Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az exem sokmindent megad a...

Az exem sokmindent megad a fiunknak, amit az új párom nehezen visel, emiatt nem is akar összeköltözni velem mert az ő fia is jönne vele, és nagy lenne a különbség. Hogyan lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 12:58
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
1%

Nem tudom miért kell idegeskedni, dehát te tudod.


"Kizártnak tartom, hogy az ex elvinné a gyerekét és a volt feleség új pasijának gyerekét bárhová is, hogy venne neki belépőt??? "


Én nem.


Ha mondjuk átjön a gyerekem egyik osztálytársa, és semmi közöm hozzá, akkor is megkínálom sütivel, vagy ott marasztalom ebédre, pedig semmi közöm hozzá!


Egy szóval sem mondtam azt, hogy az ex egy idegen gyereket egyedül vigyen bárhová, vagy fizessen neki bármilyen belépőt.


De ha tegyük fel a 2 gyerek jóban van (jóban lesz), és mivel azonos korcsoportban vannak, így lehet hasonló érdeklődésük is.


Mondjuk elmegyek a gyerekemért egyik nap, hogy elvigyem akárhová pl. állatkertbe.

Ott a másik gyerek akihez SEMMI KÖZÖM, de miből áll az nekem, hogy 2 gyerekkel induljak útnak, és ha nem állok rossz anyagi helyzetben, akkor fizessek neki is egy belépőt vagy egy vatta cukrot?


Itt semmi nem kötelesség, hanem emberség!

A koldusnak sem azért adsz pénzt, kaját mert ismered, hanem emberségből, és mert megteheted.

Egy alapítványnak sem azért fizetsz a számlájára X összeget, mert ismered őket, hanem mert segíteni akarsz.


Tehát ne keverjük a szezont a fazonnal!

Nem kötelessége az ex-nek megadnia bármit is egy idegen gyereknek, de nem fog belehalni!


Egyébként a második részben igazad van, mert ilyen hozzáállással a pasi elmehet a fenébe!

2013. júl. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 A kérdező kommentje:
Olyan nincs, hogy együtt mennek. De ilyen alapon amikor a párom fia az anyjával van, akkor ő is vegyen mindenből kettőt, egyet a sajátjának meg egyet az én fiamnak?
2013. júl. 4. 15:17
 43/60 A kérdező kommentje:
Amúgy meg a párom 2 percre nem engedné a fiát az exemmel sehová, nemhogy egy vidámparkba...
2013. júl. 4. 15:18
 44/60 anonim ***** válasza:
94%

41-es:

látom, közelítünk és itt a lényeg:

ha az új pasi így áll a másik gyerek anyagi lehetőségeihez, nem érdemes vele összeköltözni, mert nem normális gondolkodás, hogy ha én nem tudok valamit megadni a gyerekemnek, akkor az másnak se legyen.


Az anyuka pedig ezt 1 módszerrel tudja megoldnai: mingli élettel, de szerény véleményem, hogy én olyan emberrel 1 percet sem töltenék, aki a gyerekemnek kevesebbet vagy rosszat kíván.

2013. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
0%

Nekem mindegy.

De én akkor sem így viselkednék.


A szomszéd kisgyerek példa úgy jön ide, hogy ő is egy idegen.


Konkrétan én nem váltam még el, de a párom igen.


És bár EGYIKÜNKNEK sincs semmi köze a párom exének az ő mostani kapcsolatából lévő gyerekéhez, amikor a párom gyerekéért mentünk hétvégén, és ők is ott voltak, ugyanúgy velünk jöttek a cirkuszba meg télen korcsolyázni, stb.


És akkor mi van?


Nekem a "legrosszabb" mert nekem egyik gyerekhez sincs semmi közöm. (mármint ebből a 3-ból)

A páromnak köze van a saját gyerekéhez, de a másik kettőhöz neki sincs köze.

És?


Mint ahogy fentebb említettem nem kell idegen gyereknek külföldi utazást vagy hasonlókat fizetni (mi sem tesszük), de most egy kirándulás, egy strand, egy csoki, egy bármi nem sokat oszt-szoroz, főleg ha a gyerekek egymással jól elvannak.

2013. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
0%

"Olyan nincs, hogy együtt mennek."


Tehát olyan sosem volt, hogy a Te gyereked, az exed és az exed gyereke valahová közösen mentek volna?


De hogyhogy?

Nálunk ez már többször volt.


"Amúgy meg a párom 2 percre nem engedné a fiát az exemmel sehová, nemhogy egy vidámparkba."


Ez duplán furcsa.


Nálunk ez tök természetes.


Nem lehet, hogy az exed meg Te, illetve a mostani párod nagyon-nagyon nem vagytok jóban?


Mert akkor valahol "meg lehet érteni" ezt az ovis harcot.

2013. júl. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
91%

KEDVES KÉRDEZŐ!!!

(én vagyok az idegbeteg, mingli életmódot javasló és az exeddel abszolút egyetértő, szintén elvált, szintén jó módú szülő, aki szintén mindig mindent megvesz a sajátjának)


Ha komolyan érzel valamit az új párod iránt, DE a saját gyermeked a világon a legfontosabb ÉS a másik gyereknek sem szeretnél rosszat, nem gondolkodtok összeköltözésben.

Az új párod anyagilag féltékeny az exedre és az IQ szintje szerinti megoldás az lenne, hogy ha az ő gyereke nem kaphat meg mindent, akkor a tied se.


Ne tedd ki magatokat egy előre látható és biztosan bekövetkező traumának. Erre a helyzetre nincs más megoldás, csak a mingli életmód.

2013. júl. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
93%

Pont ezt akartam írni, amit a kérdező. Hogy a mostani pasi mit szólna, ha a fia kapna az extől egy csokit, vagy akármit???????? Tűrné? De meg is van a válasz, hogy nem.

Szóval innentől kezdve, hogy az apuka vegyen egy vadidegen gyereknek akármit is, értelmetlen.

2013. júl. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 A kérdező kommentje:

Miért lenne furcsa? Amikor a fiam az apjával van, a párom fia az anyjával. Nem nagy haverok, elég eltérő az érdeklődési körük.

Olyan van, hogy mi négyesben megyünk valahová természetesen, akkor ugyanazt kapnak a fiúk.

2013. júl. 4. 15:30
 50/60 A kérdező kommentje:
Az exem és a mostani párom nem ismerik egymást, talán ha 3x összefutottak. Pénteken suliból viszi az apja a fiunkat, vasárnap meg kiteszi a ház előtt. Ha meg kell beszélni valamit, munka után vagy ebédidőben futunk össze kettesben az exemmel.
2013. júl. 4. 15:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!