Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett ilyen nagy divat...

Miért lett ilyen nagy divat mostanában a családok körében falura költözni és gazdálkodni?

Figyelt kérdés

A környezetemben több család választotta ezt az életformát. Felszámolták a városi életüket, falura költöztek és gazdálkodnak.

De másoktól is halottam már, hogy ismernek ilyen családokat.

Meg itt az oldalon is egyre több kérdést olvasok ezzel kapcsolatban, hogy ezt tervezik családok.


Miért? Mi olyan jó abban? Te gondolkozol ilyesmin?


2013. aug. 25. 20:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem egészségesebb, olcsóbb, igaz több a munka vele, pláne ha sok mindent termesztenek.
2013. aug. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Mert hatalmas a munkanélküliség és a mezőgazdaságból (ha jól és okosan csinálja az ember) még mindig meg lehet élni.
2013. aug. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

1. spórolás

2. házi, bio, EGÉSZSÉGES zöldség, gyümölcs, tojás, hús kerül az asztalra

3. sokan utálják a stresszes, rohanó, képmutató városi életet, és a családdal a csendesebb földművelő életet választják.

Nincs ezzel gond, szükség van termelő emberekre (már az is elég, ha magukat ellátják). Mi is igyekszünk a lehető legtöbbet kihozni a viszonylag nagy udvarunk adta lehetőségekből, pedig Budapesten lakunk. Ha nagyon sok pénzünk lenne, egy közeli faluba biztos leköltöznénk.

2013. aug. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
98%

Igazából jó a falusi élet, nekem bejön.

A párommal költöztünk ide még 2 éve. Apám vett itt házat még 10 éve nagyon jó áron azt amolyan raktárnak használtuk mert úgy vette hogy rengeteg bútor volt itt amit a tulaj nem akart elvinni plusz jó áron is volt, igaz kicsit levolt pusztulva de megérte így is mert nagy telek, havonta felnéztünk oda, főleg nyáron, írtottuk a gazt meg kicsit járattuk a csöveket gázfűtés minimálisan volt hogy ne fagyjon szét minden, plusz a szomszédnak is megvolt engedve hogy használja az egyik autó beállót ami közvetlen szomszédságban volt az ő területükkel.

A barátnőmmel ugye közös pénzünkből rendbe raktuk a helyet, szépen lefestettük, felújítottuk, kicseréltem a vezetékeket mert akkor már villanyszerelőként dolgoztam. A bútorok nagy részét felújítottuk, apám cuccait amiket itt tárolt apránként kidobtuk, lomtalanítottunk, majdnem hogy már kész is van a belső tér még 3 szobát kell befejezni és már jó is lesz az. Az udvart is jövőre fogom teljesen befüvesíteni plusz az autó beállót mindkettőt térkövezni fogom plusz egy kerti konyhát is tervezek kiépíteni mert az anyag már megvan csak időm még nincs rá, most hogy már jön lassan az ősz meg a tél így már nem akarom elkezdeni.

A falu nagyon jó, nyugodt, alig jár itt autó, szomszédok rendesek, hátul tyúkokat tartunk plusz van egy kis veteményesünk is ahol borsót, uborkát, tököt, cukkinit meg paradicsomot termesztünk, nincs vele nagy munka. Jövőre egy jó virágos és sziklakertet is tervezünk, meg majd idővel egy kerti tavat is szeretnék csinálni, mert nagy régi álmom szeretném megvalósítani, a látvány tervet már megcsináltam, valahol meg is van és ki is vitelezhető, de ezt majd 2-3 év múlva fogom amikor már minden meglesz.

A tyúkok mellé még tervezünk malacokat is, mert a helyük megvan csak most egyenlőre lomtár meg tűzifát tárolok ott, de annak is lesz majd külön helye a hátsó udvar részben csak ott most téglák meg egyéb építő anyagok vannak elhelyezve.

Nekem tetszik a falusi élet, nyugis a hely, nincs nyüzsgés, nem kell mégsem panelban lakni szűk kis szobákban meg többi lakóhoz sem kell igazodni, a város közel van meg a nagyváros is, munkába autóval 15 perc alatt ott vagyok, barátnőmnek kissé bonyolultabb de októbertől helyben lesz egy munkahelye a postahivatalban így jó minden.

A városok mint mondtam közel vannak közelben van tesco, lidl, spar gyakorlatilag 1 óra alatt megvan a heti bevásárlás utána naponta csak a kenyeret kell megvennünk és itt az utcában van is egy kisbolt meg hamarosan pékség is lesz, így azt letudjuk 3 perc alatt, nem nagy dolog.

Igaz hogy elsősorban a szülővárosomban akartam lakni mert ott helyben lett volna minden, de ott panellakáson kívül más lakhatási lehetőség nincs, meg ha megvan a ház akkor miért ne költözzek ide. A nővéremnek nem kell a ház, ő Szegeden találta meg a boldogságot, jó messze sajnos, de ez van. A bátyám a nagyszüleim házát fogja megkapni cserébe eltartja nagyapámat akivel jól kijönnek. A húgom meg a szülői házat kapja meg cserébe le kellett mondanom róla így ő nem kap részt ebből a házból ahol most lakunk, de nem gond mert nekem jó minden.

