Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a barátnőm nem...

Mit tegyek, ha a barátnőm nem gondol a jövőre hosszabb távon és nem tudunk eleget félre tenni a fontos dolgokra?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat tettem már érte, hogy átláthassa a pénzügyi filozófiámat. Alapvetően azt vallom, hogy a pénzt nem érzelmekkel, hanem logikával kell kezelni, ami alapvetően arra épül, hogy nem kell mindent megvenni, amit most megkívánunk, hanem a jövőre gondolva bizony amit kell, azt félre kell tenni (de nem a végletekig kell garasoskodni). Adtam a kezébe könyveket, a dologhoz sokkal jobban értő barátomat is megkértem, hogy beszélgessen vele, blogokat linkeltem neki, de nem érti meg, hogy a jövőre a jelenben kell félre tenni.


Ketten együtt 500 ezer forintot keresünk és úgy gondolom hogy ebből reális lenne, ha 300 ezret eltennénk és 200-ból élnénk és fizetnénk mindent.


Nem érti, hogy nekünk már bőven nem lesz olyan magas állami nyugdíjunk, mint a most nyugdíjba menőknek, ezért a nyugdíjunk 90%-a abból fog állni, amit mi tettünk félre magunknak évtizedek alatt.


Nem érti, hogy a gyerekeknek (mert szeretnénk kettőt-hármat-négyet) nem diákhitelt kellene felvenni 18 éves korukban, hanem kellene legyen fejenként mai értéken néhány millió forint rájuk, amiből a tanulásukat finanszírozhatnánk.


Nem érti, hogy nem akkor kellene majd autóra vagy házra/lakásra hitelt felvenni, amikor venni szeretnénk, hanem hosszú távon spórolhatunk azon pár milliót (vagy háznál tízmilliót), ha a banknak nem kamatot fizetünk, hanem zsebből fizethetünk mindent.


A kapcsolaton belül sem igazán hiszem, hogy hiányt szenvedne, havi szinten meglepem valamivel, ruhákra női szinten költ (tehát többet, mint én), az egészséges életmódra való étkezéshez és testedzéshez szükséges kiadásokkal sem spórolunk, így 200 ezerből elvileg kijöhetnénk és ezzel együtt évente 3,6 millió forintot (kamatot, hozamot nem hozzáadva) tehetnénk félre.


2013. júl. 9. 15:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
100%

Vagy épp akar 3-4-et,de nem jön össze?


Tegyetek félre,az jó,de ne ilyen görsösen,hogy x ezer gyerekre,x ezer kocsira,x ezer akármire,mert ebbe belezakkansz, a barátnőd meg lelép.(jogosan)


x ezret esküvőre nem tesztek félre?

2013. júl. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 A kérdező kommentje:

Valószínűleg az lesz a megoldás, hogy 200-ból élünk, 200-at fixen elteszünk és 100-at ketté osztunk 50-50-re, amivel mindenki azt csinál, amit akar. Ő költheti a maga részét én pedig eltehetem.


A megtakarításainkat azért én kezelem, mert amúgy is ez a munkám. Ha meg kell csinálni a csapot, akkor a vízszerelő férj, vagy a pincérnő anya csinálja meg? A barátnőm is hozzáférhet bármikor, de azt jobban tudom, hogy milyen helyekre érdemes tenni (mivel három pénzügyi diplomám van).


47:


Akkor te nem olvastad végig az egész beszélgetést. Ne lovagoljatok kérlek a 4 milliós autón. Legyen akkor 2, csak mondtam valamit (nem értek az autókhoz, csak a biciklikhez). A kocsit közösen vesszük és valószínűleg még az első gyerekek kicsi korában, hogy legyen, ha kell.


Most akarunk átállni közös kasszára és így egybe öntjük a pénzünket. A fizetésünk 60%-át eltennénk és a többiből élnénk. A közös kasszában ő is benne van.

Ha a te szempontodból vizsgáljuk, akkor úgy is mondhatnánk, hogy a saját pénzemet akarom eltenni -magunknak- és a barátnőméből élnénk ketten.


49:


Leírtam már, hogy a kollégáim többsége is ilyen a pénzzel, mint én és egyikük sem egyedül számolgatja a pénzét, hanem feleségük, barátnőjük, családjuk van. És hogy


Amiben igazat adok nektek, válaszadóknak, az az hogy nem kellett volna minden tervet (a 20 és 30-40 évre előre spórolást) vele megosztani, mert megijeszthette. Elég ha ezeket csak magamban tudom és ő hagy higyje, hogy 10 évnél csak rövidebb időtávokra spórolunk.


Azt is írtam már, hogy azért is szeretem a barátnőm, mert benne megvan az a spontanitás, ami bennem nincs és engem is húz magával sokszor :)


50:


Ő is szeretne több gyereket (2-3-at hallok tőle), mert egyke és emlékszik mennyire egyedül volt gyerekkorában.


51:


De, az esküvőre is megy valamennyi, csak eddig nem volt itt említve.

2013. júl. 10. 12:56
 53/72 anonim ***** válasza:
Nem gondolod, hogy a feleségednek is van beleszólása, hogy mit mire költötök?
2013. júl. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
Egyenlő arányban kerestek?
2013. júl. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 A kérdező kommentje:

53:

Mire gondolsz? Ő mondta, hogy családi házban szeretne lakni később, hogy a gyerekek ne a kutyakakiban és a szmogban játszanak lent, az utcán. Ő vetette fel, hogy érdemes lenne kocsit tartanunk majd, még ha ritkán is használnánk. Én pedig megmutattam neki, hogy ezekhez mennyit kell eltennünk.


Rövid távra is, mondom 100-at elosztunk 50-50-re és ha abból tévét szeretne venni, vagy laptopot, akkor maximum 3-4 hónap alatt összespórolhatja magának.


Nem vagyunk milliomosok. Látszólag jól keresünk, nagyon sokakhoz képest is, de a beáramló pénz nem végtelen és ezzel is tudni kell gazdálkodni. Volt olyan ügyfelem, aki 1 milliót keresett, de úszott az adósságokban, mert úgy élt, mintha 1,5 milliót keresett volna.


54:

A hibahatár néhány ezer forint, de igen, durván 250-250-et.

2013. júl. 10. 15:45
 56/72 anonim ***** válasza:
Én sikítva menekülnék a kérdezőtől, mert ez már erősen kényszeres, amit csinálsz.
2013. júl. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
Rám is a frász jönne, akarok gyereket meg házat meg ezeket, de ez ijesztő :D
2013. júl. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:

Én is menekülőre fognám :) Nekem kell az életben a spontaneitás. Tervezni jó és kell, de nem ennyire előre és nem egyedül, hanem közösen.


Mi is félreteszünk, ebből lett a lakás, kocsi, a 3 gyereknek is van számlája, amire minden hónapban teszünk, nyaralni is tudunk pedig lényegesen kevesebb a bevételünk és nem osztjuk így be a pénzt. Az is érdekes, hogy még nem is terveztek mostanában gyereket, de már félretennél rá...

2013. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm pasija is a gyerekre spórol már :D 1,5 éve vannak együtt, együtt se élnek, de már most nem viszi sehova, mert a gyerekekre spórol! :D
2013. júl. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
Tuti hülyét kapnék melletted.Fiatal,jól keres,megdolgozik érte.Azt vesz amit akar.
2013. júl. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!