Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családod bevállalná? Ilyen...

Családod bevállalná? Ilyen téren igaza van a családomnak, hogy sokba kerülne?

Figyelt kérdés

Megyünk egy kicsit kirándulni egy napra balatonhoz, és felvetettem az ötletet,hogy barátnőm is jöhetne,mert általában ha megyünk mindig visszük. Viszont anyu elmondta,hogy Ő nem örül annyira az ötletnek, mert egy egy balatoni jegy,kaja,üdítő,ott ha kell valami más, ha beülünk valahova azért az 1 gyerekre is 'drága'(de nyilván azért megyünk,mert lenne rá) De mivel barátnőm mindenhova úgy jön,hogy a 'köszönöm,hogy elmehettem'-em kívül nem ad hozzá semmit, így anyu úgy gondolja, ne válljon rendszerré,hogy ott van a kirándulásokon nyáron, ősszel,tavasszal, amikor moziba megyünk, ha más városokba megyünk, mert az autó mindegy mennyi embert visz,mert a benzint így is úgy is belekell tankolni, de azért az ott eltöltött idő, azért (saját tipp szerint) egy főre lehet 4-5 ezer forint. (aztán lehet hülyeség),de ha azt vesszük,hogy belépő,amilyen kaját akar az ember,amilyen üdítőt,jégkása,fagyi,mindenféle hülyeség,hamar elmegy ennyi szerintem.

Szóval így ti bevállalnátok? Mert anyu még így is azt mondta,de ha szeretném jöhet,csak nem olcsó,és így a 'köszönömért' azért nekünk ez nem megfizetendő.?


2013. aug. 16. 15:02
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Igen valószínű ritkábban fogom.:)

Köszönöm a válaszokat.:)

2013. aug. 16. 15:58
 12/21 anonim ***** válasza:

Nyilván tisztában vannak a szüleid azzal, hogy a barátnőd nem biztos hogy áll olyan anyagi szinten, hogy mindezt viszonozni tudja. Ha sajnáljátok rá a pénzt, akkor miért hívjátok?

Ha annyira őszinte barátság lenne, kertelés nélkül elmondhatnád neki, hogy a következő alkalommal hozzon magával némi pénzt, mert a szüleidnek 1-2x elmegy hogy fizetik a részét, de ti sem vagytok olyan helyzetben, hogy ezt rendszeresíthetitek. És ha normális, ezt meg is érti.

2013. aug. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tűnik a barátnőd számára kicsit haszon barátságnak?


Félre ne értsd, de nekem is volt ilyen barátom, mindenhova elvittük, én nekem meg szociális problémákkal küzdök, legyen annyi elég, hogy nem bontakozok ki jól akkor, amikor ki kéne nyitnom a számat, és örültem, hogy van egy barátom. Később jöttem rá, hogy csak azért barátkozik velem, mivel "tehetősebb" családból származok.

2013. aug. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
29%

Az én szüleim soha nem engedtek volna, hogy a barátnőm fizessen bármit is. Pedig nem vagyunk milliomosok...

Egyszer mentem egy versenyre, jött velünk még egy lány a suliból. Szüleim vittek minket kocsival, csaj akart pénzt adni a benzinbe, de anyukám nem engedte. Pedig ő még a barátnőm sem volt. (Akkor még..)

A páromat, bárhova megyünk is anyuékkal, mindig meghívják, együtt veszik meg a belépőket és utána nem pattognak ott, hogy na akkor adj x ft-ot, mert a tied ennyibe került és nem vagy a gyerekünk. Az elején még próbálkozott, hogy de hát ez így illik, stb. De anyu megmondta neki, ha még egyszer ajánlgatja a pénzét, nem hívják meg. (Persze ez csak kamu fenyegetés volt, hogy abbahagyja végre.)

2013. aug. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
az állítólagos barátnőd rémesen pofátlan. nem hívnám a helyedben semmilyen programra, max a lakásotokba egy délutánra vagy egy sétára ami teljesen ingyen van. kíváncsi leszek onnantól mennyire lesz nagy barátnő...
2013. aug. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Itt nem azzal volt a baj,hogy anyunak nem tetszett, az a pár ezer forint nem is számított akkor neki. De egy idő után ez halmozódik,és én olyan szinten nem kapok belőle vissza semmit,hogy az már ilyen téren, igen 'kihasználásnak' számít.

