Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is bántó ez?...

Szerintetek is bántó ez? Meghívtam az anyósomékat a születésnapomra, és nem jönnek el, mert temetőbe mennek.

Figyelt kérdés
November elsején van a születésnapom, és meghívtam őket, de anyósom azt mondta, hogy ő aznap temetőbe megy. Hozzáteszem: a temető kb. 200m-re van tőlük, bármikor mehetne, pl. halottak napján is. Pedig elég jó viszonyban vagyunk.
2009. okt. 18. 21:00
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Azért az furcsa lenne, ha nem tudnám, melyik a halottak napja, ha már egyszer előtte születtem. És azért tartom 2-át annak, mert katolikus vagyok. ( [link] )

Valószínűleg számomra azért is rossz érzés, hogy oda megy, mert születésemtől fogva mindig a napján ünnepeltük a születésnapomat, vagy a hozzá közelebb eső hétvégén, nekem nem a halottakról szól, külön tudom választani. Mivel most hétvégére esik, nekem egyértelmű, hogy akkor ünnepelném. De nem fogom azt mondani neki, hogy márpedig máskor menjen, és inkább ide jöjjön, csak rosszulesik.

2009. okt. 18. 21:53
 12/37 anonim ***** válasza:
96%
Hívd meg őket szombatra, és akkor mindenkinek jó!
2009. okt. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
43%
Lehet, hogy HIVATALOSAN november 2-án van Halottak Napja, mégis most november 1-én (vasárnap!) fogja sokmillió ember ünnepelni!!! Nem hétfőn!...
2009. okt. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nem bántó. Lehet, náluk nem olyan fontos esemény a szülinap, mint nálatok. Nekem nem bántó, de mi gyerekkoromban nem is nagyon ünnepeltük. A páromnak a szülinap nagyon fontos, a névnap semennyire.

Nekem 10-es skálán 3-as, mindkettő. A szüleimnek 0-s, míg a karácsony 8-as.

Mi a szülinapot ide-oda rakodjuk, amikor mindenkinek jó, akkor tartjuk.A halottak napját meg nem lehet áttenni.Számomra egyáltalán nem bántó.

Nem hinném, hogy direkt megsértenének. Mondd meg nekik, hogy neked fontos, ha tényleg fontos. Tarthatnád másodikán esetleg, ah annyira szeretnéd, hogy ot legyenek. Vagy 30-án.!Mi egy héttel is simán átpakoljuk, ha valaki nem ér rá. A nevelt lányomé okt. 10-én van, de nov. 1-én tartjuk, mert akkor lesz itthon az apja.

2009. okt. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
52%
Kedves kérdező, azt gondoltam, hogy te tudod mi van pontosan 1-én, nem is neked reagáltam, azért köszi a lepontozást...
2009. okt. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk pl. már két héttel előtte díszítik a sírokat, az asszonyok ilyen mintákat raknak ki virágfejekből. Anyám el is bujdokolna, ha az ő sírjait díszítetlenül látná a nép. Egyszerűen az lehetetlen, kikerül a társadalomból. Elsején. Másodika ott már nem játszik.Protestáns vidék.Ez a szokás.
2009. okt. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is sértő és bántó, nem elég hogy keverik a szezont a fazonnal, de még rögeszmésen ragaszkodnak is ahoz, hogy aznap menjenek. A kérdezőnek igaza van, nem a halottakkal kellene foglalkozni, hanem az élőkkel. A sírok nem mennek odébb, a hullák nem másznak el másik temetőbe. Én nagyon haragudnék, ha nem az én születésnapomat ünnepelnék velem, hanem a temetőben kuksolnának... Kész röhej. Főleg, hogy ennyi idős létükre tudniuk kellene, hogy november 1. Mindenszentek és november 2. a Halottak napja, sőt ezt mindenkinek tudnia kellene. Igenis van jogod haragudni kérdező!
2009. okt. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
88%

Jól mondták itt többen is. November elseje MINDENSZENTEK ünnepe és Halottak Napjának előestéje egyben. Halottak napja november 2-án van. Amikor pl. az én szülinapom is van. Nálunk az a szokás, hogy kimegyünk a temetőbe, elsején, amikor már sötétedik. 2-án ünnepelünk szülinapot. Sokszor azonban úgy esik a hétvége, hogy nem tudjuk mindkét napot otthon tölteni. Ilyenkor egyszerre ünneplünk: gyertyát gyújtunk a temetőben azokért, akik már nincsenek velünk és gyertyát gyújtunk a tortán/süteményen, ami a születés ünnepére készült. Szerintem ez a két dolog nem zárja ki egymást, ha én lennék az anyósod, én bizony örömmel venném a meghívásodat és elmennék a szülinapodra.

Azonban nem vagyunk egyformák, és nem én vagyok az anyósod. Azt javaslom, ne sértődj meg rájuk, Te viszont ünnepeld meg a pároddal a szülinapodat és emlékezzetek együtt a temetőben is. Ne engedd, hogy elrontsák a kedvedet! Minden meghívásban benne van a visszautasítás esélye is, sajnos, most erre meg is érkezett. Ha valamikor mégis átmennének köszönteni, fogadd őket jó szívvel, nem hiszem, hogy meg akartak volna bántani ezzel. (Jegyezd azért meg, hogy máskor ne járj így: anyósékat elsején nem hívjuk szülinapra. Ha ragaszkodsz ahhoz, hogy mindenképp a napján legyen ünnepelve, velük ne számolj eztán. Ha viszont valami más ok miatt is más napon tartanád, hívd el őket is, de csak, ha kedved van hozzá.)

2009. okt. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
64%

Neki már megvannak a szokásai, már nem olyan rugalmas, mint 20 évesen.

Az is lehet, hogy csak udvariassági meghívásnak vette, s gondolta, úgyis jobban szórakoznak magukban a fiatalok.

Nálunk soha nem volt még nagymama szülinapon, csak megesszük az ebédet, van husi is, és tortát adunk gyertyával a gyerekeknek, meg ajándékot, és ezzel vége is.

A nagymamát én szoktam hívni, szólok, hogy unokájának ma van a szülinap, s átadom a kagylót, mire felköszönti, és kész is.(nem tudja megjegyezni a dátumot) A másik mama küld képeslapot, slussz.


Ha átteszed szombatra s újra meghívod, akkor elszégyelli magát, hogy nem vette komolyan, s nagyon megtisztelő lesz neki, hoyg ilyen fontos, hogy ott legyen,. Ez nagyom jó hatással lesz a kapcsolatotokra.

H a most megsértődsz, az további sértődéseket fog szülni. Ha közömbös maradsz, akkor nem történt semmi.



Esetleg nem az a baj, hogy nem maradt pénze hó végére ajándékra, s szégyell elmenni? Esetleg elment koszorúra, virágra?

2009. okt. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk nov. 1 a halottak napja. Nem mindegy, hogy katolikus, vagy református. Lehet hogy szabálytalan, de nálunk MINDENKI nov. 1-ét megelőző hétvégén megy a temetőbe.És úgy érti, hogy nov. 1-ére legyen szép.

Nincs gyertyaégetés, virágdísz van. Egy-két katolikus síron ég mécses.

2009. okt. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!