Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, fontosabb a gyerek...

Úgy érzem, fontosabb a gyerek anyja, mint én. Vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt, ők már akkor 1,5 éve külön voltak mikor mi összejöttünk.

Tudtam, hogy van gyereke, ELFOGADTAM ezzel együtt. Tudtam, hogy a GYEREKKEL KAPCSOLATBAN beszélni fog az exével.

Már annyira "jóba lettek", hogy másról is beszélgetnek. Ha az ex küld egy sms, párom azonnal hívja (pl. szerdán megkérdezi az ex h a párom pénteken mikor megy a gyerekért, vagy ő felhozza e nekem), és reagál. Holott ráérne este fb-on válaszolni.

Ha én keresem, akkor leráz, hogy dolgoznia kell. (Mikor orvosnál voltam, és hivtam mit mondott a doki, lerázott, hogy "majd este megbeszéljük").

Párom mehetett volna az exe új párjáékhoz focizni. Közöltem, hogy bocsi de a szombati napomat NEM az exe társaságában szeretném tölteni, akkor én voltam a bunkó.

Szóba került, hogy ahogy nő a gyerek, kérni fogja majd hogy pl. szülinapján legyünk ott mi is.

Erre én mondtam a páromnak, hogy mi külön megünnepeljük majd, apumék főznek, tesóm süt tortát, kap ajándékot stb.

És hogy az "elvált szülők" nem szoktak együtt bulizni. Egy ballagás nyilván más, de a szülinap, Karácsony meg egyéb ünnepeket miért kéne a szülőknek együtt töltenie?

A párom azt mondta, hogy "de mi van ha a gyerek ezt szeretné"?

Mondtam hogy szépen elmondjuk neki,hogy apának van külön egy családja és ő azzal a családdal szeretné megünnepelni az xy eseményt.

Lehurrogott, hogy milyen bunkó vagyok. Mondtam neki, ha ennyire az exével akar lenni, akkor nem leszek útban...

Azt mondta nem akar az exével lenni, de nekem mégis úgy jön le. És ez csak egy dolog a sok közül.


Persze a gyerek miatt jó, hogy a szülei jóban vannak, de szerintem a közös programok (amik NEM a gyerekhez kapcsolódnak) az már túlzás...


2013. jún. 13. 19:24
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
83%

Pont az lenne a normális, hogy a szülők jóban vannak.

Ne feledd, hogy a párod veled van, nem az exével és nem, nem ő a fontosabb, hanem a gyermeke. És ez valahol így van jól. Ezt el kellett fogadnod, mikor összejöttél vele.

(Nem a levegőbe beszélek, az én páromnak is van 2 gyereke, ezzel tisztában voltam az első perctől és haragudnék is rá, ha nem ők lennének a legfontosabbak számára.)

2013. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
59%
szerintem ezt nem kicsit reagálod túl... a csajnak is van új barátja, meg a párodnak is ott vagy te. Kénytelen vagy elfogadni, hogy őket örökre össze fogja kötni a gyerek. De már továbbléptek. Tök jó, hogy tudnak együtt is programot csinálni, és téged is hívnak, nem akarnak kizárni... Attól még a gyerek tudni fogja hogy apa meg anya nincsenek együtt, nem olyan buták ám a gyerekek:)
2013. jún. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
83%

"Nem egy embert ismerek, akiknek elváltak a szülei. Soha egy szülinapi partin nem volt ott az anyuka és az apuka. Elvált szülők gyermekének 2x volt szülinapi bulija."


Ez tény, a magyar átlag valóban így viselkedik, meg is nyomorítja a gyereket, persze különböző mértékben. Ugye van a mocskolódós-sárdobálos mélypont, ahol a gyereknek már 3 évesen tudnia kell, hogy arról a néniről, akivel Apa van, nem beszélhet anyának, meg azok, akik csak egymást nem bírják látni, úgyhogy ha a gyereknek sikerül kettészakadni, akkor békében vannak.


Attól, hogy az elvált párok többsége képtelen ennél magasabb szintre vinni az együttműködést, még nem ez a normális.


Te leszel a legboldogtalanabb, ha nem tudod a fejedben rendberakni a dolgokat. Légy türelemmel, és próbáld megérteni, hogy te a párod jelenlegi társa vagy, a nő meg a múlté, viszont van egy közös gyerekük, aki örökre összeköti őket. Ha tetszik, ha nem, ez tény. Ez mindig így lesz, szülinapok, ballagások, karácsonyok, szalagavatók, eljegyzés, esküvő, keresztelő stb. A gyerek életének fontos eseményein a szülei együtt lesznek. Akkor is, ha te most világgá szaladsz vagy hisztizel.

2013. jún. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
76%

"Tudtam, hogy a GYEREKKEL KAPCSOLATBAN beszélni fog az exével.

Már annyira "jóba lettek", hogy másról is beszélgetnek." - te Kérdező, most ezt így komolyan???? Adott két ember, akiknek a gyereken felül is évekig közös volt a múltja, van egy rakat közös ismerősük nyilván, ismerik egymás rokonait nyilván, beszélgetni mernek egymással, és nem csak a gyerekről???

Te most a váci fegyházban vagy börtönőr (ott van megszabva a beszélő rendje), vagy egy párkapcsolatról beszélsz? Utóbbi számomra tök valószínűtlen, mert nekem lázálmomban sem jutna eszembe megszabni, hogy a zasszony kivel és miről beszél... azzal akivel akar, és arról, amiről akar, életem párja - önként, szabad akaratból - és nem a foglyom...

