Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is bántó ez?...

Szerintetek is bántó ez? Meghívtam az anyósomékat a születésnapomra, és nem jönnek el, mert temetőbe mennek.

Figyelt kérdés
November elsején van a születésnapom, és meghívtam őket, de anyósom azt mondta, hogy ő aznap temetőbe megy. Hozzáteszem: a temető kb. 200m-re van tőlük, bármikor mehetne, pl. halottak napján is. Pedig elég jó viszonyban vagyunk.
2009. okt. 18. 21:00
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
92%
Na jó, de az sem állapot, hogy azért, mert nov. 1-jén született valaki, minden évben gyászhangulat uralkodjon a születésnapján és csak hetekkel később lehessen ünnepelni.
2009. okt. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
79%

Az szép. Mennyi képmutató embert írt.

Hogy mer ünnepelni a kérdező??

Nem tudom, de én nem olvastam bulit sehol.

Az hogy születésnapja alkalmából főz az ember és meghívja azokat akik közel állnak hozzá az nem bűn.

Én is járok minden évben a temetőbe november 1-én,sajnos már kevés idősebb rokonom él,de nem játszom a fejem, hogy egész nap gyászolok, mint ahogy itt előadja a sok "okos" hozzászóló. Biztosra veszem, hogy csak leróják tiszteletüket a síroknál,utána minden megy tovább a régi kerékvágásban.


Az, hogy az anyósod nem megy el nem keserítsen el, de sajna valószínűleg nem vagy fontos neki , ezért zárkózik el.


Most lehet lepontozni, mert nem dobtam követ a kérdezőre.

2009. okt. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Meglepődtem, mennyire heves érzelmeket váltott ki a halottak napja. Tudom, hogy elég sok embernek van már valakije, akit gyászol, de szerintem egy idő után a gyász már nem annyira heves és fájó, hogy emiatt még mosolyogni se tudjon valaki. Ha a meghalt nagyszüleimre gondolok, előfordul, hogy elsírom magam, de ez nem akadályoz meg abban, hogy néhány óra múlva már mosolyogjak.

Az is igaz, hogy nem buliba hívtam őket, ha csak fiatalok lennének a meghívottak, akkor külön tartanám. Nálunk viszont az a szokás, hogy a szűk család van jelen születésnapokon: szüleim, testvérem, férjem, és persze az ő szüleit is meghívnám. Az egész egy ebédből, utána sütizésből áll.

Köszönöm mindenkinek a választ.

2009. okt. 20. 11:55
 34/37 anonim válasza:
48%

Nyugodtan lelehet pontozni!

Az én születésnapom is nov. 1.-én van és tudom jól hogy Halottak napja 2.-án van de nem várom el hogy a halottak helyett engem válasszanak,tény hogy én élő vagyok és a sírok nem futnak el viszont ha már a halottak 1 nap megemlékezést kapnak hadd legyen az övék a te szülinapod napokkal később is ugyanolyan jó lesz! Nem érdemes haragudni az anyósodékra ha nekik fontos ez a nap megkell értened nem lehet egy szomorú nap bulizni!

2009. okt. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

Sokaknak ez a nap a halottak látogatásának a napja (furcsán fogalmazom, de igy pontos az érzelmi oldala, és ez nekik ugyanolyan dátumhoz kötött ünnep, mint például a karácsony - azt se szokás pár nappal késöbb tartani.

Anyósodnak ez igy megszokott, a temetölátogatás után valószinüleg elgondolkodik sk mindenen, ami a halottaival kapcsolatos. Az hogy régen haltak meg, nem jelenti azt, hogy már nem aktuális a haláluk miatti szomorúság. èdesapám már majnem 50 éve halt meg, de ha a sirjánál járok, akkor utánna egész nap szomorú vagyok amiatt, hogy már nem él.

Próbáld megérteni anyósodat, és ne csak a saját érzelmeidet figyeld.

2009. okt. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Neked nem olyan fontos a halottak napja, neki meg ilyen fontos. Ne magadból indulj ki. Ő ilyen, te meg olyan vagy. Azon még nem kell megsértődni, hogy nem vagyunk egyformák. Ez nem rangsor. Előrébb vagy a halottainál, csak aznap foglalt. Sima időpont egyeztetés. Megindokolta, pedig nem is kellett volna.
2009. okt. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Miért ne tarthatnád szombaton? Az mindenkinek jobb lenne!
2009. okt. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!