Hívtam meg fagyizni.

Ha szomjas vagyok és nincs nálam pénz,de nála van 200-300 forint,eszébe nem jutna,hogy 'veszek egy 100 forintos ásványvízet', de ha ő az,én vennék neki,sőőt az ember bunkó sem akar lenni,de bármilyen hihetetlen,szokott kérni is.

Volt rá pl:,hogy oda állt,hogy 'nem vennél nekem egy csokit,aztán kifizetem',persze másnapra valahogy a csokit elfelejtette. (Nem,nem várom el,hogy fizessen, de azért illene utána mondjuk visszavenni,ennyi kedvesség után már szerintem)

Meg egyszer tesójához ment városban,és megemlítettem,hogy bemennék vele én is, és kijelentette egyből,hogy 'én tesómnál leszek, szóval te mit csinálsz,addig a városban?'

Valahogy, szarul esett,mert a mi családunkban már ismeri tesóm haverját is, mert mivel kereső emberek ők már,jönni szokott gyakran moziba,nyaralni,mindenféle helyre... Furcsa,hogy a tesója meg ennyire nem tűrne meg náluk,hogy picit beengedjen a házába a barátnőmmel.

Nem tudom, nekem abban a részben vált furcsává az egész,hogy bakker ő ismer mindenkit nálunk, jöhet bárhova,minden meghívjuk mindenhova, a tesójához meg nem mehetek oda 2 órára,hanem hülyének néz,hogy én órákig rá akarok várni a városban sétálgatva.

Furcsa,tényleg kihasználás szaga van a dolognak,ezért nem vitatkoztam anyuval,mikor tapintatosan megemlítette,hogy sokba kerül már,de még így is azt mondta,hogyha szeretném jöhet.

2013. aug. 16. 20:59
 17/21 A kérdező kommentje:

Na meg igen, megemlítettem neki,hogy szerintem csak a családunk megy,és flegmán a képembe vágta,hogy:

'akkor nem megyek,nem kell aggódni',igen innentől szerintem valóban a kihasználás a lényege. Mert ezt szerintem egy barátságban fullra megértik

2013. aug. 16. 21:08
 18/21 anonim ***** válasza:
Na várj, akkor ezek szerint te sem szívleled annyira a barátnődet... Akkor minek hívogatod?
2013. aug. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van. Ez számára csak haszon barátság, mert nem kell beleadni az anyagi költségekbe. Szerintem kereshetsz is egy másik barátot, mivel sajnálom, de ez bizony az...:-/

Más ha én elmegyek venni magamnak valami apróságot, és megkérdezem az IGAZI barátomat, hogy nem kérsz valamit, erre meg keresi a legolcsóbb dolgot, ÉS még másnap ki akarja fizetni. (Csak nincs értelme, mivel én hívtam meg.)

2013. aug. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó kettő.

Ez nem így kezdődött,de miután ennyi ilyen felgyűlt, persze,hogy már nézem, azt is,hogy 'változik'-e a hozzáállás.

Még így is mindig szívesen vettem neki bármit, aztán tényleg volt egy időszak amikor úgy voltam vele,hogy ez kölcsönösen sosem jön vissza.

Bármit kérdezek:az a válasza 'nem,nincs'

Van vízed?-Nincs

Van kajád?-Nincs(vagy:kell nekem is)

Van egy 100 forintod? kell nekem is.


Vagy ha mondom neki,hogy vegyen nekem valamit amire adok 200 forintot, de nála van mondjuk 600,és a dolog amit kértem 400 forint, ahelyett,hogy kipótólná(ahogy mondjuk én tenném),inkább vesz 200 forintért mást. De pl: előttem rak el a 600 forintból 400 forint aprót...

Szóval ilyen téren nem mindegy,hogy én mennyit adok,és mégsem számíthatok rá.

Értem az utolsó két válaszolót,és köszönöm is nekik.

De én próbáltam egy ideig úgy viselkedni mint egy igaz barát

2013. aug. 17. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!