2013. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
75%
Masrol is beszelnek :D ja, es van egy rakat emlekuk, ami a kozos gyereken osszekoti oket. Ha te nrm hazasodsz vele es nem szulsz, az ex mindig is erosebb lesz az o eleteben, mint te. Miert ne beszelgethetnenek masrol is, mint a gyerek? Tul feltekeny vagy, ahelyett, hogy inkabb kedves lennel, es nem egy zsennyegnel, mint egy megrugott darazsfeszek.
2013. jún. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
21%

Hát én majdnem ugyanebbe a szituba vagyok!

Mikor összejöttem a párommal,azok is az exével volt hogy órákig beszéltek a "gyerekről".Na persze!!Szerinted elhittem??

Kicsit kivertem a hisztit mert egy két dolgot rettentő túlzásnak gondoltam!

Megmagyaráztam a páromnak,hogy a kislánya már elég nagy(9 éves),és ő is el tudja mondani hogy mizu a suliba és egyebek!!

Az én párom vette az adást:),és tulajdonképpen azóta csak a gyerekkel beszél.(néha vannak persze kivételek,de azokat a beszélgetéseket én már végighallgatom):)

Fura dolog hogy a párod össze akar járni az exével...hiszen ahogy te is írtad már két külön család vagytok!

Készülj fel..a magam példájából tudom,hogy lesz még egy két olyan dolog ami nem fog tetszeni!!

Ha gondolod írj privi üzit,és válaszolok!

Írta itt neked valaki ,hogy túlliheged.Hát én erre csak azt tudom írni,hogy ezeket a dolgokat csak az tudja aki benne van.

2013. jún. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
87%

hmm


exene még soha nem gondolkodtam el de mi bizony összejárunk az exel a gyerekek miatt és nem miattuk is

nekünk teljesen természetes volt h ha már 1 a baráti körünk akkor nem osszuk meg őket a mi válásunk miatt

közös felügyelet van heti váltásban

ha bármit szerveznek a barátok akkor mind a ketten a párunkkal megy

az elmúlt 3 év alatt soha nem volt vita e miatt

és nem is tűrném h az aktuális párom egy csajos hiszti miatt ezt tönkre tegye !

igen jókat szoktam beszélgetni az exfeleségemmel és nem csak a gyerekről de eszembe sem jutna rámászni vagy többet akarni ..... ami volt az a múlt ha ezt nem érti meg, akkor fel is út le is út

mint írták a gyereknek mind a két szülőjére szüksége van


nagyon tudom sajnálni azokat aki haraggal bosszúvággyal válnak el ... vagy azokat a gyerekeket akinek az a normális dolog

2013. jún. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is van olyan volt pasim, akivel elég sokáig voltunk együtt, és a mai napig a bátyámként szeretem. Új családja van, gyerek minden, nekünk nincs közös gyerekünk, mégis sokat beszélünk, összejárunk. Azért mert jó és baráti a kapcsolatunk. Érdekes módon az élettársa elfogadott engem, és habár a nővel nincs szorosabb kapcsolatom, nem fúj rám, sőt örül hogy a gyerekével és a párjával elmegyek valahova. Tudja és felfogta hogy nincs köztünk semmi. Ritka, de van ilyen kapcsolat is. A párkapcsolat nem működött, ezért szakítottunk. De barátok maradtunk.


Minél hisztisebben és ellenségesebben fogadod az exhez való viszonyát, annál jobban el fogod marni magad mellől. Inkább érdeklődj és menj el a közös bulira, és nézd meg hogy ott hogy viselkedik veled és az ex nővel. Ha világosan látszik hogy az ex nővel sokkal kedvesebb, és nem mutatja gesztusokkal hogy te vagy a párja, vagyis nem simogat meg néha, vagy nem ad jeleket, hanem úgy érzed magad ott mint egy zsák krumpli, akkor jogosan érzed amit érzel, hogy azért van veled mert az ex már elúszott. De ha ott kimutatja, vagy ad jeleket hogy te vagy a hozzátartozója, akkor kár féltékenykedni.


Szóval próbáld ki szerintem kb 1 hónapig, hogy kedves vagy, érdeklődő, bíztasd is hogy csináljatok akkor közös programot, és akkor meg fogod látni mi a helyzet. nagyon hamar kiderül hogy mi van.


És ne keverd össze az ő exhez fűződő viszonyát a kettőtökével. Ha nem szerelmes beléd a pasid, akkor annak nem az ex az oka, hanem veletek vannak gondok, és nem oldódik meg azzal hogy az ex kikerül a képből, tehát felesleges marni, mert csak magad alatt vágod a fát.


35/N

2013. jún. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Igen utolsó,ebben igazad van!!Csak éppen mindenhol más az adott helyzet!

Nem mindegyik ex olyan tökéletes mint mondjuk a tied!

Az én párom exe (pedig van barátja),egy jó párszor bepróbálkozott a barátomnál.Így szerintem az én "hisztim" is érthető.

2013. jún. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
75%

17-es, nagyon jól megfogalmaztad! A kérdező pedig előadja a csajos hisztit.

Én is jó kapcsolatban maradtam az exemmel, hisz 12 évig együtt éltünk. Gyermekünk sajnos nem született, de például holnap lejön velem a balatoni nyaralónkba, ahol édesapám már lent van, és segít betonozni. A férjemnek pedig semmi ellenvéleménye nincs erről.

2013. jún. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!