vele akár mással.

De őszinte leszek.Remélem mással!

2017. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!