Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyák! Hogy...

Egyedülálló anyák! Hogy bírjátok? Sokalltok be néha ti is?

Figyelt kérdés

Fél éve maradtam egyedül az akkor 4 hónapos babámmal. Nem tűnt el az apa, sokszor segít is. Én elkezdtem dolgozni, leginkább itthoni munka, de van hogy be is kell járnom. Pár napja úgy érzem, lezuhantam, kicsit mélyponton vagyok. Úgy érzem, semmihez nincs erőm, besokalltam, ideges vagyok. Ellátok minden dolgot, de kilátástalannak érzem a monotonságot, és úgy érzem, soha nem lesz vége. Aztán sírva ölelem a kisfiam a bűntudattól, hogy rossz anyja vagyok, hogy ilyeneket érzek. Szüleim, testvéreim is messze élnek, rettenetesen egyedül érzem magam.

Ki fogok ebből jönni? Gondolom, nem lesz mindig így, de nem szeretnék teljes depresszióba zuhanni. Köszönöm a válaszokat.



2013. aug. 12. 22:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
ne gyotord magad,teljesen normalis,h neha kiakadsz. Gyereket nevelni nagyon nehez, nekem van ferjem,raadasul egy alompasi,segit mindig mindenben es meg en is van,h osszeomlok. Probalj neha egy-egy orat szakitani magadra. Keress baratokat,baratnoket,maris szebbnek fogod latni a vilagot. Es nyugi,tokeletes anya nincs. Mind kiakadunk neha. Aki azt allitja,h nem,az hazudik. :)
2013. aug. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz helyzetben vagy! Erős vagy hogy eddig is jòl birtad. Maradj is erős továbbra is, a pici babádért amig minden jòra fordul.

Én magány ellen a pozitiv gondolkodást javaslom, esetleg agykontroll. De nem akarok rábeszélni senki, szived joga eldönteni.

Csak nekem jò tapasztalatom van azert ajanlom. Kihuztam magam egy nehéz kilátástalan magányos időszakbòl.

2013. aug. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem nagy vigasz, de nekem a magnézium pezsgőtabletta sokat segített abban, hogy ne idegeskedjek annyit.
2013. aug. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A kiborulás is egy emberi érzés...az egyik legőszintébb, ilyenkor tutira nem játsszuk meg magunkat.Ne szégyelld se magad, se a gyermeked sem a világ előtt, hogy emberi lény vagy és nem gép.Jogod van időnként kiborulni.A rossz dolgokat is meg kell élni az életben.

Ez csak előrébb visz.Közhely, de napsütés sincs árnyék nélkül.Hidd el, akik házasságban élnek és segítségük is van azok is ugyanúgy besokallak időnként.Az élet már csak ilyen.És igen, ki fogsz jönni belőle, egyszerűen ne legyen lelkifurdalásod emiatt és ne küzdj a rossz érzések ellen, muszáj megélned ezeket is, minél jobban menekülsz előlük annál erősebbek és később múlnak el.Kicsit engedd meg magadnak, h esténként kisírd magad a kispárnádba, dühöngj egyet, stb.Attól nem leszel se rossz ember se rossz anya.Csak ember:)

2013. aug. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Malu28 válasza:
100%
Én mindjárt 4 éve vagyok egyedül 2 kisfiammal. egy 5 és egy 10 éves.Nehéz rohadt nehéz volt de büszke vagyok arra ,hogy idáig eljutottam a semmiből ugyanis még egy ágyam sem volt csak a rajtunk maradt ruha.Most egy szép belvárosi lakásban élek igaz albérlet de lassan 3 éve fizetem és melóm is van 2. az apa segít így sokat járok szórakozni és imádom az életem és a fiaim.Szóval hajráááá meg tudod csinálni!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2013. aug. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha úgysem vagytok együtt a gyerek apjával, nem tudsz közelebb költözni a családodhoz? Akkor nem lennél egyedül.
2013. aug. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jószándékú válaszokat.

Sajnos a családomhoz nem nagyon tudok egyelőre közelebb költözni, mert ez a munka nagyon jó, amit kaptam, főleg hogy csak ritkán tudok bejárni+szolgálati lakást is kaptunk, ahol 10ezer a bérleti díj + rezsi. Így szépen kijövünk, a családom viszont Petsen lakik, ott az egész fizetésem az albérletre menne, ha egyáltalán találok hirtelen munkát.


Tudom, hogy emberi dolog, csak olyan ijesztő, kilátástalannak tűnik minden. És nem fogom feladni, tudom hogy fel fogom nevelni, megteremtek mindent. 25 éves vagyok, annyira nem így képzeltem :(

2013. aug. 12. 23:00
 8/21 anonim ***** válasza:
56%
Ettől nem vagy rossz anya, sokan átesnek ezen, baba nélkül is. Jót tenne neked egy kis nyugi!
2013. aug. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Lehet sokan lehurrognak most, de nem tudnád megoldani, h pár napig szüleidnél legyen a gyerkőcöd?Mondjuk egy hosszú hétvégét.Tudom, h kicsi még, biztos, h hiányozna is, de szerintem jót tenne neked egy kis feltöltődés, amikor kevesebb helyzetben kell helytállnod.Csak pár nap.Lehetőséged lenne egyet barátnőzni, sétálni egy nagyot, kialudni magad, elolvasni egy regényt, bármit tenni ami kicsit feltölt a megszokott taposómalom közepette.Pont a monotonság amibe bekattan az ember egy idő után, tudod, néha kell egy kis "áramszünet" :) Vagy apuka kicsit nem tudná elvinni a picurt?Mondjuk egy hétvégére?
2013. aug. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Próbálj meg szépséget és vidámságot találni az életetekben, és meghatározni, mi fontos és mi nem (gyerekkel játszani fontos, elmosogatni azonnal nem).

Nekem mondjuk jobb lett ahogy egyedül maradtunk, mert a volt férjem aztán segítség nem volt... én tartottam el a családot, én csináltam a házimunkát, én neveltem a gyereket. Mivel mi gyakorlatilag egy kolonctól szabadultunk meg aki a hisztijeivel csak tönkretette az estéinket, így kifejezetten jól bírom.


Azon szoktam besokallni, hogy egyedüli tartóoszlopa vagyok a családnak, az én felelősségem a kajakészítéstől kezdve az autószerelővel való egyeztetés és a lámpacsere, és jó lenne a problémákat együtt megoldani valakivel.

2013. aug. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!