Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is bántó ez?...

Szerintetek is bántó ez? Meghívtam az anyósomékat a születésnapomra, és nem jönnek el, mert temetőbe mennek.

Figyelt kérdés
November elsején van a születésnapom, és meghívtam őket, de anyósom azt mondta, hogy ő aznap temetőbe megy. Hozzáteszem: a temető kb. 200m-re van tőlük, bármikor mehetne, pl. halottak napján is. Pedig elég jó viszonyban vagyunk.
2009. okt. 18. 21:00
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
18%

Joga van sértődni, de

"-Nincs oka rá, nincs oka rá!"

(Black cat, white cat)

2009. okt. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
76%

nincs időtök megbeszélni? hol van még nov. 1?

egyébként. szerintem az a legjobb ötlet ha oda mész anyósodékhoz leülsz elé és higgadtan megkérded: "Azt mondod nov. 1 nem jó? Nem? semmi baj. és mi lenne akkor ha máskor tartanánk meg? mondjuk előző hét vasárnapon? vagy következő vasárnapon? (vagy szombaton)?"

2009. okt. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
57%

Én is katolikus vagyok,de mi is Mindenszentekkor megyünk a temetőbe,metz az ünnep nap.Halottak napján pedig dolgozni kell,és nem akarunk este 5 körül elindulni temetőjárásra,mert több halottunk is van.Nyilván anyósodék is ezt szokták meg.

A halottak valóban nem szaladnak el,de Te sem.Aki nem tiszteli a halottai emlékét,annak a lelkivilága igen sivár,és nem tiszteli az élőket sem.

A születésnapot pedig meg lehet ünnepelni máskor is,nem kötelező aznap.

És miért az idősebbnek kellene alkalmazkodni a fiatalabbhoz?Te nem tudnál alkalmazkodni hozzájuk? Az egymás mellett élés alapszabálya a kompromisszum!

Igaz,hogy a mai fiatalok mindent jobban tudnak,és elvárják az öregektől,hogy ők alkalmazkodjanak hozzájuk.Te is leszel majd öreg,és te sem fogod feladni az évtizedes szokásaidat!

Nem bántó anyósodék viselkedése.A helyedben inkább azt mondtam volna,hogy bocsi,erre nem is gondoltam,gyertek inkább előtte nap,vagy a következő vasárnap.Az ajándékot így is- úgy is megkapod tőlük.Egy hét ide-oda már nem számít!

2009. okt. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
52%
Oké, hogy te és a családod mindig a napján ünnepeltétek, de nem vagy már gyerek, és nem történik semmi, ha néha nem pont azon a napon leszel felköszöntve. Ezért hisztizni gyerekes dolog. Mi is általában a napján köszöntjük fel a családtagjainkat, de nem mindenáron. Ha valami közbe jön, akkor elhalasztjuk, és mindenki túl szokta élni. Én nem várnám el az anyósomtól, hogy mi után esetleg jól kisírta magát a halottai miatt, jöjjön el és vigyorogjon, amíg én elfújom a gyertyát. Ha annyira ragaszkodsz hozzá, hogy aznap tartsátok, akkor tartsd meg otthon kettesben a pároddal, vagy esetleg a családoddal, és anyóst meg meghívod két nappal később. Akkor már biztos szívesen elmegy.
2009. okt. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy hisztis lennék azért, mert nem esik jól, hogy nem jönnek el. És át is tenném más időpontra, ha nem erről lenne szó, számomra ez nem elfogadható kifogás. Az lenne egy betegség, egy korábban már megbeszélt vendégség, egy színházi előadás stb.

Fordított esetben nekem ő többet jelentene, mint bármelyik halottam, akiket pedig imádtam. A halottak megvárnak, és nem az számít, hogy pont nov. 1-jén kimegyek-e a temetőbe, hanem az, hogy amíg éltek, kimutattam a szeretetem, amióta pedig meghaltak, továbbviszem, amit tőlük tanultam.