A barátnőm élvezi ezt hogy el lehet a kertben, mert az ő gyerekkorában sajnos ez nem adatott meg, így meg ellehet a kerti munkákkal plusz nagyon szereti az állatokat, hamarosan kutyánk is lesz majd, plusz a tyúkok is ott vannak, ingyen van a tojás, takarmányt meg olcsón tudok szerezni, plusz minden gazt amit lekaszálok megeszik, meg rengeteg zöldség maradvány is van amivel elvannak.

Egy ilyen teljes gazdaságot nem akarunk hogy mindent megtermelünk és csak annyi hivatalos munkát vállalunk hogy a számlákat tudjuk fizetni meg a TB-nk és adónk rendben legyen. Így dolgozunk mindketten főállásba, mellette ezek simán beleférnek még, plusz a szomszédom és nagyon szívesen figyel a tyúkokra meg a kertre ha több napra elmegyünk anyósomékhoz vagy máshová pihenni, cserébe kap tojást meg amit szeretne, gyümölcsöt, mogyorót, cserébe mi is kapunk dolgokat. Jobb mint a városi élet mert a szüleim sajnos nem voltak ilyen jóban egy szomszéddal sem, nálunk meg jó minden.

Szépen lassan fulos lesz a házunk, szép kerttel meg mindennel, nagyon várom már hogy meglegyen a kerti tavacskám is meg a kerti konyhám plusz a műhelyem is helyre akarom pofozni.

A teljes gazdálkodásos része nekem nem jön be de az hogy falun élek panel helyett vagy társasház helyett és kerten gazdálkodok és dolgozom mellette ez nekem tökéletes. Nem kell egész nap dolgozni meg a gép előtt punnyadni és bulizni, én mindig is erre vártam, meg a gyerekemnek is vagy is még csak a leendő gyerekemnek, gyerekeimnek tervezem hogy játszhasson saját kertben meg minden, játszótér is van a közelben, de ha a párom vagy én nem érnénk rá lemenni vele akkor is legyen a gyereknek hol játszania.

2013. aug. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%
Én már laktam városban, panelban és falun kertes házban nagy kerttel, állatokkal és micsoda különbség! A falu javára.
2013. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
Én mindig is falun éltem, megszoktam ezt az életmódot. Nehezen viselem a betondzsuglet. Valóban sokan költöznek mostanában faluba, de a többség 1 éven belül vissza is megy a városba. Rájönnek, hogy a zöldség és a gyümölcs nem magától nő, hogy az állatok büdösek...stb. Kevesen vannak akik ténylegesen képesek erre az életformára.
2013. aug. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
Igen, 6-os, tényleg nem olyan idilli ez az egész, ahogy sokan elképzelik. Az állattartással pláne! Bejöhet bármi probléma, betegség, problémák a fialásnál, stb. Meg hát ugye azért mindennek van szaga. De a növénytermesztés sem olyan egyszerű. Főleg ha nagyobb föld van és aszályos nyár, meg még sorolhatnám.
2013. aug. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem tudom,inkább ennek az ellenkezőjét hallom és tapasztalom,bár én nem gazdálkodom,csak tanyasoron lakom...

Egy nagyobb város mellett laktam,(gyerekként is így volt)hiteles volt a házam,sikerült eladni még 2010-ben.

Akkor vettem egy nagy tanyát,nagyon jó helyen,új állapotban,másik város(kisebb)közelében.

Innentől mindig mindenki lesajnált,hogy én majd kapálok még munka után meg jószágok lesznek stb.

Valahogy úgy képzelték el,hogy nincs víz,nincs fürdőszoba,kosz van,messze van,szegénység,sok jószág,rám dől a ház,biztosan sok a betörő meg megölnek majd "ott kint" és mi lesz,ha beteg leszek,buszozni kell az iskolába a gyerekeknek és még sorolhatnám.(én is busszal jártam,20 perc volt,mire oda értem,az én gyerekem se fog bele halni 10 perc buszozásba)


Én,mint "külterületi" eddig nem hallottam olyat,hogy valaki pozitívan fogadta volna,hogy én márpedig itt akarok lakni(bár nem gazdálkodok,dolgozni járok)


A szomszédom gazdálkodik,ebből él,őt meg simán alacsonyabb rendűnek gondolják és ennek sokszor hangot is adnak ismerőseim.Így nem is látok senkit szívesen az otthonomban,mert azzal jönnek,hogy "hogy lehet itt élni"(hogy,ugyanúgy,mint az előző házamban,itt is megvan minden komfort)

2013. aug. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Falun születtem, bementem a városba hátha jobb lesz de rosszabb lett aztán irány vissza a falu. Sokkal egyszerűbb itt az élet, jobb a levegő stb. Imádok falun lakni :)
2013. aug. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Nádszálkisasszony ***** válasza:
100%

Azért lett divat mert az emberek elszegényedtek, kiábrándultak a városi életből. Soknak ráment a lakása/háza a hitelekre és vidéken újra tudték kezdeni.


Nincs ebben semmi rossz:) Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket az "olcsó házakról": [link]

2013. aug. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!