Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a barátnőm nem...

Mit tegyek, ha a barátnőm nem gondol a jövőre hosszabb távon és nem tudunk eleget félre tenni a fontos dolgokra?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat tettem már érte, hogy átláthassa a pénzügyi filozófiámat. Alapvetően azt vallom, hogy a pénzt nem érzelmekkel, hanem logikával kell kezelni, ami alapvetően arra épül, hogy nem kell mindent megvenni, amit most megkívánunk, hanem a jövőre gondolva bizony amit kell, azt félre kell tenni (de nem a végletekig kell garasoskodni). Adtam a kezébe könyveket, a dologhoz sokkal jobban értő barátomat is megkértem, hogy beszélgessen vele, blogokat linkeltem neki, de nem érti meg, hogy a jövőre a jelenben kell félre tenni.


Ketten együtt 500 ezer forintot keresünk és úgy gondolom hogy ebből reális lenne, ha 300 ezret eltennénk és 200-ból élnénk és fizetnénk mindent.


Nem érti, hogy nekünk már bőven nem lesz olyan magas állami nyugdíjunk, mint a most nyugdíjba menőknek, ezért a nyugdíjunk 90%-a abból fog állni, amit mi tettünk félre magunknak évtizedek alatt.


Nem érti, hogy a gyerekeknek (mert szeretnénk kettőt-hármat-négyet) nem diákhitelt kellene felvenni 18 éves korukban, hanem kellene legyen fejenként mai értéken néhány millió forint rájuk, amiből a tanulásukat finanszírozhatnánk.


Nem érti, hogy nem akkor kellene majd autóra vagy házra/lakásra hitelt felvenni, amikor venni szeretnénk, hanem hosszú távon spórolhatunk azon pár milliót (vagy háznál tízmilliót), ha a banknak nem kamatot fizetünk, hanem zsebből fizethetünk mindent.


A kapcsolaton belül sem igazán hiszem, hogy hiányt szenvedne, havi szinten meglepem valamivel, ruhákra női szinten költ (tehát többet, mint én), az egészséges életmódra való étkezéshez és testedzéshez szükséges kiadásokkal sem spórolunk, így 200 ezerből elvileg kijöhetnénk és ezzel együtt évente 3,6 millió forintot (kamatot, hozamot nem hozzáadva) tehetnénk félre.


2013. júl. 9. 15:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:
Értem,köszönöm a válaszod(28-as vagyok).Én úgy gondolom,hogy a párodnak nem az a baja valószínű,hogy spórolni kell hanem,hogy ennyire minden be van osztva,ráadásul 20-30 évre előre.Kicsit úgy érzi gondolom,hogy nem költhet " szabadon" mindenféle lelkifurdalás nélkül.A véleményem az,hogy túl nagyot szeretnél ugrani egyszerre...Pl.albérletből házba és neki ez túl távoli,nem kézzelfogható.Nem tudom,hogy most van-e megtakarításotok és mennyi(nem tartozik rám),de én vennék inkább egy saját normális méretű(2 szoba v. 1+2fél lakást(akár panelt)persze ha tudtok hitel nélkül.Akkor már nem dobjátok ki a 30e-t albérletre,hanem mondjuk félrerakjátok. Pár év múlva,v. ha jön a gyerek,v. kinőttétek a lakást,akkor vesztek házat stb. A másik véleményem,hogy a gyerek feneke alá nem kell mindent odatolni,persze segíteni jó dolog,de nem annak a terhére,hogy ti most "nem éltek".Úgy mondom ezt,hogy mi is rakunk félre a lányunknak(4.5 éves)de sokszor a gyerek a jelent értékeli pl.elmehet lovagolni stb. ami drága mulatság,nem pedig azt,hogy 20 év múlva mi lesz.Persze könnyebb lesz a gyerekednek egy garzonnal kezdeni az életét,de ez még nagyon távoli,még meg sem született.35/N
2013. júl. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Valóban lehet, hogy túl sok mindent osztottam meg vele. Inkább arra gondolok, hogy vele rövid távúbb terveket osztok meg majd, így nem ijed meg ezután semmitől, de fejben ugyanúgy járom majd észrevétlenül a magam útját. Tulajdonképpen azért is szeretem nagyon, mert sokkal jobban képes a mának élni, mint én és ebben azért engem is magával tud rántani. A félretett pénzt lehet csökkenteni végül is egyelőre pár tízezerrel, akármennyire is ellene szól a logika. :D


A fizetésemet is próbálom pár évesen távon még jobban emelni, hogy több juthasson a mindennapi életre.


