Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Benneteket a férjetek tart el...

Benneteket a férjetek tart el a gyerekek mellett, vagy ti is dolgozni jártok?

Figyelt kérdés
(megéri manapság 100.000 ért dolgozni járni?)
2013. júl. 25. 15:19
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:
Idegenforgalmi és nem sok hasznát veszem.
2013. júl. 25. 16:19
 32/49 anonim ***** válasza:
84%
a "pedagógus" visszaadhatnà a diplomáját
2013. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ez mindenkinek a maga dolga, hogy mit csinál, meg mihez kezd majd később. Azzal is neki lesz baja.


Azért, mert nem tudtok más életet elképzelni, mint a tiétek, még van elég sok ember, aki teljesen másképp és teljesen más felel meg nekik.


Az meg, hogy valaki nem dolgozik megint csak nem azt jelenti, hogy unatkozik, meg otthon ül. Számomra inkább szomorú, ha valakinek az a tartalom az életébe, hogy nyolctól négyig ül egy munkahelyen az asztal mögött és papírmunkázik. Olyan szép tágas, izgalmas világunk van, én nem hiszem el, hogy van aki halál komolyan azt hiszi, hogy aki nem ül be a napja felére-harmadára egy munkahelyre az unalmas és üres az élete.


Mi egyébként gazdálkodó család vagyunk, anyám csak és kizárólag azért dolgozik, mert ha kevés is a fizetés, de ha nem járna el három műszakban még sokkal több és nehezebb lenne a dolga itthon. Szóval, ha nem dolgozna, akkor akkor az ország másik végéből Klária már pötyögné is be, hogy mi lesz veled, meg mereszted a segged és hogy tudsz így élni, holott azt se tudja mi van. Bátyám felesége nem dolgozik, igaz keres munkát, hogy ne szólják meg, de bátyám nem is akarja hogy dolgozzon. Ő rengeteget megy, olyan fajta gazdag amit a normális ember, ha tudja mi van mögötte nem irigyel, mondjuk szereti is csinálni. De nem tudná így csinálni, ha a felesége nem "ülne otthon" és neki nem lenne semmire se gondja a határon, meg a gépeken kívül.


A másik meg az, hogy ahol meg sok a pénz, ott főleg nem érvényes az, hogy besavanyodik otthon. Az a baj, hogy itt sokan nem látnak túl a saját keresetükön és életükön. Lehet, hogy ha ti otthon maradnátok, akkor úgy lenne, de mikor az embernek annyi pénze van, akkor nem csak az besavanyodást engedheti meg magának.

2013. júl. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
62%

egyébként vagy igaz, vagy nem, amit egyesek írnak itt, de elég vicces, hogy írjátok itt, hogy mi lesz veled, ha a férjed meghal, holott a sztori szerint vannak örökölt lakásai is, amiket kiadhat, meg félre is tesz annyi pénzt havonta, amit egyes nyugdíjasok egy év alatt kapnak meg. Ráadásul, ha a férje meghal, akkor nyilván párolog el, amit addig felhalmoztak, a legutolsó és legrosszabb esetben elad mindent és az árából él egy két szobás lakásban élete végéig.



De komolyan, akkor ennyi erővel ti mit csináltok, akik 100-100 ezret kerestek, van egy kis lakásotok, amin még van egy 40 ezres lakáshitel és akkor a férjedet balesetéri? Veled mi lesz? Mivel vagy jobb helyzetbe? Mert neki marad annyi vagyon, amit a te fizetésedből 15-20 év alatt se tudsz összehordani, ha másra nem költesz, szóval neked aztán semmi sem marad, akkor miért lenne ő rosszabb helyzetben?

2013. júl. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
46%
Én is járok takarítani, most is voltam:) két helyre is járok:) kettes: képzeld, sokan dolgozunk kis pénzért, én heti 2-szer vécét pucolok, és nem szégyellem, én nem az uram pénzén élek...ja 4 hós babánk van:)
2013. júl. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

Nem olyan rossz az idegenforgalmi diploma. Nekem is az van, 200 felett keresek kicsivel és első munkahely. Mondjuk nem idegenforgalmi vonalon keresgéltem, hanem minden gazdasági ágazatban, végül egy bankban lett szerencsém.

Add be az önéletrajzodat több helyre, ne csak turizmusban gondolkozz, mert az valóban rosszul fizető ágazat.

2013. júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
46%
most sem azért dolgozom mert éhenhalnánk a fizum nélkül, hanem mert jól esik tenni valami hasznosat minden nap, emberek közt lenni, és saját fizetéssel rendelkezni. no meg az sem mind1, h gyedet kapok-e vagy csak gyest. mert akkor tulképp a gyerekemtől venném el azt a pénzt, amit akár rá is fordíthatnék. szóval dolgozom. nincs az egekben a fizum, nem is olyan magas presztízsű munka, viszont kellemetlenül érezném magam ha rákérdeznek a munkámra és annyit tudok válaszolni, h a párom tart el. az én köreimben ez inkább ciki mint dicsőség.
2013. júl. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
14%
Nem is értem mi bajotok van azzal, ha valaki a férje pénzéből tartsa fenn magát... Ez a fajta prostitúció teljesen legális. :)
2013. júl. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
37%
Ja és természetesen nem a babával otthon lévő anyukákra gondoltam. Ők dolgoznak, csak otthon.
2013. júl. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
56%
Babával ha otthon van valaki, jó esetben a fizetése majdnem teljes részét kapja. TGYÁS esetén legalábbis nettóban szinte centire annyira jön ki.
2013. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!