Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehéz anyagi helyzet, de ez...

Nehéz anyagi helyzet, de ez az utolsó évem. Mindent a családért, és mondjak le róla?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok a középiskolában.

Hatalmas összegeket kellene kifizetnem az utolsó évben (kb. 80-100ezer ft-ot 3 hónap alatt) Ugyan dolgozok diákként havi 40ezer ft-ért, DE

Édesanyámnak minimális bevétele van, amit a tanfolyamon kap (munkaügyin keresztül). Decemberig nem tud vállalni bejelentett munkát, mert akkor vissza kellene fizetnie a tanfolyam árát (ha esetleg közben felvennék valahova).


Elvagyunk maradva pár csekkel, és hitelkártyáját is használja. Többször kérdeztem, hogy mi legyen, részt vegyek-e a szalagavatón, táncoljak-e, mire elkezdte sorolni h ő nekem nem tud segíteni, mert nincs pénze.

Azt mondta, ha akarok, táncoljak...majd lesz valahogy!



Mit javasoltok? Életemben egy ilyen van, a többiek arra buzdítanak, én is szeretnék táncolni, de hát a pénz....



2013. szept. 6. 10:40
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

Pesti vagyok!

A másik, hogy fodrász meg ezek nem kellenének, barátnőm megcsinálja (bár nem fodrász) ingyen és bérmentve!:)

2013. szept. 6. 11:29
 22/47 anonim ***** válasza:
82%

Én nem értem mi kerül ennyibe. Mi szalagavatónkon 3000 Ft volt a tánc (bécsi keringő)ruhával együtt 2006-ban.

A szalagavatóra mindneki abba jött amibe akart (kisestélyi, koktélruha,kosztum stb.A vacsora rendelés nem kötelező, ahogy a fodrász és sminkes sem.

2013. szept. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
42%

Nem értem, mi a gond: az iskolát folytasd, fejezd be az évet rendesen, mert ez fontos, de a szalagavatóra ilyen sok pénzt kidobni teljesen értelmetlen dolog.


A helyednek ERRE nem adnék ki egy fillért sem, nemhogy több százezer forintot.

2013. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
73%

Vatera esetleg?

[link]

[link]

[link]

[link]


Vagy itt vannak olcsó, bérelhető ruhák: [link]

2013. szept. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

Itt a problem, hogy 2006(!)-ban került annyiba!:) ÉS valószínűleg azt az iskola alapítványa szervezte, vagy valahonnan nagy mennyiségben rendelte, általánosban nekünk is így lett volna, így persze hogy olcsóbb.


Én is tudnék bérelni 10.000ft-ért, de nem tudok, mert az csoportos bérlés, és abba senki sem egyezik bele, csak kb 3 lány rajtam kívül.


Nem több 100ezerről van szó, én ki tudnám hozni 50.000-ből is, csak ugye nehezen.


Attól még leérettségiznék, csak ez egy plusz löketet adna én úgy érzem. De persze adok párotok véleményére...

2013. szept. 6. 11:43
 26/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm 24-es, körülnézek! Meg persze nézelődök folyamatosan!:)
2013. szept. 6. 11:44
 27/47 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy aki linkelte a vaterát, az nem mond hülyeséget, mert utána te is el tudod adni a ruhát.

De amúgy mennyire elkeserítő, hogy egy szalagavató ennyi pénzbe kerül. :( És akinek nincs rá pénze, az így járt, a kutya nem törődik vele, hogy részt vesz e vagy nem... áááá Utálom a pénzt!

2013. szept. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 Andizsuzsi ***** válasza:
55%

"Nem tudod véletlenül, hogy mi a neve annak a szalonnak?"


Zalában van, az rajtad sajnos nem segít, de a vatera tényleg jó ötlet.

2013. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
74%

A szalagavató nem a világ közepe, pár év múlva csak nevetsz rajta, hogy akkor azt hitted az a legfontosabb.

Mi lesz, ha nem táncolsz? Megáll a világ? Nem hiszem.

Ha nincs pénz, akkor nincs pénz.

2013. szept. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
42%
Ez a 100 ezer hogy jön ki, ha még a hajadra, meg a sminkre sem kell költeni? Nekem 4 éve volt a szalagavatóm és összesen 6 ezer forintot fizettem a ruháért, plusz kesztyűt is kaptam hozzá. Esztergomban volt ez ugyan, de még így is megéri, oda-vissza az út megvan 1000 forintból. Én nem hagynám ki a szalagavatót, nekem hatalmas élmény volt, a mai napig szívesen gondolok rá, hanem olcsóbb megoldást keresnék, mert ez a 100 ezer igen nagy túlzás.
2013. szept. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!