Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a barátnőm nem...

Mit tegyek, ha a barátnőm nem gondol a jövőre hosszabb távon és nem tudunk eleget félre tenni a fontos dolgokra?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat tettem már érte, hogy átláthassa a pénzügyi filozófiámat. Alapvetően azt vallom, hogy a pénzt nem érzelmekkel, hanem logikával kell kezelni, ami alapvetően arra épül, hogy nem kell mindent megvenni, amit most megkívánunk, hanem a jövőre gondolva bizony amit kell, azt félre kell tenni (de nem a végletekig kell garasoskodni). Adtam a kezébe könyveket, a dologhoz sokkal jobban értő barátomat is megkértem, hogy beszélgessen vele, blogokat linkeltem neki, de nem érti meg, hogy a jövőre a jelenben kell félre tenni.


Ketten együtt 500 ezer forintot keresünk és úgy gondolom hogy ebből reális lenne, ha 300 ezret eltennénk és 200-ból élnénk és fizetnénk mindent.


Nem érti, hogy nekünk már bőven nem lesz olyan magas állami nyugdíjunk, mint a most nyugdíjba menőknek, ezért a nyugdíjunk 90%-a abból fog állni, amit mi tettünk félre magunknak évtizedek alatt.


Nem érti, hogy a gyerekeknek (mert szeretnénk kettőt-hármat-négyet) nem diákhitelt kellene felvenni 18 éves korukban, hanem kellene legyen fejenként mai értéken néhány millió forint rájuk, amiből a tanulásukat finanszírozhatnánk.


Nem érti, hogy nem akkor kellene majd autóra vagy házra/lakásra hitelt felvenni, amikor venni szeretnénk, hanem hosszú távon spórolhatunk azon pár milliót (vagy háznál tízmilliót), ha a banknak nem kamatot fizetünk, hanem zsebből fizethetünk mindent.


A kapcsolaton belül sem igazán hiszem, hogy hiányt szenvedne, havi szinten meglepem valamivel, ruhákra női szinten költ (tehát többet, mint én), az egészséges életmódra való étkezéshez és testedzéshez szükséges kiadásokkal sem spórolunk, így 200 ezerből elvileg kijöhetnénk és ezzel együtt évente 3,6 millió forintot (kamatot, hozamot nem hozzáadva) tehetnénk félre.


2013. júl. 9. 15:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/72 anonim ***** válasza:

3-mas vagyok!

Kérdező te tényleg nagyon megszállott vagy! Ha minálunk lenne 500 ezer biztos félre menne 3százezer, mert mi nem vagyunk alapól költekezősek. Akkor veszünk valamiből újat ha kell, elromlott, vagy elszakadt. Egyedül ruhákból nem várjuk meg a végét, de néha az is előfordul (és nem azért, mert nincs rá). De ezek mi vagyunk. Mi alapból ilyenek vagyunk. De aki szeret élni, avval ezt nehezen érteted meg, lehet jobban jársz, ha hasonló beállítottságú párt keresel magadnak.

Fontos: Ki keresi meg ezt az 500 ezret? Te? Barátnőd? Vagy tök fele-fele arányban? Ha fele-fele arányban kb akkor legyetek külön kasszán. Úgy értve, hogy a kaja, pia, rezsi, albidíj közös a többiből mindenki annyit költ amennyije marad. Legalábbis nálunk így van. Egy próbát megér. Hátha látja a párod, hogy nézd, ennyit félre tudtam tenni és most meg tudom venni pl azt vagy el tudok menni a Föld másik felére. Stb. Mutasd meg neki, hogyan kell spórolni, de egészséges szinten!

24/N

2013. júl. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/72 Savlekotő ***** válasza:
Remélem már dobott mert elmebeteg vagy.
2021. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!