Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehéz anyagi helyzet, de ez...

Nehéz anyagi helyzet, de ez az utolsó évem. Mindent a családért, és mondjak le róla?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok a középiskolában.

Hatalmas összegeket kellene kifizetnem az utolsó évben (kb. 80-100ezer ft-ot 3 hónap alatt) Ugyan dolgozok diákként havi 40ezer ft-ért, DE

Édesanyámnak minimális bevétele van, amit a tanfolyamon kap (munkaügyin keresztül). Decemberig nem tud vállalni bejelentett munkát, mert akkor vissza kellene fizetnie a tanfolyam árát (ha esetleg közben felvennék valahova).


Elvagyunk maradva pár csekkel, és hitelkártyáját is használja. Többször kérdeztem, hogy mi legyen, részt vegyek-e a szalagavatón, táncoljak-e, mire elkezdte sorolni h ő nekem nem tud segíteni, mert nincs pénze.

Azt mondta, ha akarok, táncoljak...majd lesz valahogy!



Mit javasoltok? Életemben egy ilyen van, a többiek arra buzdítanak, én is szeretnék táncolni, de hát a pénz....



2013. szept. 6. 10:40
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

Sajnos simán elvisz ennyit egy szalagavató (100e).

Borzasztóan sokba kerül a bérlés pl.


Családból senki sem tud segíteni, mindenki el van adósodva.


Végül is, ha részletenként fizetem, nincs akkora probléma, csak én sajnálom ezt a pénzt elkölteni a szalagavatóra.

Szép kis emlék lenne, de visszahúz az, amit anyu mondott ("ha akarsz, táncolj... csak lesz valahogy")

2013. szept. 6. 11:08
 12/47 A kérdező kommentje:

És ugye itt van az is, h utána tuti hozzávágná a fejemhez, mert sajnos ilyen...


Én felajánlottam, h akkor inkább odaadom a fizumat, csináljon vele amit akar, de nem fogadta el.. pedig már jó párszor adtam nagyobb összeget.

2013. szept. 6. 11:09
 13/47 anonim ***** válasza:
85%
("ha akarsz, táncolj... csak lesz valahogy") Ezt hívják érzelmi zsarolásnak. Ha részletre meg tudnád oldani, és nagyon szeretnéd, akkor ne mondj le róla!
2013. szept. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
61%
akkor fizesd ki diákmunkádból részletre
2013. szept. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ez érzelmi zsarolás... és ezért egész héten csak önmagamat marcangolom.

Mindig magamban keresem a hibát, és emiatt egész héten csak sírok, és döntésképtelen vagyok.


Mindig is erről álmodtam...


Ő felmondott a munkahelyén, mert jaj milyen stresszes, és persze természetesen nem talál munkát, ezért én veszem a kaját stb, emellett még zsarol is, meg sír a szája.

2013. szept. 6. 11:20
 16/47 anonim ***** válasza:
70%
Miért olyan nagyon sok a ruhabérlés? Egy menyasszonyi ruha kerül 80-120 ezer forintba általában. Mi - 10 évvel ezelőtt - azt csináltuk az osztályból a többi lánnyal, hogy kerestünk egy olyan szalont, ahol nem a legdivatosabb ruhák voltak, de csoportos bérlés esetén a ruhák darabját 5000 forintért bérbe adták. Oké, most drágább már minden, de jelenlegi árakon 8-10 ezerért is tuti lehet bérelni egy egyszerűbb ruhát. Lehet, hogy nem lesz tele Swarovskival, és pár évvel ezelőtti divat szerint szabták, de tisztességesen néz ki és meg tudod fizetni. A tánctanár díja persze így is kifizetendő, de csak a ruhán tízezreket meg tudsz takarítani, ezt azért gondolom, mert külön kiemelted, milyen drága.
2013. szept. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

Sajnos kevesen vagyunk az osztályban, mindenki kihullott, és aki megmaradt is eléggé felszínes. Kb. 4-en vagyunk nehezebb anyagi helyzetben, de csoportos kedvezmény 10 fő felett van.

Ahol pedig 5, ott jóval drágább is.

Utánanéztünk... így marad az egyéni bérlés, ami 20 ezer ft, ahol néztem, a többi ennél csak drágább. :(

2013. szept. 6. 11:25
 18/47 Andizsuzsi ***** válasza:
74%

"haj nélkül jöttek el" :) jól mutathattak kopaszon


Nem tudom, hol laksz, és hol kölcsönöztök ruhát. Az én fiam két éve végzett, ők a szalagavatóra-ballagásra varratott öltönyük nadrágjában táncoltak, hozzá fekete inget vettünk pluszban, kínaiban, egységesen az összes fiú, kb 3500 Ft-ér. A lányok olyan menyasszonyi-ruha kölcsönzőben kölcsönözték a ruhát, ahol a már nem divatos, többször viselt ruhákat direk szalagavatóra szokták kölcsönözni, nagyságrendekkel olcsóbban, mint a menyasszonyi ruhákat. Volt olyan lány, aki turkálóban vett magának ruhát szintén párezer forintér. Érdemes ezeknek a dolgoknak utánanézned, mert valóban az élet megy tovább tánc nélkül is, de a kérdésedből az tűnik ki, hogy te szeretnéd, és így örökre tüske maradna. Új frizura, kozmetikus és új köröm persze nem kell. Tudod, aki szép, az reggel is szép...

2013. szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:

Hozzáteszem, nem túl együttműködő a lány csoport fele, így nehéz lenne őket összeszedni, hogy akkor egy helyről rendeljünk.

Nagyon sokan pl. már le is foglalták...

2013. szept. 6. 11:27
 20/47 A kérdező kommentje:

18. !


Köszönöm neked külön, megmosolyogtattál: )

Nem tudod véletlenül, hogy mi a neve annak a szalonnak?

Nekem sem kell ám a legújabb ruha!:)

2013. szept. 6. 11:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!