Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emiatt hülyének néznek a...

Emiatt hülyének néznek a barátaim. Miért?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt párommal, másfél éve együtt is élünk. Szeretjük egymást, jól megvagyunk. Múltkor összeültem néhány barátommal beszélgetni, és mikor megkérdezték, szerelmes vagyok-e a páromba, ezt feleltem: 'Nem nevezném már szerelemnek. Az elején az volt, rózsaszín köddel, meg miegymással, de ez a köd mára felszállt. Szeretem, kitartok mellette, ragaszkodom hozzá, de már e vakít el a szerelem, tisztában vagyok a jó és rossz tulajdonságaival is.'

Ekkor majdnem le lettem szó szerint hülyézve, hogy miért vagyok évek óta egy olyan pasival, akibe nem vagyok szerelmes. Hiába próbáltam elmagyarázni a dolgokat, ők nem fogták föl.

Szerintetek is hülye vagyok? Vagy más is érez így a párja iránt?

21L


2013. jún. 24. 08:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
78%
9-es hasonlata amúgy gyönyörű, szépen összefoglalta a lényeget.
2013. jún. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt nem értem, mint az egyik előttem szóló:


Az igazi, mély szerelmet miért nevezik egyesek "nem szerelem"-nek? Valamelyik válaszadó jó hasonlatot írt.


Egyébként ha a biológiai oldalát tekintjük, már több helyen leírtam, hogy ez egy összetett pszichológiai-idegi-hormonális folyamat, nem lehet egyféle hormonra ráfogni. A kezdeti izgalom, vágy, vonzódás az ismeretlen miatti izgalom NEM szerelem tudományos értelemben, hanem érdeklődés (lila köd). A szerelem az, ami ez után következik, egy mély "függőségi" állapot a partner iránt.


Én úgy gondolom, hogy aki ezt érzi, az tudja, hogy szerelmes. Aki viszont képes azt mondani, hogy már nem az...nos, ő tényleg nem az.


Az érzelmek kihűlése és szeretetté alakulása vagy azok elmélyülése és szerelemmé változása NEM egyenlő!

2013. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

10-esnél a pont!!!


Sajnos az emberek nagy része a tök hülye, nem Te. Ezért megy tönkre egy rakás kapcsolat, mert azt hiszik, hogy az általuk ismert szerelem az, aminek örökké kell tartania. Aztán mikor felszáll a köd, bepánikolnak és kihűltnek bélyegzik a kapcsolatot, alaptalanul. Mert hát akkor már kicsit több energia kéne bele, egy icipicit, és az nem tetszik sokaknak. Ne higgyél nekik, Te tudod az igazat. Ők csak a mesékből ismerik a sztorit, onnan is ferdítve, mert Hófehérke és a herceg történetet is csak az esküvőig ismerjük. A boldogan éltek amíg meg nem haltak meg mindenkinek azt jelenti, amit szeretne belelátni és persze amit hajlandó magának megteremteni.

2013. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A 9-es és a hozzá hasonló hozzászólásokkal értek egyet, én 5 év után is szerelmes vagyok a férjembe. Persze változik az érzés, de attól még szerelem marad.


De a kérdésre: a lényeg, hogy ti boldogok vagytok, hogy jól érzitek magatokat a kapcsolatban, nem az, hogy más mit gondol és hogy érez.

2013. jún. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!