Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lett ilyen nagy divat...

Miért lett ilyen nagy divat mostanában a családok körében falura költözni és gazdálkodni?

Figyelt kérdés

A környezetemben több család választotta ezt az életformát. Felszámolták a városi életüket, falura költöztek és gazdálkodnak.

De másoktól is halottam már, hogy ismernek ilyen családokat.

Meg itt az oldalon is egyre több kérdést olvasok ezzel kapcsolatban, hogy ezt tervezik családok.


Miért? Mi olyan jó abban? Te gondolkozol ilyesmin?


2013. aug. 25. 20:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Logikus: hosszútávú munkanélküliség, túl sok rezsi, hitel és kölcsön-problémák, olcsóbb lakás és élet reménye. Ezért költöznek az emberek falura.
2013. aug. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Több munka, kevesebb stressz. Kiszámíthatóbb élet, saját és főként emberre szabottabb életritmus. Alkotómunka, nem csak akták tologatása, ..., ... végtelen hosszú a sor.
2013. aug. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudom városban elképzelni az életem. Figyelem a munkaerőpiacot és végtelen hosszú a sora az IT-s meg termékmenedzselős munkáknak. Nem értem, hova megy már ez a hatalmas fogyasztói társadalom, és rosszul vagyok, ha így képzelem el az életem. A számítógép előtt ülve, kábelekkel bíbelődve meg írogatva, kattintgatva... úgy, hogy közben sok pénzt megkeresek vele. Más emberek pénzét, akik kétkezi munkát végeznek.

Inkább tanulok meg nő létemre traktort vezetni. Vidéken nőttem fel, habár földünk sosem volt. De amióta városba költöztünk, nem érzem jól magam. Sokkal nagyobb biztonságot jelent a kukorica, amit magamnak termesztek, mint ez a sokmillió ember a környéken.


Ha belenézek a River Cottage nevű gasztro sorozat elejébe, talán te is átveszel valamit a kerti életérzésből. Nyugalom és csirkék...

2013. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Tatám mindig azt mondja, hogy "a paraszt hal éhen utoljára". És teljesen igaza van. Magyarországon nincs munkalehetőség, és ami a legkézenfekvőbb dolog a mezőgazdaság. Nem lehet minden városba egy-két gyárat építeni azért, hogy munkát adjon. Én mezővárosban élek, gyakorlatilag néhány ember kezében vannak a környező földek. Persze vannak néhány hektáros kis családi gazdaságok is, de ezek száma elenyésző. Viszont, ha már máshogy nem megy, és örökölnek földet, vagy van annyi tőkéjük, hogy vegyenek, akkor azzal érdemes valamit kezdeni, ha amúgy sincs mit veszteniük és valamennyire értenek hozzá, vagy hajlandók tanulni a gazdálkodásról. Egyébként az én családom is mezőgazdaságból él - generációk óta. 28N
2013. okt. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
30%

Én nem tudnék falun lakni. De egyébként a korábban leírtakkal nagyjából egyetértek, azt leszámítva, hogy olcsóbb előállítani magadnak az ételt mint megvenni. Lehet hogy egészségesebb, és lehet hogy magadnak szenvedtél meg érte, de biztosan nem olcsóbb előállítani egy kiló húst, vagy zöldséget, mint megvenni a bevásárlóközpontokban, vagy akár a vásárcsarnokban.


Én nem ismerek falusi családokat, de volt egy ismerősöm aki falun lakott, gazdálkodott, de persze mikor megöregedett el kellett költöznie panelba, mert már nem bírta a mezőgazdasági munkát. Egyébként szerintem azért kezdhetnek új életet falun az emberek, mert a városi lakások töredékéért kapnak falun házat, földdel. Ha van egy 10 milliós panel garzonjuk, amiből elvitt 8 milliót a válság meg a hitel, stb., akkor van még 2 milliójuk, egy városban azzal semmire nem mennek, falun tudnak vele mit kezdeni.

2013. okt. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én Budapesten élek, de alig várom, hogy elköltözhessek. Egyelőre a 6. emeleten balkonkertészkedek, és imádnám ha lehetne egy szép nagy kertem. Friss levegő, nagy terület, semmi szmog, és tömeg. Erre vágyunk a párommal.
2013. okt. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, aki szintén önfenntartásra törekszik. Kiköltöztek, tömegkályhával fűt, gazdálkodni kezdett. alapvetően nagyon szépnek ítélem meg a dolgot, biztos nagyon jó érzés, amikor elveted a magot, gondozgatod és élelmed lesz belőle, vagy neveled az állatokat és tartósítós bolti kolbász helyett, a régi hagyományos, valóban húsból készültet eszed. De ehhez nagy energia kell. Aki egészségileg nem bírja és esetleg egyedül van, annak biztos nem jó megoldás (az ismerősöm sem fogja mindig bírni, de szerintem nem gondol erre) Emlékszem a nagymamám is idős korában örült, ha át tudott sétálni a szemben lévő boltba a két kis zsömléjéért( aztán magunkhoz is vettük, mert nem bírta már azt se). Nagyon át kell ezt gondolni.
2013. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem értem ezt a Budapestről menekülést a falvakba. A főváros nemcsak betondzsungelből, szmogból áll, hanem a szélein sok kertvárosi is rész található. Igaz ott eléggé ritka a haszonállattartás és a haszonnövények termesztése, inkább a díszkertek jellemzőek. Én is ilyen helyen lakom, és egyáltalán nem vonz a falu, a termelői életmód. Számomra már ez is vidék a belvároshoz képest, egy teljesen más világ.
2014. júl. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 H8907 válasza:
Borzasztó, hogy lehetnek ilyen szemetek az emberek hogy leköltöznek vidékre, csendre vágynak és még meg is termelgetik maguknak a betevőt. Én meg azt nem értem, hogy miért lett ilyen nagy divat mostanában, hogy mindenki városba megy, meg azt a kis négyzetméternyi veteményest is felszámolja a kertjében ami van, és teleülteti pázsittal meg tujával.
2021. febr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
19-es, azért ültetik sokan tele többek között pázsittal meg tujával a kertjeiket, mert igényesebb környezetben szeretnének lakni, nemcsak az ideiglenes ágyásokat bámulni! Persze veteményest is lehet gondozni annak, aki kedvet érez hozzá, de egy szép kerthez ez azért édeskevés.
2021. márc. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!