Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha a szüleim...

Síva36 kérdése:

Mit csináljak ha a szüleim állandóan ilyen kifogássokkal jönnek?

Figyelt kérdés
Szóval májusban volt a szülinapom,de még mindig nem lett megtartva,mert a szüleim állandóan azt mondják,hogy még nem volt rá idő,hogy megtartsuk.Ja persze....És amikor meg rákérdeztem,hogy mégis mikor tartjuk meg akkor meg elkezdtek hőbörögni,hogy miért nem értem meg,hogy nincs rá idejük...Pedig anyu tanár,egész nyáron itthon van,meg apunak is volt szabija.De ki vagyok készülve,mert se tortám nem volt se semmi....Az ajándék meg egy mobil volt amit apám a kezembe nyomott"Tessék boldog szülinapot!" és ennyi volt.Anyu meg mindig az mondja,hogy "Mert az enyém mikor van megtartva?!" Pedig megtartanánk az övét is csak azt mondja,hogy neki nem kell torta meg "buli".Marhán kivagyok,mert szerintem ez a szülinapom(11 éves lettem) tökre el van felejtve...És szerintem a szüleim már tökre el is felejtették

2013. aug. 8. 13:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a torta, meg egy mosolygós ünneplés jobban esett volna neki, mint egy telefon, amit csak a kezébe nyomtak. Én még 14 évesen is szomorú voltam, amikor a nagyszüleim nem tudtak eljönni a szülinapomra. Nem, nem dedós babazsúr volt, hanem egy egyszerű beszélgetős délután egy egyszerű tortával. De megoldottuk, mert mi mentünk hozzájuk és ott tartottuk meg (elromlott a kocsijuk
2013. aug. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, a megkeseredett felnőttek már megint elfelejtették, hogy ők is voltak gyerekek (vagy neeeem, ők már biztos felelősségteljes, teljesen érett felnőttként születtek).


Gyerekként a szülinap és a körítés még fontos. Nem is a torta meg a csicsa-micsa, hanem a hangulat miatt. És 11 évesen még gyerek. Sztem az ide írók többsége is pont ugyanígy érzett volna. Én nem tartom nyafkának a kérdezőt vagy telhetetlennek... sőt sztem nem is kevesellte a telefont. Hanem az a gondja, hogy a szülei nem foglalkoznak vele. Azt nem értem egyébként, hogy aki nem tud időt szakítani a gyerekére és annak a lelkivilágára, akkor minek vállal gyereket... na mindegy.


Egyébként az írási stílusa messze érettebb sztem a kérdezőnek, mint a kortársaié.


Mindegy, kérdező, sztem ültesd le a szüleidet, és mondd el nekik higgadtan, hogy az a problémád, hogy nem figyelnek oda rád, ígérgetnek össze-vissza és szeretnéd, ha több időt töltenének veled, mert ez így neked rosszul esik.

2013. aug. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Amúgy a szüleim szeretnek,nyaralni visznek,strandra meg ilyenek...Amúgy a #8-asnak köszönöm,ez lenne a lényeg.Majd holnap megpróbálom közölni,és megmondom mi volt.Amúgy dupla szülinap,mert van egy ikertesóm.Most szóval "duplacsalódás" van.
2013. aug. 10. 18:35
 14/14 A kérdező kommentje:
bocs! A #11-est akartam írni
2013. aug. 10. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!