Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehéz anyagi helyzet, de ez...

Nehéz anyagi helyzet, de ez az utolsó évem. Mindent a családért, és mondjak le róla?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok a középiskolában.

Hatalmas összegeket kellene kifizetnem az utolsó évben (kb. 80-100ezer ft-ot 3 hónap alatt) Ugyan dolgozok diákként havi 40ezer ft-ért, DE

Édesanyámnak minimális bevétele van, amit a tanfolyamon kap (munkaügyin keresztül). Decemberig nem tud vállalni bejelentett munkát, mert akkor vissza kellene fizetnie a tanfolyam árát (ha esetleg közben felvennék valahova).


Elvagyunk maradva pár csekkel, és hitelkártyáját is használja. Többször kérdeztem, hogy mi legyen, részt vegyek-e a szalagavatón, táncoljak-e, mire elkezdte sorolni h ő nekem nem tud segíteni, mert nincs pénze.

Azt mondta, ha akarok, táncoljak...majd lesz valahogy!



Mit javasoltok? Életemben egy ilyen van, a többiek arra buzdítanak, én is szeretnék táncolni, de hát a pénz....



2013. szept. 6. 10:40
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
Ajj én nem értem mi kerül ezen ennyibe. Én béreltem (3 éve) egy ruhát 10 ezerért azt hiszem, vettem a kínaiba 2 ezerért egy cipőt, a hajam meg a sminkem megcsináltam magamnak és kész. Nem muszáj mindig másik koktélruhát venni, hidd el, senki nem emlékszik rá, hogy előző alkalommal miben voltál. Amúgy az egésznek annyira semmi jelentősége, kicsit túlmisztifikálod szerintem. Egyetemen minden hónapban lesz valamilyen bál, én ezeket 0 ft-ból ki szoktam hozni, de valaki rákölt százezreket.
2013. szept. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
22%
Nekem 2011-ben volt a szalagavatóm, és nekem sem került 100.000 forintba... Pedig nem alapítványi iskola. 3000 forint volt a tánc - illetve 90.000, de harmincan voltunk erre az összegre, a ruhám 10.000 (de számolj mondjuk 20.000 forinttal, mert nekem varratott volt), fehér cipőből a leggagyibb, legolcsóbb is jó, mivel nagyjából 5 percig van rajtad, de általában lehet bérelni a ruhához. Még sorolhatnám, de szerintem aki 100.000 forintot elkölt a szalagavatóra, az nagyon durván túldramatizálja a dolgot...
2013. szept. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
#32 vagyok, bocs, 2010-ben. De 2011-ben meg gólyabálon voltam, ahol azért egy fokkal jobban kicsípi magát az ember, és annak se volt az ára még csak 100.000 forint közelében sem, koktélruhával, csinos cipővel, stb-vel. Szóval számolj kicsit utána, mert ha nem mindenből a legdrágábbat veszed, akkor biztos, hogy nem fog ennyibe kerülni. :)
2013. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
78%

Mi a tököm kerülne 100ebe? Nem kell költened sminkre, fodrászra, akkor marad:

ruha; cipő; esetleg harisnya

2013. szept. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:

Hát nekünk sem volt éppen olcsó, de ettől függetlenül messze nem került ilyen sokba.

Egyébként túl van értékelve ez az egész ceremónia. Én két éve érettségiztem, és szinte alig emlékszem belőle valamire.

Jónak jó volt, de hogy nem az volt életem csúcspontja az fix.

2013. szept. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 Girgoy ***** válasza:
61%

Nem olvastam el végig midnent, de az merült fel bennem, hogy ha ilyen rohadt drága egy szalagavató (nekünk anno semmi spéci ruhánk nem volt, egy műsort adtunk elő, amihez otthoni ruha is elég volt), akkor a suli nem tud valami támogatást adni? Mert milyen diszkrimináció az, hoyg csak a gazdagok táncolhatnak, a midnenségit, verd ki az Ombudsmannál a balhét! :)


Egyébként meg kerültem én is időnként olyan helyzetbe, hogy nem tudtam fizetni valamit, de ilyenkor - hívő lévén - Istenre bízom, hogy kell-e az nekem vagy nem. Ha nincs benne semmi kivetnivaló, akkor Isten szerzett mindig rá pénzt. Váratlan forrásokból, igen kreatív módokon. Mindig volt rá pénz időben. Úgyhogy azóta nem nagyon izgulok ilyeneken.


De egyébként ha emiatt komoly összetűzésbe kerülnél édesanyáddal, akkor jegyezd meg az egyik Girgoy vezérelvet: Valaminek a hiányát könnyebb hordozni, mint valaminek a terhét. ;)

2013. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
36%

Nem csak a szalagavató a drága, hanem úgy összességében a 4. év. Én nem is táncoltam, de manikűr, fodrász, szolárium és kozmetikus-sminkelés így is volt. Ezen kívül mi fizettük a hidegtálakat a fogadáson, valamint a fellépő zenekarokat, és zenészeket is. Azon kívül nálunk 3 nő élt akkoriban egy háztartásban, akik szintén elmentek fodrász-kozmetikus, lehet új ruha nem volt, de szokott lenni. Nekem nem volt báli ruha, csak 3részes kosztüm, plusz cipő, de ugye én ebben érettségiztem. Ja és az érettségi...tanítónéninek méregdrága ajándék, a vizsgabiztosnak ajándék, és kaja-pia az egész bizottságnak, bankettra szintén vacsit kell fizetni, és persze arra is új ruha kell... A szalagavató csak a jéghegy csúcsa !

Am én kihagynám /én ki is hagytam, de nem anyagi okokból/, nem vágytam sosem a műromantikus táncira, félre ne értsd, én is tudom, hogy sokaknak fontos, nekem is volt 20 lány osztálytársam, de sztem túldimenzionált az egész. és ráadásul egy este alatt eltáncolod azt, amire később nagyon is szükséged lenne...

2013. szept. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

Mindenki segíteni próbál, tök jó ötletek gyűltek össze.


MIÉRT VAN MINDENKI LEPONTOZVA???

2013. szept. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
78%
Én tavaly(!) érettségiztem és számomra felfoghatatlan hogy ennyibe kerüljön a szalagavató. Elkell menni több szalonba, pár ismerősöm 10 ezerért bérelt ruhát. (én nem táncoltam ugyan) A kosztüm volt egy huszas és a cipő és 3 ezerbe került. A fodrászt, sminkest is meglehet oldani. A többit már fentebb leírták.
2013. szept. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
53%
36-os: ez az Istenes válasz nagyon aranyos volt! És milyen igaz, én is tapasztaltam már ezt! Eddig amikor nagy gázban voltam, mindig segített...:)
2013. szept. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!