Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben ti vállalnátok...

Ilyen esetben ti vállalnátok 3. gyereket?

Figyelt kérdés
Van két nagy gyerek, 11 és 13 évesek. Határozottan elzárkóznak a kistesótól, nagyon nem akarják. De ha lesz, az nyilván az ő életüket is megváltoztatja, valószínűleg néha be is kell segíteniük a kicsi körüli teendőkbe. Aztán ha az anya visszamegy dolgozni, onnantól elhozni bölcsiből, oviból mert a szülők 9-10 órában dolgoznak.
2013. júl. 29. 16:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nem a kérdező a szülő.Vagy az egyik gyerek vagy egy kívülálló tette fel a kérdést.
2013. júl. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem kellene a 3. gyereket így vállalni. Vagy a szülők gondoskodjanak a kicsiről, vagy ne legyen baba, mert a 2 nagyobbik gyerek életét ne tegyék már tönkre hogy folyton nekik kell a kicsi után futkorászni, közben suli, különórák, esetleg sport/hangszer, és akkor még a kicsiért is menni, vigyázni rá, gondoskodni róla.
2013. júl. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
68%
Mindegy,hogy a szülő vagy a gyerek tette fel a kérdést itt most abszolút nem lényeges
2013. júl. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
84%

20,23 te még mindig a középkori primitív dogmáknál vagy leragadva vagy mi? Onnantól kezdve hogy a gyerekekre lenne rábízva ez az igen csak fontos és felelősségteljes feladat, így úgy gondolom igenis van beleszólásuk. Az ilyen kő merev az-van-amit-én-mondok típus szokott a legjobban felháborodva leni ha valaki felette dönt.

Igen játszod itt a keményet hogy már pedig a sz.ros gyerek azt csinálja amit én mondok, csak épp ezzel egy ellentétes irányú érzést fogsz kiváltani magaddal és a születendő gyerekkel szemben. És akkor az a pár év amit még egy háztartásban fogtok eltölteni tele lesz csupa veszekedéssel, frusztrációval, haraggal. Jah te mindenkinek kiosztanál egy sallert és ellenne intézve?

Az ilyenek szoktak öregségükre egyedül meghalni, mert a gyerekek minden kapcsolatot megszakítanak a szülőkkel.

Együtt élünk egy családban, és nem falkában. Így valamennyire mindenkinek van egy kis szavazati joga hogy merre tovább család.

2013. júl. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
28%

"20,23 te még mindig a középkori primitív dogmáknál vagy leragadva vagy mi? Onnantól kezdve hogy a gyerekekre lenne rábízva ez az igen csak fontos és felelősségteljes feladat, így úgy gondolom igenis van beleszólásuk. Az ilyen kő merev az-van-amit-én-mondok típus szokott a legjobban felháborodva leni ha valaki felette dönt.

Igen játszod itt a keményet hogy már pedig a sz.ros gyerek azt csinálja amit én mondok, csak épp ezzel egy ellentétes irányú érzést fogsz kiváltani magaddal és a születendő gyerekkel szemben. És akkor az a pár év amit még egy háztartásban fogtok eltölteni tele lesz csupa veszekedéssel, frusztrációval, haraggal. Jah te mindenkinek kiosztanál egy sallert és ellenne intézve?

Az ilyenek szoktak öregségükre egyedül meghalni, mert a gyerekek minden kapcsolatot megszakítanak a szülőkkel.

Együtt élünk egy családban, és nem falkában. Így valamennyire mindenkinek van egy kis szavazati joga hogy merre tovább család."


Te miről beszélsz már ne haragudj?

Én a 21-es válaszolónak válaszoltam,miszerint teljesen mindegy,hogy a szülő vagy a gyerek írta ki a kérdést a megoldás mind a két esetben ugyan az.

És ha végigolvasnád a kérdező kérdését (aki mindegy,hogy kicsoda) feltűnne ,hogy a 3. mondatból az egyik arra irányul,hogy az ő KÖTELESSÉGÜK lenne elhozni a gyereket a bölcsiből.

2013. júl. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Mikor megismertem a férjemet, mindketten majdnem 19 évesek voltunk. Az ő legkisebb testvére ekkor 3, a középső testvére 17 éves volt. Gondolhatod, milyen jó érzés volt, hogy amikor nálam töltötte az estét az albérletemben, már hajnali 5-kor fel kellett kelnie, mert 6 órától nem volt, aki felkeltse, etesse, bölcsibe vigye stb., mert anyósoméknak dolgozni kellett menni. Míg nagyobb nem lett a kisgyerek, a kapcsolatunkat az határozta meg, hogy a páromnak mennie kell, mert nincs, aki érte menjen, aki szülői értekezletre menjen, aki játszótérre/külön órára/szakkörre stb. vigye. Szeretem őt, nem is ezzel van a gond, de attól, hogy folyamatosan mi voltunk a gyerekkel, olyan érzésem volt, mintha a sajátom lenne. Arról nem is beszélve, ha közölni mertük néhanapján anyósékkal, hogy valami esti programot tervezünk, üvöltöztek, hogy akkor ki a fene fogja a gyereket ellátni, elvinni reggel, kutyafüle? És ők ezt a MI kötelességünknek tekintették, mintha természetes lenne. Remélem, amikor megszületnek az unokáik, ők is olyan szeretettel fogják viszonozni a törődést feléjük, mint ahogy én tettem az ő gyerekükkel. 23/N
2013. júl. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
19.12. vagyok, azt elfelejtettem hozzáírni, mert hamarabb küldtem el, hogy ebből a következtetés az, hogy persze, segíthetnek a testvérek a kicsi ellátásában, de csak erre alapozni nem lehet, mert nekik is meg van a saját kis életük, nem szabad őket egy ekkorra felelősséggel terhelni,mert ez a szülő-gyerek közti jó viszony rovására is mehet, tartósan.
2013. júl. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!