Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben ti vállalnátok...

Ilyen esetben ti vállalnátok 3. gyereket?

Figyelt kérdés
Van két nagy gyerek, 11 és 13 évesek. Határozottan elzárkóznak a kistesótól, nagyon nem akarják. De ha lesz, az nyilván az ő életüket is megváltoztatja, valószínűleg néha be is kell segíteniük a kicsi körüli teendőkbe. Aztán ha az anya visszamegy dolgozni, onnantól elhozni bölcsiből, oviból mert a szülők 9-10 órában dolgoznak.
2013. júl. 29. 16:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
93%
Amikor a két nagyobb kicsi volt, hogyan oldottátok meg a gyerekek körüli teendőket? Akkor nem voltak nagyobb testvérek, hogy segítsenek. Most se rájuk alapozzatok!
2013. júl. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj,de magadnak szülj ne a gyerekednek. Még ki is jelented,hogy nekik kell majd vigyázni rá,segíteni ez oké alkalmanként,de te szabályosan már katonásan ezt most elvárod. Ne szülj szerintem.
2013. júl. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim válasza:
89%

Hát így hogy már előre eldöntöd hogy szolgát csinálsz a jelenlegi gyerekekből, akik eleve nagyon nem akarják, hát még ha más lenne az apa, akkor aztán elérheted hogy később a gyerekeid olyat mondjanak majd rád amit nem fogsz zsebre tenni. Hidd el ismerek olyat akinek úgymond az életét keseríti meg az hogy állandóan neki kellett pesztrálni a 10 évvel fiatalabb testvérét. Ez egyáltalán nem egészséges, tudod hogy ki volt akadva az srác amikor ment volna randizni, vagy a barátnőjéhez egy hétre lakni, erre szülő közölte hogy már pedig maradsz, mert nincs aki a gyerekre vigyázzon? Nem egyszer akkora veszekedések voltak belőle még előttem is amikor náluk voltam, hogy a gyerek olyan sík ideg lett, hogy azt hittem neki megy az anyjának. Most gondolj bele ott mondja a gyerek hogy nem ő akarta a kisebbiket (aki még más apától is volt), és hogy őt is felnevelte valahogy, akkor oldja meg a kisebbikkel is. Erre az anya kezdett el olyan dolgokat a gyerek fejéhez vágni amit tökre nem érdemelt meg, mert végül is ő akarta a gyerekkel megfogni a pasit, ami szokás szerint nem jött össze.

Na most még az elején nem ismertem a helyzetet és mondtam a srácnak hogy jöjjön el másokkal együtt strandra, jött is volna nagyon, de az anyja enyhén lecseszős hangon megjegyezte hogy akkor mégis a gyereke kifog vigyázni, mert ő 6ig dolgozik minden nap... Aztán mondta a srác hogy vagy apja vagy az anyja vagy a bölcsőde, mint rá is anno.

Nah hát láttam hogy az anyja előttem nem akart balhézni, így inkább kiment cigizni.

Elkezdtük a késői pubertást amikor már mentünk csajozni, és mit ne mondjak a gyereken annyira látszódott néha az utálat amit a kisebbik felé érzett, hogy miatta nem mehetett el otthonról. Már annyiszor hallottam szidni az anyját meg az öccsét hogy, hogy a végén már fel sem tűnt.

A gyerek ahogy talált egy-egy komolyabb párkapcsolatot azonnal elköltözött otthonról, ahogy tehette. Ugyan most már nem veszekednek mert az öccse is már tud magáról gondoskodni alap szinten, de azért rányomta a kapcsolatukra a bélyegét rendesen. A gyerek sem volt hálátlan mert ha volt pénze mindig leadta, le kellett adnia az anyjának, és erről még akkor ne is beszéljünk...

Szóval az a lényeg hogy ha nem akarod a jelen két gyerekeddel elrontani a kapcsolatod, akkor az ő terhükre nem szülsz, mindenki magának szül.

Legyen elég 2 gyerek ha nem tudod a harmadikat megoldani, nem kell orrba szájba szaporodni, arról nem is beszélve hogy túl nagy lenne a korkülönbség már, nem kötődnének egymáshoz annyira.

