Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a barátnőm nem...

Mit tegyek, ha a barátnőm nem gondol a jövőre hosszabb távon és nem tudunk eleget félre tenni a fontos dolgokra?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat tettem már érte, hogy átláthassa a pénzügyi filozófiámat. Alapvetően azt vallom, hogy a pénzt nem érzelmekkel, hanem logikával kell kezelni, ami alapvetően arra épül, hogy nem kell mindent megvenni, amit most megkívánunk, hanem a jövőre gondolva bizony amit kell, azt félre kell tenni (de nem a végletekig kell garasoskodni). Adtam a kezébe könyveket, a dologhoz sokkal jobban értő barátomat is megkértem, hogy beszélgessen vele, blogokat linkeltem neki, de nem érti meg, hogy a jövőre a jelenben kell félre tenni.


Ketten együtt 500 ezer forintot keresünk és úgy gondolom hogy ebből reális lenne, ha 300 ezret eltennénk és 200-ból élnénk és fizetnénk mindent.


Nem érti, hogy nekünk már bőven nem lesz olyan magas állami nyugdíjunk, mint a most nyugdíjba menőknek, ezért a nyugdíjunk 90%-a abból fog állni, amit mi tettünk félre magunknak évtizedek alatt.


Nem érti, hogy a gyerekeknek (mert szeretnénk kettőt-hármat-négyet) nem diákhitelt kellene felvenni 18 éves korukban, hanem kellene legyen fejenként mai értéken néhány millió forint rájuk, amiből a tanulásukat finanszírozhatnánk.


Nem érti, hogy nem akkor kellene majd autóra vagy házra/lakásra hitelt felvenni, amikor venni szeretnénk, hanem hosszú távon spórolhatunk azon pár milliót (vagy háznál tízmilliót), ha a banknak nem kamatot fizetünk, hanem zsebből fizethetünk mindent.


A kapcsolaton belül sem igazán hiszem, hogy hiányt szenvedne, havi szinten meglepem valamivel, ruhákra női szinten költ (tehát többet, mint én), az egészséges életmódra való étkezéshez és testedzéshez szükséges kiadásokkal sem spórolunk, így 200 ezerből elvileg kijöhetnénk és ezzel együtt évente 3,6 millió forintot (kamatot, hozamot nem hozzáadva) tehetnénk félre.


2013. júl. 9. 15:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
78%
Mennyi idősek vagytok?
2013. júl. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
78%
Ő mennyit és mire költene,ami szerinted nem oké?
2013. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van!

Én mikor kerestem igaz sajna minimálbért és sajna nem is sokat dolgoztam, de 200 ezer Ft-ot tudtam félretenni 1 éves munkaviszonnyal minimálbérből. Sajna azért csak ennyit, mert ez is 4 évbe telt, hogy 1 évet összeszedjek. :(

De akkor sem költöttem túl sok felesleges dolgokra, olyanokra amit szinte minden héten használok, olyanokra.

Azt számoltam, ha végig dolgoztam volna még minimálbérből is (szüleinkkel élünk a párommal) én egyedül összegyűjtöttem volna egy fél lakásra valót!

De sajnos az élet ilyen. :(

24/N

2013. júl. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, amire szerinted nem kéne költenie például?
2013. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen úgy látom a dolgokat pénzügyileg mint, te.

A férjem is kezdetben úgy gondolkodott mint a barátnőd. Én nagyon egyszerűen megoldottam a dolgot. Egyszerűen azt mondtam hogy nem veszel le a számláról pénzt, mert az a megtakarítás. Kicsit háborgott, hogy minek félretenni, nem akar olyan lenni mint apám, hogy van neki de nem költ stb... Aztán pár hónappal később mikor már volt azon a számlán pénz, akkor kezdte el mondani, hogy de jó már ennyi és ennyi van rajta, de jó nem kell kölcsönkérni senkitől ha gond van, milyen biztonsági érzetet ad. Azóta nincs problémánk, a férjem már jobban spórol mint én, néha szólnom kell neki hogy ennyire nem kell.

Talán a barátnőd most úgy érzi, hogy nem költhet és kevés a 200 ezer ( ami valljuk be nem kevés) hogy korlátozod, de talán ha nektek is lesz a számlátokon 1-2 hónap múlva már jelentősebb összeg akkor ő is belátja, hiszen néha lazítani is lehet rajta. Ha meg végképp nem megy akkor külön kassza, amivel gond lesz a jövőben mert neki nem lesz tartaléka. Szóval szerintem légy te most a domináns, és ne észérvekkel , könyvekkel, barátokkal próbálkozz, hanem csöndben vedd át a gyeplőt és spórolj.

2013. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
13%
Nem is a feleséged? Mit akarsz?
2013. júl. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 A kérdező kommentje:

Ő 24 én 27.


Mondok néhány példát:


"Cseréljük le a 2 éves laptopot újra." (Ha lecserélném egy 5 évesre, észre sem venné, mert nem játszik játékokkal ő sem, vagy ilyesmi, hogy modernebbre lenne szükség)


"Cseréljük le a 4 éves TV-t" (amit alig nézünk)


Azt mondja növelhetnénk az elkölthető és csökkenthetnénk a félretett pénzt. Mikor megmutattam, hogy mire mennyi kellene, rendesen, tételesen kiszámítva (pl. 5 év múlva kocsira kell 4 millió, tehát havi 70 000 ft; vagy gyerekre mondjuk 21 év múlva 6 millió, vagyis havi 20 000 ft), akkor csak azt mondta hogy ez biztos nem így van és majd lesz valahogy.

2013. júl. 9. 15:26
 8/72 anonim ***** válasza:
88%
Biztos, hogy o komolyan tervez veled? Mert hogy te vele igen, az latszik, de forditva nem feltetlenul.
2013. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
61%

Tényleg nem így van. Kocsira 4 milliót? Az a menőknek van. Ha normálisan akartok élni, akkor vegyetek egy normális autót 600 ezer forintért.. Ha ilyenekben engedsz kompromisszumot, akkor máris nincs szükség olyan irdatlan felhalmozásra. Új laptop, TV, szintén tök felesleges. Feltéve, hogy már szép, nagy van, dehát 100 ezerért már lehet modern, laposat venni. Az nem tétel ekkora fizuk mellett.


Amúgy sajnálom, hogy nem egyformán gondolkodtok a pénzről, mert bizony nagyon fontos egy kapcsolatban. Én már-már garasos vagyok néha, de szerencsére az én párom is nagyon spórolós. Sokkal könnyebb, ha összeilletek.

2013. júl. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
100%
alapvetően én is spórolósabb vagyok, már amikor, de alapvetően közel sem keresünk annyit, mint amennyit ti. Jó, ha a 250.000 meg van kettőnknek. Én már annak örülnék, ha havi 25-30 ezret el tudnánk tenni. Igazad van, hogy spórolni kell, de azt gondolom, hogy nem kell mindent beáldozni annak, hogy majd 10-20 év múlva a még meg sem született gyerekeknek lakást akarsz venni. Szép gesztus, és okosan gondolkodsz, de nem gondolom, hogy ha 300 helyett néha csak 250-et tudtok eltenni, akkor felborulna a gyerek jövője. Sokan ennyit sem keresnek, mint amit ti félreraktok, te is engedj egy kicsit. Érthető, hogy fiatal, szeretne élni, nem csak azt számolgatni, hogy majd egyszer vesz egy lakást, kocsit.
2013. júl. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!