Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy nő a saját nevét adja a kislányának?

Figyelt kérdés

Mindig furcsálltam ha egy szülő a saját nevét adta a gyerekének, de férfiaknál még úgymond elfogadtam, mert az olyan hagyomány-féle néhány családban. De nőknél sosem értettem. Hogy ennyire nincs fantáziájuk? De most kezdek eljutni arra a pontra hogy 22 évesen annyira megtetszett a saját nevem hogy egyre inkább hajlok afelé hogy lehet hogy azt kapja a lányom (ha lesz).

De nem furcsa ez? Vagy csak én csinálok belőle feleslegesen "ügyet"?


2009. okt. 25. 11:34
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem soha nem tetszett, ha valaki az apja/anyja/nagyapja/nagyanyja stb. nevét kapja. Szerintem mindenkiből csak egy legyen a családban, mindenki egy egyéniség!

19/L

2009. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Az egyéniség nem névfüggő.

A szülők így is meg úgy is a saját képükre nevelik a gyereket, de ez így természetes, hogy nem a szomszédéra. Az által is tőlünk veszik a példát, hogy mi milyen példát mutatunk nekik, és ez nem a nevén fog eldőlni.

2009. okt. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amikor a babánkat vártuk, nekem kikötésem volt, hogy nem kap olyan nevet ami a családban már van. Evvel meg is válaszoltam a kérdésedet.

Saját önálló kicsi emberke, saját nevet kapott.

A következő babánk sem kap olyan nevet, amit már valaki visel a családban. Rengeteg név van, ami közül választani lehet.

Pároméknál nagyapa-apa-fiú ugyanazt a nevet viselik. Laci-Lacika-Kislacika. Ha a kisfiunk is ezt a nevet kapta volna,akkor Ő lenne a Kislacikalacikája!? Na nem! Ő a Botond!

2009. okt. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak milyen hülyén hangzik, amikor azt mondják pl. hogy "Találkoztam a Lacival a városban." "Melyikkel? A kicsivel, a naggyal, vagy a legnagyobbal?"

(utolsó előtti voltam)

19/L

2009. okt. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Na, nem is utolsó előtti, hanem az előtti. bocsánat:)

19/L

2009. okt. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Én értem a hagyományt, mert egy olyan vidékről származom, ahol minden elsőszülött lány az anyja nevét kapta. Nagyanyám azonban megtörte a hagyomány, és anyámat nem maga után nevezte el Máriának, hanem az akkor igen divatosnak számító Zsuzsannát kapta. Anyám egész kiskorától küzd az ellen, hogy mindenki Marikázza, de egyes idősek a faluban még mindig Marikázzák valamiért...

Amikor én születtem, anyám nem hallgatott senkire, aki szerint Zsuzsikának kellett volna nevezni engem, így lettem Viktória, ami akkoriban még igazi kuriózum volt. A faluban én voltam az első Viktória, sokan akkor hallották életükben először ezt a nevet, így sokáig én is hallgattam a "Zsuzsikára", a "Kiszsuzsira", meg a hasonlókra.


Én a magam részéről sosem adnám a gyerekemnek a saját nevemet. Nem azért, mintha nem lenne szép név, mert az. Úgy gondolom viszont, hogy a gyerekemnek lesz saját élete, lesz saját személyisége, semmi szükség arra, hogy valaki úgy ismerje, mint "Kisvikit", engem meg "Nagyviki" néven szólítsanak. A férjemnek is nagyon szép, egyedi és szokatlan neve van, mégsem fogja a fiunk ezt a nevet kapni, pont ugyanebből a megfontolásból. Mindenkinek legyen saját neve, és kész. Egyébként én is utálom a mostanában divatos idegen és ősmagyar neveket, szerintem a mi gyerekeink egyedi, de nem kimondhatatlan, és azért közismert nevet fognak kapni, lehetőleg olyat, amit külföldön is ki tudnak mondani az emberek.

2009. okt. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
37%
13:25 - nek: mert ugye a Botond az már igen, az jobb, mint a Lacika!?
2009. okt. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

13.25-ös vagyok

A Botond nem jobb mint a Lacika, de sokkal jobb mint a Kislacikalacikája.

2009. okt. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

nekem a keresztnevem ugyanaz mint anyáé

de sosem okozott gondot,mivel otthon becenevemen szolitanak,ahová meg elköltöztem ott meg a rendes nevemen


ha lányom lesz,lehet ő is megkapja,szeretem a nevem,szép:)

ha kisfiu,akkor páromé is akár,neki is szép neve van


bár fiuknál "érdekesebb",mivel ott a vezetéknév is egyezik,és akkor már ifj meg idősebb....az annyira nem

2009. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Azért sem adnám a lányomnak a saját keresztnevemet, mert én a férjemnek "csak" a vezetéknevét használom. És akkor valahogy így nézne ki a névtáblánk: Szabó Éva, Szabó János, Szabó Éva. Nem beszélve arról, ha a gólya hozna még egy kisfiút..
2009. okt. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!