Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi penzbol eltek havonta?...

Mennyi penzbol eltek havonta? Amikor a kisfiammal egyedul voltam, akkor a fizetesembol es a csaladi potlekbol eltunk.

Figyelt kérdés
A fizetesem havonta 70-80ezer es a csaladi 13700 Ft volt, mint egyedulallo szulonek. Gyerektartast nem kaptam sajnos. Ti mennyibol eltek havonta ?
2009. okt. 26. 22:16
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%

neis gyere haza, semmi értelme.

mi 4en élünk havi 250ezerből. ebből 120 elmegy a rezsire.

2009. okt. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim válasza:
100%
16 éves fiammal élek havi 100000-120000ft-ból hát mit mondjak elég nehezen jövünk ki mivel a nagyja a rezsire meg számlákra megy el
2009. okt. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyed-böl ami 26000ft kb.Meg a kiemelt családi mivel egyedül maradtam a kicsivel az 13700ft.tehát:39700 ft.gyerektartást nem kapok.2 en vagyok a kisfiammal ebből a pénzből szinte semmire nem elég.
2009. okt. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
41%

Ugye nem várjátok komolyan, hogy azok is beírnak ide, akik nem csak a gyesből meg a családiból élnek.


Lepontozhattok, eddig még CSAK lepontozták, ha beírtam a jövedelmemet. Mert sírni tudunk, mi magyarok, meg irigykedni, ez a kettő megy nagyon.


Megjegyzem, itthon több pénzből élek, mint te Németországban, ezért kár volt kimennetek. És itthon is lehet ÉLNI, nem kell lesajnálni minket, csak, mint már említettem, a normális fizetésből élők nem itt fogják megoszani a jövedelmüket.


Szeretem, hogy pl. egy éve munka nélkül, segély nélkül, de el nem mozdulna az Alföldről, hogy munka után költözzön. Na, ilyenek, röghöz kötöttek vagyunk mi... Mikor pl. Sopronban tanultam, összefutottam egy sráccal, aki kollégiumban bérelt szobát, hétközben Sopronban a sörgyárban dolgozott, műszakban, hétvégén hazament a családhoz az ország másik végébe. De dolgozott, jól megéltek.


Ma Magyarországon egy jó szakmával, vagy egy jó diplomával nagyon jól meg lehet élni, csak ezekhez vagy tanulni kell, vagy dolgozni.

Én még vízsszerelőt, festőt mifelénk éhen halni nem láttam.

Én diplomás nőként 300 felett keresek (és a férjem 400 felett). Épp ezért 3 gyereket is nevelünk. A munka becsületére és tisztességre.

2009. okt. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%
anyu fizetése 60E+ gyerektartás 13E, családi pótlékot nemtudom. 2en élünk ennyi pénzből... rezsi 30E szóval elég kevés marad... Én még nem dolgozhatok hiszen 16éves vagyok:S
2009. okt. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
83%
Szia!A férjem fizuja 73.000.-,gyes:25000.-,én jelenleg álláskeresésit kapok ami:43.000.- és a két gyerekre jön a csp:26000.-.Ez kb.167000.-.a rezsink ebből hitellel együtt 100.000 körül mozog havonta.December végén születik a 3. babánk,innentől jogosult leszek a tgyásra ami 52000.- lesz,és a csp 26-ról 48.000.-re változik.Tehát picit nő a jövedelmünk kb.173.000.-re.Viszont nekünk sokat segítenek a szüleink(nem pénzre gondolok hanem alapvető élelmiszerekre,zöldség,gyümi...stb).A férjemnek is sikerülget egy kis maszek meló néha:)
2009. okt. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

Egy férfi barátom már lassan 1 éve otthon van, pedig nagyon jó munkaerő lenne, de senkinek nem kell. Az előző cége nem fizetett, mert nem tudott!

Párom nagyon jó informatikus tanuló, diplomája lesz, jó helyekre jelentkezett, senkinek nem kell.

Én 1 évet otthon voltam, érettségivel, olyan állásokra jelentkeztem, ahova bőven mehettem volna, nem kellettem.

Szóval nem mindenkinek jön össze. Magyarországon 10-ből talán(!) 3-4 embernek van olyan élete, ami anyagilag megfelelő, de a többségnek nem megy, hiába akarja, és tesz ellene!

Elég sok ismerősöm van, és senki nem él fényesen közülük, megküzdenek a hétköznapokkal és a fennmaradásért.


Kb. 130.000-ból élünk, OTP tartozás, számlák (most már fűtés is...), albérlet, kaja, tisztítószer, nem árt azért ruházkodni is, és nehezen élünk meg. Lehet még kihagytam pár dolgot.

2009. okt. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

Férjem keres brutto 100-120 ezret én 60 ezer gyedet kapok plusz 12 ezer családit, szóval 170-190 havonta, 5 hónapos kisfiunk van. Igazából nem panaszkodhatok, a rezsink olyan 45-50 ezer körül van, amin rengeteget spórolunk az a kaja. Férjem olyan helyen dolgozik, hogy mindennap tud hazahozni főtt ételt, hétvégente pedig nyersanyagot is, így kb 1-1,5 éve nem vettem lisztet, cukrot, olajat, májkrémet, citromlevet, húst... Tejet is szokott néha hozni, bár azt nem sokat iszunk, húst is sokat hoz, csak akkor veszek, ha valami extrára vágyom, pl lángolt kolbász, oldalas... Ő benn eszik a munkahelyén, munka után ott is tusol, így még a vízen is spórolunk. Anyukáink, nagymamáink rendszeresen hoznak vidékről burgonyát, hagymát, egész csirkét, fél disznót, így ilyen téren segítve vagyunk. Anyósomék sokszor vesznek nekünk pelenkát....

Szóval így élünk. Ha ne adj Isten a férjem elvesztené az állását, akkor legalább 30-40 ezerrel költenénk többet a kajára, bár akkor nem ennénk ennyi húst.

2009. okt. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
8.27-es vagyok, elírtam netto 100-120-at keres a férjem.
2009. okt. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
86%
Sziasztok! Jó reggelt! Férjem vállalkozó, úgyhogy változó mennyit keres! Van amikor 600 felett, viszon olyan is van, hogy csak 200-at! Ebben ez a rossz, hogy nincs fix, meg hogy nem havonta kapja, hanem valamikor hetente valamikor 2havonta! Baba még nincs, de már nagyon akarunk! Én is vállalkozom tehát nekem is változó a fizetésem! Nem panaszkodunk, mert ahogy így olvastam az előző hozzászólásokat összeszorult a szívem! Mi van ebben az országban??? Összetehetem a két kezem, hogy nekünk sikerült kitörni! Hozzá kell tennem amikor összejöttünk én 16 éves voltam és ő 21, akkor teljesen más volt! Ő elég átlagos családból jött, viszont az én családom tehetős volt! És segítettek, na nem pénzzel, hanem segítettek elindítani a vállalkozást, szóval ha ők nincsenek akkor mi is úgy élnénk mint a nagy többség! Sajnos! Bocs, hogy ilyen hosszú lett! Sok sikert mindenkinek! Kívánom, hogy nektek is sikerüljön!
2009. okt. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!