Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ennyi telefonos...

Miért van ennyi telefonos probléma a családi kapcsolatokban?

Figyelt kérdés

Mostanában szinte mindennaposak a telefonos kérdések.

Anyu/apu nem vesz telefont,mit csináljak?

A tesóm jobb telefont kapott,mint én,miért ilyen szemetek a szüleim...stb


Titeket nem idegesít már?

Ide elvileg családi gondokkal,problémákkal jönnek az emberek,nálam az nem számít hatalmas gondnak,hogy egy 15 éves lánynak nem vesznek új telefont....


2013. szept. 12. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Mindenkinek a saját baja a legnagyobb. Engem nem idegesít, mert nekem pl. nem az a legnagyobb bajom, hogy ki milyen kérdést tesz fel. Most van a tiéd alatt kettő, ami erről szól, büdös kölkök, ilyenkor már ágyban a helyük!!
2013. szept. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

Szomorú,hogy ezek így mérik a kapcsolataikat.

Régen volt ez a magnóval,montival vagy ami épp trendi.

Elég sekélyesek.

Nézz meg 5 tizenévest!Körbeállnak,nyomkodnak,chatelnek,közös élmény semmi.

Szerintem,ne idegesítsd magad,sokkal több a normális kérdező.

2013. szept. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Ezt hívják úgy, hogy "Z nemzedék". Egyébként számomra érthetetlen, hogy a szülők miért nem tudják ezt kezelni. Én kiskoromban belebetegedtem volna, ha a húgom drágább, szebb barbit kap, mint az enyém. Mondjuk én kaptam volna egy sima barbit, ő meg egy menyasszony barbit. Nagyjából ehhez tudom hasonlítani a dolgot... Nekünk meg volt mondva, hogy itt ez a 6 barbi, ez mind egy árkategória, választhatunk. Választhattunk volna egyformát is.


Arról pedig, hogy egy tizenévesnek olyan igényei vannak, amilyenek, arról csakis és kizárólag a szülők tehetnek az elkényeztető, anyontutujgató, "mindent meg akarok neki adni" nevelési módszerükkel. Először csak egy csokiért hisztizik a 3 éves, aztán egy drágább játékért, máris jön a mobil, a kocsi, meg a lakás. Mert ő úgy lett nevelve, hogy ez "neki jár", mert ő a kiskirály a családban. Ami még durvább számomra, hogy az egyik gyerek le van tojva, a másik meg az egekig magasztalva - egy családon belül...

2013. szept. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Én már megfigyeltem, sokszor van úgy, hogy valaki feltesz egy kérdést, aztán mintha mindenki ihletet kapna, az utána következő néhány napban ez lesz a téma, egy csomó ilyen kérdés születik.


Tizenévesen az ilyesmi (is) az érdekes. Régen, az én tinikoromban is voltak ilyenek, csak nem telefonnal kapcsolatban, mert akkor még az nem volt ilyen elterjedt. Egyik fiatal kapott valamit, aztán a többinek is olyan kellett volna. Akkor is voltak menő cuccok, amiket jaj, de szerettünk volna.


Nem, nem idegesít, maximum nem nézek bele az adott kérdésbe, vagy nem olvasom végig. Pár nap múlva lecseng ez a téma is, legyél türelemmel. :) Majd lesz helyette más. :D

2013. szept. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

#4

A szülők ezt azért nem tudják kezelni, mert ők idézik elő ezt a helyzetet.

2013. szept. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De most komolyan? Az hatàrozza meg, h mennyire szeretik a szülők a gyerekeiket, h milyen telefont vesznek nekik?
2013. szept. 12. 20:10
 8/11 anonim ***** válasza:

#7

És fordítva? Csak gondolj bele, a gyerek nem ilyennek születik.

2013. szept. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez az egész nem arról szól, hogy mi határozza meg a szülők szeretetét, meg semmi ilyen magasröprű eszméről szó nincs. Egyszerűen most divatosak ezek a modern kütyük és a fiatalokat ez nagyon érdekli. Kap az egyik, szeretne a másik is, megkapja, akkor jön a harmadik, hogy neki is milyen jó lenne és így tovább.

Ez nem új keletű dolog, csak régebben még nem telefonok voltak, hanem más. Emlékszem, én mennyire vágytam olyan hifire, mint ami az egyik osztálytársamnak volt! A fene megevett érte. :D Nem azért, mert azt hittem volna, hogy a szüleim jobban szeretnek, ha kapok tőlük, hanem mert nagyon menő volt és de nagyon jó lett volna. :)

Majd kinövik a gyerekek!

2013. szept. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
@9 Igen, a mi időnkben ez volt. Most meg érzelmileg zsarolják a gyerekek a szüleiket, hogy "ha nem veszel olyan telót, utállak" és társaik. Nap, mint nap szembesülök ezzel. És ezt a szülők tényleg csak maguknak köszönhetik.
2013. szept. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!