Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az exem sokmindent megad a...

Az exem sokmindent megad a fiunknak, amit az új párom nehezen visel, emiatt nem is akar összeköltözni velem mert az ő fia is jönne vele, és nagy lenne a különbség. Hogyan lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 12:58
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
93%

Ne költözz vele össze. Azért mert ő kevesebbet tud megadni a sajátjának, ne kapjon már kevesebbet a tiéd (a saját apjától, jó szívvel kapja a gyereked).

Örülj neki, hogy ennyire gáláns az exed.

Biztosan szomorú helyzet ez a mostani párodnak, de éljetek mingliként, erre ez a megoldás.

2013. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
94%
Lehet megszereti a gyerek a társasjátékot is...Puzzlet is ki tudja rakni. Eleve nem értem a problémát... a másik gyereknek is van ruhája nem? Hány évesek a gyerekek? El kellene mondani a másik gyereknek, hogy ezeket az apja veszi neki. Nem biztos, hogy féltékeny lenne a másik gyerek, én sem voltam féltékeny senkire sem.
2013. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
92%
Nem ruhára és könyvekre gondoltam, írtam is, hogy mondjuk csoki, ha nem egy az érdeklődési körük a gyerekeknek akkor meg nincs ebből semmi baj, mert a párod gyereke nem fog irigykedni olyanra ami neki nem kéne, így nem fogja rosszul érezni magát.
2013. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
87%
Ez a párodat azért zavarhatja, mert ő egy lúzernek érzi magát amiatt, hogy az exed többet meg tud adni a gyereknek, mint ő a sajátjának? Mert ha erről van szó, akkor ezt neki saját magának kell rendbe tenni a fejében, és ennyi, nem neked kellene szankciókat bevezetni ennek a helyzetnek a változtatása érdekében. Vagy pedig vállaljon plusz munkát, és ő is adjon meg többet a gyerekének! Örülj, hogy az exed ilyen jó apa, szerencséd van vele:)
2013. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
67%
Az "exed" a (közös)gyermek apja. Most minden aktuális párzásodhoz ő alkalmazkodjon?
2013. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
95%
Az ilyen esetekben, amikor már van "én gyerekem" meg "te gyereked", baromi kevés a szerelem ahhoz, hogy működjön a kapcsolat. Ha a gyerekek terén nem klappolnak a dolgok, akkor nem érdemes erőltetni.
2013. júl. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
10%

"Az exem biztos nem fog az új párom gyerekének venni csokit meg játékot, ez elég hülye ötlet, már bocs."


Miért nem?

Most ha annyira el van eresztve, hogy folyamatosan mindig költekezik akkor egy csokival több vagy kevesebb az miért gond?

Ha meg mindent vesz a saját gyerekének (ami valahol, de nagyon valahol éthető) és a másik 1000-ed annyit sem kap, akkor nem lesz valami jó kapcsolat a két gyerek között.

Most gondolj bele.

Ha Te gyerek lennél, és azt látnád hogy a másik mindent megkap, te meg egy fityiszt sem. Nem esne rosszul? Egy felnőttnek is rossz, nemhogy egy gyereknek.

Aztán ott lesz a féltékenység, meg a rivalizálás, aztán hosszú távon a gyűlölködés.


Nekem sincs semmi közöm a párom mostani gyerekéhez, tehát lényegébe véve az ex lányáról van szó, de ami tőlem telik mindent megveszek neki.

És ha majd lesz közös gyerekünk akkor sem azt fogom tenni, hogy a sajátomnak mindent megveszek a másiknak meg semmit.

Vannak olyan dolgok amikben lehet többet adni, egy tanfolyam, egy nyári tábor, egy fizetős iskola, vagy nem tudom, amit a másik gyerek nem lát, vagy nincs tudomása róla, de ez a helyzet így rohadt gáz.

2013. júl. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
85%
#17-es válaszoló! Szerintem itt nem arról van szó, hogy a kérdező ne venné meg ugyanazt az párja gyerekének mint a sajátjának. Hanem arról, hogy az exe IS vesz ezt-azt a kérdezővel közös gyerekének, és a kérdező a párjával nem biztos, hogy meg tudja venni azokat a dolgokat a párja gyerekének, vagy hogy ő is mindig kapjon valamit amikor a fia.
2013. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 A kérdező kommentje:

Miért venne bármit az exem egy számára ismeretlen gyereknek? Nem 1 tábla csokiról van szó, márkás ruhákról, cipőkről, ami nem 200 ft.


A fiam 13 éves, párom fia 11.

2013. júl. 4. 13:40
 20/60 anonim ***** válasza:
4%
Kérdező! Másold be azta részt ahol valaki azt írta, hogy az exed a mostani párod fiának vegyen cuccokat.
2013. júl. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!