Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emiatt hülyének néznek a...

Emiatt hülyének néznek a barátaim. Miért?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt párommal, másfél éve együtt is élünk. Szeretjük egymást, jól megvagyunk. Múltkor összeültem néhány barátommal beszélgetni, és mikor megkérdezték, szerelmes vagyok-e a páromba, ezt feleltem: 'Nem nevezném már szerelemnek. Az elején az volt, rózsaszín köddel, meg miegymással, de ez a köd mára felszállt. Szeretem, kitartok mellette, ragaszkodom hozzá, de már e vakít el a szerelem, tisztában vagyok a jó és rossz tulajdonságaival is.'

Ekkor majdnem le lettem szó szerint hülyézve, hogy miért vagyok évek óta egy olyan pasival, akibe nem vagyok szerelmes. Hiába próbáltam elmagyarázni a dolgokat, ők nem fogták föl.

Szerintetek is hülye vagyok? Vagy más is érez így a párja iránt?

21L


2013. jún. 24. 08:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

Ha te így vagy boldog, akkor miért vársz itt megerősítést?

Ha azt mondjuk hülye vagy, elhagyod a párod?

Ha azt mondjuk igazad van, elhagyod a barátaidat?

Ugye nem. Na akkor meg minek tetted fel a kérdést?

2013. jún. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
A szerelem átlagosan 2 évig tart csak, de inkább ennél rövidebb ideig. Ne mondja nekem senki se azt, hogy 5-10-15 év után is szerelmes a párjába. Ha te jól érzed magad ezzel a pasival, szereted mint embert, jól kijöttök, megvan az összhang minden téren (szexuálisan is), akkor NE foglalkozz a barátaid véleményével. Mindig, minden körülményben azt tartsd szem előtt, hogy neked mi a jó.
2013. jún. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Ebben az a lényeg, hogy ki MIT nevez szerelemnek. Ugyanis van, aki szerint az, ha a másikat szereted ÉS kivánod, az a szerelem, van, aki szerint meg az, ha azt látod a asiknak, amit szeretnél (lila köd).


A második értelmes embereknél hamar elmúlik, az elsö viszont igen sokáig megmarad.


Aki éven múlva is a lila ködöt várja, annak semmi esélye normális kapcsolatra.

2013. jún. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%

Annyiból igazad van,hogy a szerelem, az eddig tart. Általában tényleg 2-3 év, utána szeretet van.

Ám 21 évesen azt gondolom, hogy korai még egy ilyen kapcsolatban lenned!

Inkább szórakozz még, legyél inkább minden nap másba "szerelmes" használd ki a fiatalságot.

Korai még a szerelmet hanyagolni egy életre. Többször 2-3 évig lehetsz még szerelmes valaki másba.

2013. jún. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Felesleges magyarázkodnom, úgyis meg fogják tapasztalni önmagukon.
2013. jún. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
jav: "magyarázkodnod"
2013. jún. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Nézd,igy érzek én is mint te.Voltam szerelmes de az átalakult,nehéz volt elfogadnom de ez van.

Most "csak" szeretem a férjem,és jól érzem igy magam és ha ez az érzés igy marad akkor asszem életem végéig vele maradok,szóval ez az érzés annyira nem is kevesebb a szerelemnél.

2013. jún. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ :)

A 4-esnek üzenem: nem érzem, hogy korai lenne számomra egy ilyen kapcsolat :)

Meg kellett küzdenünk egymásért, ugyanis alig voltam 17, amikor megismerkedtünk, párom meg 10 évvel idősebb nálam. Egy évig csak titokban találkozgattunk, utána mertem bemutatni őt a családomnak. Én úgy érzem, ha ezt kibírta a kapcsolatunk, akkor bármit kibír. A korkülönbségből adódóan vannak vitáink, de hamar kibékülünk, egyszerűen nem tudunk egymás nélkül meglenni. Mi így vagyunk boldogok :)

2013. jún. 24. 09:04
 9/14 anonim ***** válasza:
89%

A szerelem nem elmúlik, hanem átalakul. Én úgy magyarázom mindig, hogy pl. a szerelem a láng, a szerelmes szeretet amivé alakul a parázs.


Nem a legszebb hasonlat, de ha szabad tűzön süt az ember, a lángban kívül megég, belül nyers marad az amit süt, tehát inkább csak a felszínét érinti.


Aztán a láng lecsillapodik és parázs lesz belőle. A parázs forróbb mint a tűz, magasabb hőfoka van, csak nem olyan látványos és hirtelen. (a sütnivaló legbelül is megsül és kívül is).


A parazsat is ápolni kell, nehogy elhamvadjon, pont mint a szerelmes szeretetet.


Tehát láng = szerelmes lila köd, felszínes

Parázs = szerelmes szeretet, bensőséges


bocs a hülye példákért.

2013. jún. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Én csak azt nem értem, hogy a picit csitult érzelmekre miért mondják egyesek, hogy az már nem szerelem?!

De, az bizony szerelem, méghozzá az az igazi, mély szerelem, ami manapság csak keveseknek adatik meg, sajnos.

A kezdeti hormontúltengéses, rózsaszín ködös állapot (az én szótáramban legalábbis) csak a szerelem előszobája, megvan a maga szerepe, de hosszú távon nem sokat ér.

2013. jún. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!