Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy nő a saját nevét adja a kislányának?

Figyelt kérdés

Mindig furcsálltam ha egy szülő a saját nevét adta a gyerekének, de férfiaknál még úgymond elfogadtam, mert az olyan hagyomány-féle néhány családban. De nőknél sosem értettem. Hogy ennyire nincs fantáziájuk? De most kezdek eljutni arra a pontra hogy 22 évesen annyira megtetszett a saját nevem hogy egyre inkább hajlok afelé hogy lehet hogy azt kapja a lányom (ha lesz).

De nem furcsa ez? Vagy csak én csinálok belőle feleslegesen "ügyet"?


2009. okt. 25. 11:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

A mi szüleink életébe még nagyon beleszóltak a nagyszülők, nem volt mit tenni. Pl. Apai ágon mindenki Gábor. (Mondjuk nem rossz név.) Amikor az öcsém született, apukám anyja minden áron azt akarta, hogy legyen Zoltán, az elhunyt fia után. Mindenkire olyan nevet akart tukmálni, ami van, volt a családban. Szerencsére anyukám kitartott, és csak a bátyám kapta a "családi hagyományt".

Rengeteg névvel találkozom, régebben a bibliai, keresztény nevek voltak előnyben, pl. Mária Magdolna, vagy Anna Mária, ezeket váltogatták.

2009. okt. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
78%
Unalmas lejárt dolog.
2009. okt. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
79%

Nincs ebben semmi különös,főleg ha szép a neved(egyébként megkérdezhetem mi:))?)

Nálunk csak anya kapta mama nevét,de ő is csak másodiknak és csak azért mert akkor még nem keresztelhettek olyan névvel aminek nem volt védőszentje,így anya megkapta a Sarolta nevet is,de csak másodikként:)(az első neve egyébként nagyon szép:))

Én 9 hét múlva szülök és habár nagyon szeretem a nevem(Adrienn),nem akartam a lányomnak adni,első névként mert tudják hogy igen én vagyok ...Adrienn nem a lányom:)Így ő Abigél lesz.

DE mi lenne ha te is második névként adnád a tiéd,az elsőre pedig választanátok majd egy közös nevet,vagy egy olyat ami mondjuk a kedvesednek tetszik:)

2009. okt. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán nem furcsa. Az ember gyereke a saját husából, véréből van és nincs abban semmi rossz, ha a saját nevét adja /emiatt is/ a lányának. Olyan példát is tudok, ahol a lány 20 éves kora után cserélte fel a keresztneveit, hogy az édesanyja keresztnevét használhassa. Persze ha az anya neve nem túl szép /pld. Irma, Vilma, Teri, stb/ inkább keressen egy szép hangzásu másik nevet.
2009. okt. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
80%
A neveknek nem az lenne az elsőleges funkciójuk, h megkülönböztessenek! Virág-kisvirág-nagy virág
2009. okt. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Orsolya vagyok. Régen nem szerettem annyira de mostanában annyi sikítófrászos borzalmas nevekkel találkozok amiket édes kislányoknak adnak, hogy az Orsolya kifejezetten NORMÁLIS-nak és szépnek tűnik mellettük :D
2009. okt. 25. 12:22
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk is hagyomany volt a nev tovabb vitele, szerencsere anyum, nem adta nekem tovabb.

Meg vagyok elegedve a nevemmel, bar a lanyomnak mas nevet adtam.

32/N

2009. okt. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
97%
valóban az Orsolya igen szép név. Én sem tudtam volna elképzelni, hogy a leányom az én nevemet viselje. Az 25 év alatt annyira hozzám nőtt, hogy marhaságnak tartottam volna, ha ennek az árnyékában kellene lennie a gyerekemnek...... ülök a homokózó szélén és fennhangon ismételgetem a saját nevemet??? miközben a gyerekemnek szólók??? ez több mint fantáziátlanság. Új egyéniség, új név.
2009. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
67%

Én 27 vagyok. Ha lesz babám simán adom neki a saját nevemet. Pedig nem Anna vagyok, meg Mária, hanem Viktória. Mindig is tetszett ( ego : ). Lányomnak is el tudnám ezt képzelni.

És elmondanám, hogy a mai nagy új reform nevek egyáltalán nem tetszenek. Jobban kiegyezek egy Annával vagy egy Máriával. Ez nem divat kérdése, hogy milyen neve legyen a gyereknek és milyen újdonságokat próbáljunk ki rajta, hisz egy életen át fogja viselni. Mint a sok okos szülő, pl. a Rikárdó nevet adja a gyereknek :D

2009. okt. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Régen "divat" volt ez hogy a fiú az apjáét, a lány az anyjáét kapta. Anyu és mama is azonos keresztnevűek. Mostmár nagyon ritkán fordul ez elő. Megmondom őszintén másik szerint szép nevem van, de nem adnám lányomnak és az apjáét sem a fiúna, pedig a páromnak is szép különleges, divatos neve van. Egy picit olyan az nekem mintha a saját képünkre akarjuk ezéltal is formálni. Ő más. Más egyéniség lesz ezért a neve sem lesz egyikőnk keresztneve sem még második keresztnévként sem.
2009. okt. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!