A két dolog szerintem könnyedén összeegyeztethető. Ha nem kb. húsz éve halt volna meg a legutolsó élő rokona, akkor megérteném, hogy szomorú. Én is szomorú vagyok, mert tavaly meghalt a nagymamám, mégsem ünneplem ezért más napon a szülinapomat. Eszembe fog jutni, hogy milyen jó lenne, ha itt lenne, és már soha többé nem ölelhetem át, nem mondhatom el neki, hogy mi bánt vagy minek örülök, de attól még ugyanúgy tudok boldog is lenni.

Egyébként biztos nem anyagi okok játszanak közre, és nem is érdekelne az ajándék. Ha nem adnának semmit, csak a jelenlétüket, tökéletesen elég lenne.

Ettől függetlenül, hogy nekem ez nem esik jól, nem fogom egy szóval sem előhozni, tiszteletben tartom a döntésüket, nem is lenne jogom hozzá, hogy változtassak rajta.

2009. okt. 19. 09:53
 26/37 anonim ***** válasza:
79%
Én tavaly Karácsony másnapján hívtam őket ebédelni,de nem jöttek,azt mondták főzni kell.Szerintem ez csak olcsó kifogás,igazából nem rajonganak a fiukért sem ,értem sem.Az unokákra sem kíváncsiak.Persze nálatok biztosan más,de hát egy temetőlátogatás max 1 óra.Utána nem lehet benézni hozzád?Vagy előtte?
2009. okt. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
74%

Én is nov. 1-jén születtem és tele van a hócipőm azzal, h sokan még sokadik nekifutásra sem fogják fel, h halottak napja 2-án van!!! Úgy látszik, ez a mi "keresztünk" :(


Mi úgy csináljuk, h anyósoméknál ünnepeljük szombaton (mert ők se tudják megérteni, h elseje nem halottak napja), szülőkkel meg 1-jén, mert ők értik :)


A halottaknak meg szerintem mindegy, h nov 1-jén, 2-án vagy esetleg 7-én emlékezel meg róluk. Az a lényeg, h ne felejtsd el őket, ilyen szempontból az aug. 14-én vitt virág ekvivalens a nov elején vitt virággal.

2009. okt. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem sem elfogadható a kifogás, bár a mi családunk is olyan,h november 1-jén MINDIG kimegyünk a temetőbe, 20km-re van mind2 temető ahol rokonok vannak, de attól,ha meghívnának egy születésnapra még a szüleim, nagyszüleim se utasítanák vissza. És nem hiszem,h ez bántó dolog a halottakra nézve.
2009. okt. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
63%
Mit vársz az idősektől?Nekik társadalmi esemény a temetőbe való járkálás főleg halottak napján...!Áhh hagyd rá,te tartsd meg amikor te szeretnéd,ez a TE születésnapod,a TE napod egyszer egy évben,jogod van ezt eldönteni hogy mikor tartod meg.Ha nem tud elmenni hát érdekel?Ja értem,te jóban vagy vele,lehet téged érdekel,de volt hogy én sem mentem szüinapra mert volt más fontosabb dolgom akkor,és megértették,késöbb felköszöntöttem az illetőt.Tartsd meg,ő meg felköszönt ha akar.
2009. okt. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Én egy dolog miatt nem gondolnám, hogy bántó lenne, hogy meg kellene sértődnöd. Arról valóban nem "tehetsz", hogy november 1-én születtél, amikoris az emberek zöme a halottairól emlékezik meg. De szöges ellentétben áll egy ilyen nap a vidámságtól, szülinapozásról. Én meg tudom érteni anyósodékat, már nem azért, mintha a temetőtől 200 métert nem tudnának megtenni, hanem mert ez a nap nekik nem az ünneplésről szól, hanem a halottaikra emlékeznek. Szerintem erre légy tekintettel és hívd meg őket szombatra vagy következő hétvégére (ez utóbbit még jobbnak is tartom), biztosan szívesen elmennek akkor, hiszen írod, hogy nem rossz a viszonyotok. Én a helyedben ennyi áldozatot meghoznék.
2009. okt. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!