A gyerekre való gyűjtést úgy értettem, hogy tudjon 5-6 évig egyetemre járni a mi segítségünkkel. Egy egyetemista, aki albérletben/koliban lakik, költ utazásra, ételre, bulizik és úgy általában átlagosan él, szerintem most is belekerül olyan havi 60-80 ezer forintba. Azt szeretném, ha ennek a nagy része rendelkezésére állna és ne azon kelljen agyalnia, hogy hogyan adósítsa el magát vagy dolgozzon a tanulás rovására. Persze mindenképp arra törekszem majd hogy megtaláljam vele (velük) a középutat, tehát tudja, hogy meg kell dolgoznia mindenért (tehát örülnék, ha diákmunkázna) és hogy első sorban nem neki van pénze, nem ő a gazdag, hanem a szülei és a saját boldogságát majd neki kell megteremtenie.

2013. júl. 9. 18:38
 33/72 anonim ***** válasza:
50%

Ha mindenki úgy gondolkodna ahogy te, ma nem lenne válság. Tökre igazad van. Persze akkor nincs igazad, ha a barátnőd keres 470ezret te meg 30at, de gondolom nem így van.

Észhez kell téríteni, minek lecserélni 2-5 éves dolgokat ha még működnek?

Igen, tényleg 4 millió egy autó, én sem vennék használtat, inkább spórolok. Sokan egyáltalán nem tudják kezelni a pénzüket, és ez gáz. Jól csinálod.

2013. júl. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baj a használt autóval?
2013. júl. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem megszállott vagy. Ez onnan is látszik, hogy ahelyett, hogy a kapcsolatodban kialakult konfliktusra keresnél megoldást, azt magyarázod, miért neked van igazad. Pedig egy kicsit lazítanod kellene, mert a számoktól már nekem is megfájdult a fejem. Szeretem a páromat, de ha ilyen megszállott spórolós lenne, kikergetne a világból.


Szerintem köss kompromisszumot. Tudom, hogy jól hangzik a havi 300, és kivitelezhetőnek tartod, de ha a barátnőd sokallja, akkor nem fog összejönni. Még észérvekkel sem, mert ő lazább gondolkodású, mint te.


Mi így csináljuk: (Hátha tetszik az ötlet) A te számaiddal behelyettesítve, keresünk ketten félmilliót havonta. 200ból megélünk, ez eddig oké. Ezen felül mind a kettőnknek jár egy saját összeg, mondjuk fejenként 50ezer, hogy ha valaki új laptopot, tévét, valamit akar magának, akkor össze tudja rakni a pénzt. Ha én például végleges szőrtelenítést akarok, akkor egy évig félreteszem ezt az összeget, és akkor nem a fontos "tervkasszából" megy el a pénz. A maradék 200 megy a tervkasszába. Azzal nem tudjuk még, mi lesz, mert jól érezzük magunkat így, de amint szükségét érezzük egy gyereknek, lakásnak, vagy baj történik, van mihez nyúlni. Nem számolgatjuk ki megszállottan, hogy mire mennyi kell majd havi szinten, mert kétségbeesnénk, hogy soha nem tűnik elégnek a félretett pénz.


Másrészt a barátnődnek nincsen érzéke a félrerakáshoz. Nem tudom, volt-e vele olyan kiskorában, hogy néhány hónapig félre kellett tennie a zsebpénzét, hogy megvehessen magának valamit. Amit mi csinálunk, pont azért jó, mert lehetőséget enged a mérlegelésre, a fontossági sorrendre. Laptopot veszek, vagy szobabiciklit? - Ilyesmi. Ráadásul nem lesz "féltékeny" egyikőnk sem, mert a másik többet "herdál el" a családi kasszából. Ahogy ismerem magunkat, ebből baj lenne.


Szóval beszélj vele, kössetek kompromisszumot. Félretesztek 200-at, cserébe van saját pénze, és nem ecseteled neki folyamatosan, hogy napi szinten 1500 forintot félre kell tenni a gyerekre, ami egy órányi béred. Satöbbi.

2013. júl. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:
100%
Az élet egyéb területen is az neked a párkapcsolat, hogy mindent egyedül eldöntesz?
2013. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:

"olvastam én ám már Matolcsyt is:)))"


sok regényt olvasol ugye? :D

2013. júl. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:
Az a baj a használttal, hogy nem tudom hogy milyen relytett problémái vannak. A családban úgy szokás hogy mindig új autót veszünk, de azt használjuk 12 évig. Akkor még el tudjuk adni, és veszünk egy újat. Sok használt autós horror sztorit hallottam már. Meg én a használt ruhát, bútort sem szeretem igazából. Inkább újat veszek, de azt használom amíg lehet.
2013. júl. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:
Talán rejtett...
2013. júl. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:

szóval biciklivel jársz, hogy 5 év múlva tudj venni magadnak egy 4 millás kocsit.

szóval albérletben laksz, hogy 10 év múlva tudj venni egy saját házat.

21 évre előre spórolsz a gyerekednek.

Nade mi rá a biztosíték, hogy a barátnőd (a háromszázezres megtakarításod) nem un bele a fillérezgetésbe?

2013. júl. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!