2013. júl. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
44%

Megszülöd a harmadikat - miért is? Mert Orbán momentán azzal szédít, hogy a harmadik kölök után jön a nagy lóvé?


Megszülöd, és a másik két gyerek nyakába teszed, ezzel tönkretéve MINDHÁROM gyermeked életét. Micsoda és egy szuper anya vagy te, hűha...! :((


Az első kettő kap a nyakába egy kistestvért, akit gyűlölni fog, mert folytonos kolonc lesz a nyakán. Míg ő bőszen kamaszodna, járna a haverokkal, barátnőkkel ide vagy oda, a kistesókára KELL vigyáznia - merthogy anyuka csak megszülni volt hajlandó, egyébként apukával együtt 9-10 órát melózik.


A harmadik gyerek - akit magad sem kívánsz valójában a hátad közepére sem - nem elég, hogy senki által nem kívánt gyreekként jön a világra, de a szüleiből annyit sem fog látni, ami a valamikori normális életének alapjait megadná. A testvérei lesznek a szülei.


Ha megszülöd, akkor gondoskodj is róla! Róla is, a többi gyerekedről is.

2013. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
81%
A gyerekeiteknek vannak testvérei, egyik a másiknak, tehát adott esetben nem unatkoznak. Ha ők ágálnak a harmadik ellen, semmiképpen nem szülnék. Ne tegyél terheket a gyerekeidre, ha azt akarod, hogy jól érezzék magukat!
2013. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
38%

Minek még egy gyerek? szeresd azt a kettőt aki ott van,mert ha lenne akkor egyértelműen elrontanád az életüket.

Plusz erre alapozni? Most akkor lesznek a gyerekeid kb 15-17 évesek. És ha ők sem tudják elhozni? Mert szakkör,mert iskola,mert pasi/csaj vagy akármi. Akkor a szomszédnénit is a családbaveszitek? Plusz pár év múlva mikor lesz egy alsós gyereked ők meg talán addigra el is költöznek,mert nagykorúak lesznek akkor ki fog érte rohangálni?

2013. júl. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 intrepid ***** válasza:
37%
No most olyat írok, amiért széttépnek. Nagyon szembemegyek az előttemszólókkal. Mi hárman voltunk tesók, három fiú, a bátyám két évvel több mint én, az öcsém 6 évvel fiatalabb nálam. Valószinű, anyánk úgy maradt, ez már soha nem fog kiderülni, így lett az öcsénk. Hat évesen én, 8 évesen a bátyám, anyánk apánk dolgozott, és normálisan felnőtt az öcskös. Kedves kérdező! Ha már megvan a baba, és te szeretnéd megtartani, e l n e v e t e s d! Látni fogod, ha a nagyobbak tehernek érzik a vele foglalkozást, akkor ne erőltessed. Te, és a férjed kaptok egy új lehetőséget, hogy babázhattok. Nincs szebb, mint végignézni, hogy egy csöppség felnő.
2013. júl. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
85%
17: Nem az a baj, hogy a kérdező és a párja gyereket akarnak, az sem baj, ha számítanak arra, hogy a nagyobbak néha foglalkoznak a kicsivel, hanem ott a baj, hogy ha anyuka visszamegy dolgozni, akkor ők hozzák el az oviból-bölcsiből, mert a szülők nem érnek rá. Ez már a másra lőcsölés esete, ami nem korrekt. A nagyobbaknak közbejöhet akár suli, középiskolába más városba mennének és kollégiumba költöznének, akár különóra, bármi, de a szülőktől nem lenne korrekt elvárás, hogy a nagyobbakra lőcsölik a felelősséget.
2013. júl. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem teszi a gyerek tönkre a 2 nagyobb életét akkor igen.
2013. júl. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
44%
17es ezzel csak az a gond a "ha nem akarják akkor ne erőltesd" mondattal,hogy nekik nem akarás kérdése,hanem ÍGY LESZ ÉS KÉSZ! Mivel az anyuka és az apuka NEM ÉR RÁ,szóval ha úgy lenne ahogy te mondtad és nem erőltetik. Akkor a három éves gyereknek biza egyedül kell hazamennie a bölcsiből... Ami azért kivitelezhetetlen valljuk be
2013. júl. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!