Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az exem sokmindent megad a...

Az exem sokmindent megad a fiunknak, amit az új párom nehezen visel, emiatt nem is akar összeköltözni velem mert az ő fia is jönne vele, és nagy lenne a különbség. Hogyan lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 12:58
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
68%

Éppen ez a lényeg, amit utoljára írtál.

Neked kell az új pároddal élned és kijönnöd. Ha az új párodat zavarja ez a helyzet, éppen vele lesz sok konfliktus.

Már ne is haragudj, de ha én szívből szeretem a páromat, akkor nem az bánt, hogy a párom exe mindent meg tud adni a gyereküknek, hanem az, hogy én ezt nem tehetem meg az enyémmel ÉS ennek nem az a megoldása, hogy ne engedje el a párom a gyerekét a jómódú apukával, hanem összeszedem magam és minden erőmmel azon vagyok, hogy majd egyszer a 2 gyerek ha észreveszi a különbséget, akkor minimalizálni tudjam a különbséget.

Fordítva van bekötve a párod.

Neked pedig kutya kötelességed az új pároddal szemben MINDEN ESETBEN A SAJÁT GYERMEKED ÉRDEKEIT NÉZNI és szembemenni az új pároddal. Egy ANYA ezt tenné.


Ne költözzetek össze, mert csak csalódás lesz.

Miért nem jó mingli életet élni? Ezt éppen az ilyen helyzetekben lévők választják.

2013. júl. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
12%

"Miért venne bármit az exem egy számára ismeretlen gyereknek?"


Miért ne?


Én is ugyanúgy veszek mindent a párom gyerekének is (aki az előző kapcsolatából van) és a sajátomnak is.

Ha befizetjük egy táborba, ha veszünk ruhákat, ha elmegyünk a vidámparkba, és SOHA nem fordul meg a fejemben, hogy nem az én gyerekem, semmi közöm hozzá (ami lényegében igaz).

Most ha belegondolsz hány elvált szülő van a világon akiknek van gyerekük és új kapcsolatot kezdenek?

Akkor már nem lehet elfogadni a másik gyerekét?

Ha nekem van elég pénzem, akkor miért nem adhatok másnak?

Persze nem olyan dolgokról van szó ami fent elhangzott, hogy amerikai út meg hasonlók, de azért nem egy gyereket kéne büntetni.

Vagy pedig felnőtt módjára ezt meg kéne beszélni.

Most ha az egyik gyerek kap egy tábla csokit, és tegyük fel a gyerekben van annyi emberség (a szülővel ellentétben) hogy megkínálja a másik gyereket, és ezt megtudja a szülő akkor a kezét töri el, mert mit képzel a gyerek, hisz semmi köze a másikhoz?

2013. júl. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
94%

32-es:

az, hogy te a párod gyerekének veszel nem ugyanaz, mintha a volt férjed új párjának gyermekének vennél!!!

2013. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó!

Nem a kérdező nem vesz az új párja kisgyerekének semmit....

A kérdező exe nem vesz a kérdező új párja kisgyerekének. Mert miért venne? Nem is ismeri azt a kisgyereket...


Értő olvasás néha nem ártana...

2013. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
18%

34-es:

előző hsz így kezdődik részemről: "32-es:" azaz a 32-es hsz-ra írtam.


"Értő olvasás néha nem ártana..." vicces a fentiek tükrében (inkább gyakorold az olvasás értelmezését).

2013. júl. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
1%

"az, hogy te a párod gyerekének veszel nem ugyanaz, mintha a volt férjed új párjának gyermekének vennél!!!"


Az igaz, és nem azt írtam, hogy egy idegen gyereknek egy idegen anyuka vegyen mindenfélét, hanem azt, hogy nem fog belehalni ha egy gyereknek (aki nem tehet semmiről) vesz néha valamit.

Most tegyük fel van egy karácsony vagy akármilyen ünnep (gyereknap, stb.)

Nekem van egy gyerekem aki nem velem él, hanem a volt párommal. Veszek neki ezt-azt, gondoskodok róla.

De ha akármilyen indokkal veszek a gyerekemnek egy csokit, egy fagyit, fizetek egy belépőt a vidámparkba, vagy egy moziba, akkor a másik gyereknek ezt miért ne tehetném meg?

Nem eltartani kell, nem kell MINDENT megvenni, hanem (mivel az egyik az én gyerekem) a másik gyereket is próbálom megismerni aki valószínűleg együtt fog élni az én gyerekemmel, és nem az a jó, hogy a másik gyerek szeresse az én gyerekemet? Jól kijöjjenek? Akár engem is kedveljen?

És bár én nem ebben a szituban vagyok, hanem abban amit fentebb írtam, én ilyen helyzetben sem köpnék le egy idegen gyereket.


"amit az új párom nehezen visel, emiatt nem is akar összeköltözni velem"


Ez meg úgy ahogy van hülyeség!

Kitaláció vagy kifogás!

Tehát akkor a párod téged elfogad, a gyerekedet meg nem?

Most ha nem az extől kapna a gyerek valamit, hanem mondjuk a nagyszüleitől?

Vagy te kapnál a szüleidtől ajándékot akkor azt is nehezen viselné?

Ha szeret téged, akkor szereti a gyereked is még ha nem is az apja.

Nem írígykedik rá, vagy rád.


