Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a barátnőm nem...

Mit tegyek, ha a barátnőm nem gondol a jövőre hosszabb távon és nem tudunk eleget félre tenni a fontos dolgokra?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat tettem már érte, hogy átláthassa a pénzügyi filozófiámat. Alapvetően azt vallom, hogy a pénzt nem érzelmekkel, hanem logikával kell kezelni, ami alapvetően arra épül, hogy nem kell mindent megvenni, amit most megkívánunk, hanem a jövőre gondolva bizony amit kell, azt félre kell tenni (de nem a végletekig kell garasoskodni). Adtam a kezébe könyveket, a dologhoz sokkal jobban értő barátomat is megkértem, hogy beszélgessen vele, blogokat linkeltem neki, de nem érti meg, hogy a jövőre a jelenben kell félre tenni.


Ketten együtt 500 ezer forintot keresünk és úgy gondolom hogy ebből reális lenne, ha 300 ezret eltennénk és 200-ból élnénk és fizetnénk mindent.


Nem érti, hogy nekünk már bőven nem lesz olyan magas állami nyugdíjunk, mint a most nyugdíjba menőknek, ezért a nyugdíjunk 90%-a abból fog állni, amit mi tettünk félre magunknak évtizedek alatt.


Nem érti, hogy a gyerekeknek (mert szeretnénk kettőt-hármat-négyet) nem diákhitelt kellene felvenni 18 éves korukban, hanem kellene legyen fejenként mai értéken néhány millió forint rájuk, amiből a tanulásukat finanszírozhatnánk.


Nem érti, hogy nem akkor kellene majd autóra vagy házra/lakásra hitelt felvenni, amikor venni szeretnénk, hanem hosszú távon spórolhatunk azon pár milliót (vagy háznál tízmilliót), ha a banknak nem kamatot fizetünk, hanem zsebből fizethetünk mindent.


A kapcsolaton belül sem igazán hiszem, hogy hiányt szenvedne, havi szinten meglepem valamivel, ruhákra női szinten költ (tehát többet, mint én), az egészséges életmódra való étkezéshez és testedzéshez szükséges kiadásokkal sem spórolunk, így 200 ezerből elvileg kijöhetnénk és ezzel együtt évente 3,6 millió forintot (kamatot, hozamot nem hozzáadva) tehetnénk félre.


2013. júl. 9. 15:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon feldühítenek azok, akik azt írják, hogy Ők nem akarnának évekig spórolni egy autóra. Akkor mikor akartok? Amikor elhatározzátok, hogy most akartok venni egy autót, akkor zsebből tudtok venni egyet? K urva jól állhattok, ha ez így van, ha pedig nem, akkor valamikor biztos spóroltatok rá. Ha évekig nem akartok spórolni, akkor pedig sokkal több pénzt kell egy hónapban félretenni, mint amennyivel a kérdező számol. Hiába éltek a pillanatnak, a pillanat mindig elszáll. Sok szerencsét kérdező, vagy ezzel a lánnyal, vagy egy másikkal, de, ha ragaszkodsz a terveidhez, nagyon boldog leszel.
2013. júl. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/72 A kérdező kommentje:

40-es:


Nincsenek ilyen igényeim. Szívem szerint életem végéig albérletben, vagy inkább egy saját garzonban laknék és biciklivel járnék, HA egyedül élnék.


Azonban sem a ház, sem az autó nem nekem kell majd, hanem úgy összességében a családomnak, mert remek férj, apa és ember szeretnék lenni, aki az érzelmi oldal mellett anyagilag is mindent meg tud adni a családjának. De persze vannak olyanok is, akik szeretik az autókat és azért spórolnak egyre, mert esetleg az a hobbijuk, nem csak a hasznosságát látják benne. Azzal sincs semmi baj.

Nekem is vannak hobbijaim, amikre nem kell sokat költeni éppen, de élvezem őket és bármikor gyűjtenék is rájuk, ha úgy adódna.


Még tetszik a 35-ös válaszadó válasza is, amiben azt írja, hogy a 300-as spórolásból 100-at ne tegyünk el egyből, hanem osszunk ketté és rendelkezzünk vele magunk. Az havi 50-50. Ha a barátnőm venni akar laptopot, vagy tévét, akkor abból összespórolhatja magának 3-4 hónap alatt az árát. Én pedig a saját 50-esemet ugyanúgy eltehetem, ahogy eddig eltettem volna :)


Egyelőre 250-től sem omlik össze a világ és majd meglátom, hogy tudnék magasabb fizetést szerezni, vagy a befektetéseinken magasabb hozamot elérni. Szóval köszönöm neki, ez egy jó ötlet, amin el fogok gondolkozni még.

2013. júl. 9. 21:26
 43/72 anonim ***** válasza:
Igaz, tényleg REJTETT, nem tudom hogy üthettem félre, pedig nagy helyesírás melletti harcos vagyok :)
2013. júl. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 anonim ***** válasza:
41: nem úgy értettem, hogy mellényzsebből kifizetek milliókat, hanem úgy, hogy ha évekig kell rá spórolnom, akkor vennék inkább olcsóbbat vagy használtat, és nem 4 milliósat. A kocsi használati tárgy.
2013. júl. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/72 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy akik fikáznak azok mi okból teszik.

személy szerint örülnék ha ekkora fizum lenne, és minél többet eltennék belőle én is a jövőre. az a titok, h nem szabad hagyni, h elszálljon az életszínvonalunk, hanem egy bizonyos szinten kell tartani, így nem érzed foghúzásnak a megtakarítást.


2 kilóból nagyon korrektül meg lehet élni fiatal párként. ha nem keresnétek ilyen jól, akkor ez nem opció lenne, hanem kényszer. akkor már a barátnőd is másképp állna a dologhoz.

személy szerint a földhöz verném a nem olyan kicsi popómat ha az én drága párom ilyen pénzügyileg tudatos ember lenne. na nem mondom, h két kézzel szórja az utolsó fillérig, de nem nem bánnám ha lenne valami szisztéma a megtakarítási rendszerében.

2013. júl. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kitűnően gondolkozol s remek ember lehetsz.
2013. júl. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/72 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem meg nem az. A barátnője fizetését akarja félretenni arra, hogy egyszer majd 4 milliós autót tudjon venni, amiből aztán pózolhat, mint tökéletes férj és apa, aki ilyennel ajándékozza meg a családját.


Nem ettől lesz jó apa, és ez nem a te áldozatod.

2013. júl. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/72 anonim ***** válasza:
57%
Legyetek külön kasszán és akkor mindenki azt csinál a pénzével, amit akar
2013. júl. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kattansz le erről sürgősen,nem lesz feleség és gyerekek akiket beleképzeltél a házba és a kocsikba...


Nem a spórolással van baj,hanem az ezen kattogással.

Mi is sprórolunk,400-ból 200-at félreteszünk átlagban,de nem esünk kétségbe,ha épp kedvünk támad szombat reggel és leautózunk a Horvát tengerpartra és elmegy 50ezer 2 nap alatt,mert jól éreztük magunkat...


Elveszlik a spontaneitás,akkor ott baj van.

2013. júl. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
Azért az akarunk gyereket vagy 2-3-4-et, azért elég nagy a szórás, lehet, hogy te most már 4 gyerekre spórolsz, de ha c bnőd csak 1-et akar. Változhat a véleménye
2013. júl. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!