Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a családom azt mondja rám,...

Ha a családom azt mondja rám, h mekkora bunkó tahó vagyok, akkor valószínűleg másnak se fogok kelleni?

Figyelt kérdés
A családom szerint bunkó, beképzelt önző vagyok, aki mindenkinek visszapofáz, vágja a képeket. Soha nem fogok kelleni senkinek??
2009. nov. 1. 20:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg ilyen vagy, akkor változtatnod kéne. Ha lány vagy, akkor főleg.

Attól függetlenül valószínű, hogy így is kellesz majd valakinek :)

2009. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Az a szüledittől is függ, meg, hogy mennyire komolyan gondolják. Na meg tőled.
2009. nov. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

hát tipikus mai tinipitsák ilyenek.

ált vagy megváltoznak, vagy majd kapnak szépen még az élettől. Amúgy ha ilyen is vagy is kelleni fogsz valakinak, az eredmény vagy az, hogy megváltoztat és heppi end, vagy tönkre vágod a srác életét aki papucs lesz, vagy pedig a srác fog tönkre tenni téged "azt kapsz amit adsz alapon" vagy pedig simán egyenlő felek maradtok és össze-vissza veszekedtek-verekedtek, stb...


szal mindenkinek jobb ha megváltozol, ha tényleg ilyen vagy mint írod.

2009. nov. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Isteni" családod lehet, ahol a szülők így beszélnek a gyerekükkel... :-P


No comment!

2009. nov. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Lány vagyok. És tudom, h nagyszájú, de egyszerűen bántanak dolgok, amiket ki kell mondanom.

pl:a tesom, aki 6 évvel idősebb nálam elköltözött itthonról, de ennek ellenére a szüleim fizetik a telefonszámláját, és a telefontörlesztő részletét(mert kellett neki a 100 ezer forintos telefon...). Azt, h hazajár, csak úgy kapott ajándékba 100 ezer forintot. És nem értem, h miért, hiszen járt külön némettanárhoz, 2* ment el nyelvvizsgázni, de nem sikerült neki. Beleöltek abba is 80-100 ezer forintot.

kifizették a jogsiját, amire közölte nekem az anyum, h ha én jogsit akarok, akkor a felét ki kell fizetnem. Csináltatott magának póthajat a tesom(2* 30 ezer ft), most meg arra panaszkodik, h nincs pénze. Meg arra, h a barátját is el kell tartania. És ma felhántorgatta nekem, h neki is vannak problémái, fontosabbak, mint nekem.(Nekem most csinálják meg a fogaimat)

A szülei meg semmiek nem örülnek, pl én megcsináltam 2-as koromba a német érettségit, idén emeltre megyek, h meglegyen a nyelvvizsgám. Nem jártam külön tanárhoz. Ja a tesom, meg az utolsó vizsgáit sem tette le ötöd. hatod éven, tehát a papíra sincs meg róla. És akkor én vagyok a semmire kellő, bunkó, aki mindig kér 1 túró rudit a boltban. Aki imád vásárolni(megtakarított pénzemből)

H van ez?

Arról nem tehetek, h nem tudom befogni a szám, és , h az arcomra van írva, ha vmi nem tetszik...

2009. nov. 1. 20:33
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem is ezt mondják, mert megmondom a véleményem - ráadásul teljesen normális hangnemben - és azt adom, amit kapok. és ezért én vagyok a tapló paraszt.

érdekes, mégis sokan vallanak a barátjuknak.

és nem vagyok egy szépség - sőt... - de azok a srácok, akikkel komolyan elbeszélgetek, és ki is jövünk, érdekes módon egy idő után mindig többet akarnak tőlem...


szóval neked is csak azt tudom mondani, hogy fel a fejjel, tuti meglesz a párod neked is :)

és lehet, hogy nem is veled van a baj :)

2009. nov. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

3. válaszoló vagyok. Ha ez mind így van ahogy írod, akkor elég gázak a szüleid, eléggé megosztják a szeretetet. Hány éves is vagy? Mert ha már felnőtt, mondjuk 20éves, akkor nem egyszerű, de lehet, hogy jobban jársz ha külön költözöl, melózol és elmész vmi kis albérletbe.

Az a gond, hogy ilyenkor a gyerek(te), irigy a tesójára, megjegyzem, hogy teljesen jogosan, és te is akarsz annyit kapni mint ő.

Ebbe nehéz belenyugodni, de el kell fogadnod, hogy a szüleidnek ő a kis kedvencük, és azt is, hogy te nem fox ennyit kapni. Tesód egy élősködő és előbb-utóbb ezt meg is fogja bánni, anyádék úgyszintén.


Neked az lebegjen a szemed előtt, hogy el tudj költözni és megélj egyedül a szülők nélkül és akkor majd szarhatsz rájuk. Egy fontos dolgot tartsál be: ne adjál majd pénzt se tesódnak, se a szüleidnek ha kérnek majd.

2009. nov. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok, de a gimit már másik városba kezdtem. nem akartam itthon maradni...
2009. nov. 1. 20:44
 9/15 anonim ***** válasza:

Próbálj meg nem foglalkozni velük. A családom szemében én is egy bunkó tapló vagyok/voltam, és én ebben a hiszemben is éltem az életem, mindaddig, míg egyszer volt kollegáim/barátaim megkérdezték, hogy a húgom is olyan mosolygós, vidám, kedves mint én?

Szó szerint elsírtam magam.

Aztán elkezdett kinyílni a csipám és most már határozottan megmondom nekik (nem bunkón), hogy hagyják abba, ha rákedzik ezt a bunkózós szöveget. Mára már elértem ezt, hogy leszálltak rólam. Igaz, ez jó pár év volt, de kitartást neked is.

2009. nov. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ismerős a helyzet, csak én nem mondom ki amit gondolok. A bátyám mindent megkapott a szüleinktől. Pl : saját számítógépet, kifizették a nyelvvizsgát, kifizették a jogsit...stb. Nekem számítógépem csak úgy lett, ami bátyámról selejt megmaradt, miután felújította a sajátját, jogsim nincs, pedig abba a korba vagyok, mint mikor a bátyámnak lett.(18 vagyok)

Anyum arra hivatkozik, hogy neki huszonvalahány évesen lett jogsija (Erre mondhatnám, hogy akkor bátyámnak miért lehetett 18évesen?) De én belenyugodtam, majd valahogy megteremtem magamnak az árát. Az sokkal jobb érzés lesz, hogy saját magamnak köszönhetem.

2009. nov. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!