Itt az ex is hibás, mert bár lehet, hogy a saját gyerekének meg akar mindent adni, de szerintem van benne felvágás, pökhendiség, és a párod is hibás, mert sajnálja a gyerekedtől ezeket a dolgokat.

Ezt beszéljétek meg!

Senkinek sem lesz jó!


De legfőképpen a gyerekeknek nem!

2013. júl. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
0%

"Értő olvasás néha nem ártana..." vicces a fentiek tükrében (inkább gyakorold az olvasás értelmezését)."


Nem kéne eltérni a tárgytól!

Amíg ti itt vitatkoztok, addig a kérdező nem kap normális választ a kérdésére.


Nem az olvasáson kéne lovagolni, hanem azon, hogy a hozzászóló a gyerekek érdekeit nézi.


Tök mindegy kinek a gyereke!!!!

Ha most a szomszéd kisfiú átjön akkor (bár semmi közöm hozzá) megkínálom egy üdítővel, egy almával, stb.


Az ex ne így toljon ki a volt párjával, hogy egy ártatlan gyerekkel ba...-ik ki!


Nem halna bele ha egy-egy alkalommal mikor a saját gyerekének küld ezt-azt, akkor a másik gyereknek is küldene egy nyalókát, egy csokit vagy 1 pár zoknit.

2013. júl. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó próbálkozás (mert már kezd az idegeimre menni):

az exnek van egy gyereke, akit elhalmoz ajándékokkal.

Az exnek semmi köze a volt feleség által összeszedett csóró pasihoz és annak kölkéhez = IDEGENEK.

Nem tartozik semmivel a másik gyerek felé. Nem érdekli, hogy él vagy hal, van mit ennie, mert nem rá tartozik. Van annak a gyereknek apja és az apjának új nője (ez a volt feleség).

Még egy szelet csokit sem kell adnia az exnek az idegen gyereknek.

Ez így tény.


HA mégis az ex úgy dönt, hogy van annyira figyelmes (ami ugye nem elvárható, csak értékelhető!!!), akkor esetleg - néha (talán soha) gondol a másik kisfiúra is 1 szelet csoki erejéig.


Kizártnak tartom, hogy az ex elvinné a gyerekét és a volt feleség új pasijának gyerekét bárhová is, hogy venne neki belépőt???

Könyörgöm!!!! Az ex csak a gyerekét akarja, neki semmi köze a volt feleség új kapcsolatához.


De itt nem az ex a lényeg, hanem a csóró új fickó, aki azzal akarja megoldani a saját kölke nyomorát, hogy a másik gyereknek se legyen (azaz ha a saját csóró gyereke nem tud menni Amerikába, ne menjen a másik gyerek se).


Milyen kapcsolat lesz ebből?

Milyen anya az, aki tűri, hogy a gyerekének legyen rossz azért, mert az új fickója csóró és az új fickó a saját gyerekének nem tud annyit adni?

És milyen ember az, aki ilyet kér egy nőtől?

2013. júl. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
96%

De olvassatok már!!!


Nem arról van szó, hogy a kérdező exe elviszi a 2 fiút fagyizni, és a kisebbet kint hagyja, a sajátjának meg vesz 3 gombócosat!


Hanem arról, hogy amíg a fia nála van, vesz neki cipőt, könyvet. Egy könyv alapjáraton 3000 Ft, egy cipő is 10.000 körül van. Hogy gondoltátok? Hazamegy a gyerek a 10.000-es cipővel, a pár ezer ft-os könyvvel és mondjuk egy társassal, és odaad a másik gyereknek 1 tábla csokit vagy 1 nyalókát? Na, ne vicceljünk már. Vagy apuka is vegyen egy számára tök idegen pasi tökidegen -talán sosem látott - gyerekének cipőt, könyvet,játékot?

2013. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
76%

"Ha most a szomszéd kisfiú átjön akkor (bár semmi közöm hozzá) megkínálom egy üdítővel, egy almával, stb. "


Miért menne át az új pasi gyereke az exhez??? Nincs semmi összefüggés...


"Az ex ne így toljon ki a volt párjával, hogy egy ártatlan gyerekkel ba...-ik ki! "


Az ex részéről kitolás, hogy mindent megad a gyerekének? Hol érdekli az exet egy IDEGEN ártatlan gyerek??? Semmi köze hozzá...


"Nem halna bele ha egy-egy alkalommal mikor a saját gyerekének küld ezt-azt, akkor a másik gyereknek is küldene egy nyalókát, egy csokit vagy 1 pár zoknit."


De miért küldene? Ha az új pasi akkora gyökér, hogy a saját fia csóró életmódját az új párja gyerekének is szánja, ezért legyen hálás az ex és még halmozza el bármivel a gyökér gyerekét???


Hogy az égiek áldjanak már meg, te ...!!!

Váltál már el? Volt már vagyonmegosztási pered??? És gyerek elhelyezési pered???

Ha lett volna, akkor megértenéd apukát. Anyuka abban a szerencsés helyzetben van, hogy az ex látogatja és támogatja a közös gyermeküket. EZ már önmagában is becsülendő (és sajnos ritka).

Hogy lehet elvárni az extől, hogy azon kívül, hogy a saját gyerekének mindent megad egy válás után, még a volt feleség új pasijának gyerekének akár egy szál füvet is adjon???

2013. júl. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!