Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyák! Hogy...

Egyedülálló anyák! Hogy bírjátok? Sokalltok be néha ti is?

Figyelt kérdés

Fél éve maradtam egyedül az akkor 4 hónapos babámmal. Nem tűnt el az apa, sokszor segít is. Én elkezdtem dolgozni, leginkább itthoni munka, de van hogy be is kell járnom. Pár napja úgy érzem, lezuhantam, kicsit mélyponton vagyok. Úgy érzem, semmihez nincs erőm, besokalltam, ideges vagyok. Ellátok minden dolgot, de kilátástalannak érzem a monotonságot, és úgy érzem, soha nem lesz vége. Aztán sírva ölelem a kisfiam a bűntudattól, hogy rossz anyja vagyok, hogy ilyeneket érzek. Szüleim, testvéreim is messze élnek, rettenetesen egyedül érzem magam.

Ki fogok ebből jönni? Gondolom, nem lesz mindig így, de nem szeretnék teljes depresszióba zuhanni. Köszönöm a válaszokat.



2013. aug. 12. 22:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
70%
Neked (is) férfi kell. Egyedül beledöglesz, hiába van ott a kedves apuka, sohasem fogja pótolni azt amire szükséged van. Miért is lépett le?
2013. aug. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
28 hetes terhes voltam, amikor kitalálta, hogy ő mégsincs kész az apaságra, még élni akar...először csak szó nélkül elment minden másnap és hajnalban részegen jött haza, aztán egyre több kiborulása volt, hogy be van zárva, és mindjárt jön a gyerek, és ő ezt nem akarja. A sokadik ocsmányrészeg hazajövetele után mondtam, hogyha ennyire nem tudja feldolgozni, akkor menjen el, mert ilyen ember mellé nem fogok gyereket szülni, úgyhogy vagy szedje össze magát, vagy akkor élje ezt az életet, de ne mellettünk. Elment.
2013. aug. 13. 09:25
 13/21 A kérdező kommentje:

10-es, amúgy nekem is ez a legfárasztóbb, amit írsz. Már csak ilyenekre vágyom, hogy ne kelljen egy komplett napos szervezés ahhoz, hogy elvigyem az autót szervizbe, és ne kelljen vinnem a gyereket, vagy egyszer úgy utazzunk valahova, hogy nem nézek ki úgy mint a málhásló, hanem beülök valaki mellé a kocsiba, aztán visz, vagy csak szimplán egyetlen egy nap ne gyereksírásra ébredjek és pattanjak ki az ágyból tápszert csinálni, etetni, pelenkázni...de értitek.

Igen, jó lenne egy kis kikapcsolódás, de egyelőre nem találom a módját. Anyukámék is dolgoznak, ráadásul most éppen költöznek is. Barátokat is nehéz így összeszervezni, hogyha éppen itt vannak anyukámék és egy este tudnak rá vigyázni, akkor hirtelen ugrasztani valakit. De most már tényleg kellene valami.

2013. aug. 13. 09:31
 14/21 anonim ***** válasza:
Valaki... Vagy ha az a tökfej egyszer tényleg észhez térne, az lenne mindenkinek a legjobb.
2013. aug. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Tudod, az a baj, hogy azóta megbánta, látom rajta, imádja a fiát. Talán még vissza is jönne. de én nem tudok páromként tekinteni már egy ilyen emberre, aki egyszer így cserbenhagyott a saját önzősége miatt!
2013. aug. 13. 10:06
 16/21 anonim ***** válasza:
Na akkor ne keresd másban a hibát, mert rohadtul ott van előtted a megoldás. De ha te ennyire csökönyös szamár vagy, akkor ne csodálkozz semmin. Neked kéne észhez térni, ő már jó úton van.
2013. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Kiben keresem a hibát? Nem csökönyös szamár vagyok, csak vannak olyan sebek, amik nem gyógyulnak be azért, mert ő észhez tért.
2013. aug. 13. 13:53
 18/21 anonim ***** válasza:

16: Azért ez nem úgy megy... Attól, hogy rossz egyedül, az nem jelenti azt, hogy a volt férjjel jobb lenne...


Én írtam a 10-es választ, a történet nagyjából ugyanaz mint a kérdezőnél, csak plusz még egy gyerekkel a terhes feleség mellé és a kocsmázást cseréld ki csajozásra. Amikor később farolt volna vissza, akkor én voltam a büszke, a makacs meg aki nem a gyerekek érdekeit nézi, mert nekem már nem kellett. Pedig meg lett mondva, hogy mehet, de akkor nincs vissza út.. ő ezt választotta, ő döntött. Na meg nem úgy van az, hogy apuci kitalálja, hogy ő akkor még élné világát, ha menni akar akkor megy, ha meg épp családi életet élne, akkor az asszony tárt karokkal és lábakkal fogadja vissza, és örüljön, hogy odatolja a képét.


Nekem is rossz az a helyzet, amiben vagyok, nehéz, de amikor otthon élt a volt férjem, akkor sem volt segítség, inkább örültem is, hogy megszabadultam egy problémától. Gondolom a kérdezőnek sem hiányzik otthonra egy kezelhetetlen kiskamasz, aki részegen megy haza.

2013. aug. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"Nem csökönyös szamár vagyok, csak vannak olyan sebek, amik nem gyógyulnak be azért, mert ő észhez tért."


Pontosan így van. Én ezt úgy mondtam neki, hogy van valakinek egy kedvenc kajája, egyszer rosszul lesz tőle, jön a hányás-hasmenés, aztán már soha többet kívánja az ember, sőt inkább undorodik.

Én megbocsátottam neki, nem haragszom, megértem mi történt, de ettől függetlenül mint társ már nem kell, nem tudnám szerelemmel megcsókolni, nem tudnék hozzábújni.

2013. aug. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Pontosan így van, ahogy az utolsó válaszoló írja. Már nem tudnám úgy szeretni, ahogy azt egy házasságban "kell", nem tudnék megbízni benne, folyamatosan attól rettegnék, hogy mikor lép le megint...akkor már inkább egyedül, és reménykedem abban, hogy majd még megismerek valakit, aki elfogad gyerekkel együtt.
2013. aug. 13. 20:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!