Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnál hogy van a spórolás?...

Másnál hogy van a spórolás? Az egész család spórol vagy csak a felnőttek?

Figyelt kérdés

Kicsit több lett a kiadádunk, mint múlt hónapban, ezért a párommal megbeszéltük, hogy nem költekezünk fölöslegesen.

Elhozta múlthéten a kisfiát. Elmentek boltba, mire hazaértem már bevásároltak. A gyerek eláulta, hogy kapott innivalót mert szomjan akart halni a boltban (6 percnyire van a bolt!), és kapott 2 chipset, csokit meg egy csomag rágót is.

Párom persze próbálta eltitkolni a dolgot, még a blokkot is eldobta, hogy le ne bukjon. (A kisfiú elég duci, nem értem miért nem gyümölcsöt vett neki inkább).

A héten volt a névnapom, persze nem kaptam semmit. Másnap szóvátettem, hogy azért egy szelet csokinak is örültem volna, de még azt se kaptam. Azt mondta hogy most spórolnunk kell, mert megbeszéltük.

Nem álltam le veszekedni, de nagyon szarul esik, hogy csak rajtam spórol(a kedvenc csokim 135 ft-ba kerül), míg a gyereknek mindent megvesz, ráadásul csupa egészségtelen és hízlaló dolgot.

Nem sajnálom a gyerektől, bár én inkább gyümölcsöt vettem volna neki, a testalkatára való tekintettel.


2013. szept. 15. 17:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
72%

Én egyet értek veled. Szerintem is az a minimum, hogy a másik névnapjára/szülinapjára, bármennyire is spórolunk, egy jelképes semmiséget akkor is veszünk! Ez így normális.


Szerintem lehet, hogy csak szimplán elfelejtette a névnapodat és ezzel vágta ki magát... Ami a gyereket illeti: a szülők már csak ilyenek :D

2013. szept. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az anyagi kérdéskör nem csak a férjemre és rám vonatkozik, hanem az előző házasságában született gyerekekre is. Tehát ha nálunk "bőség" van, akkor gyerektartáson felül (normális keretek között persze) megkapják amit szeretnének (nass, cipő, füllyukasztás, focilabda..stb.), és ilyenkor nyaralni is elvisszük őket, illetve jóval több a közös fizetős program. De ha "szükös" idő van és elhatározzuk a pénz stoppot, akkor az mindenkire vonatkozik, olyankor nincs plusz vásárlás senkinek, nincs nyaralás, nincs drága nasi, olcsó vagy ingyenes programokat szervezek. Olyankor szülinap/névnap is jelképes ajándékkal megy. Volt már ilyen időszak is, meg olyan is, mint ahogy lesz is még ilyen is meg olyan is a jövőben.

A gyerekek meg szokták ezt érteni ahogy tapasztalom. Ha van pénz akkor költünk, ha nincs pénz akkor nem költünk. A gyerekek úgy élnek és úgy gondolkoznak, ahogy meg van nekik mutatva. Mindig a szülő rontja el a gyereket, aztán csodálkozik, hogy amikor kéne, akkor miért nem tud alkalmazkodni az a gyerek egy új helyzethez.

2013. szept. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
igazad van hogy nem kell hizlalni a gyerekeket, mert az csak rossz lesz nekik a későbbiekben. de ha megkiván valamit én megveszem neki, sikerült leszoktatni a chips-csoki imádatról, persze azért néha kap azt is, de leginkább epret, málnát, banánt meg hasonló gyümölcsöket kér. Én soha semmit nem tagadok meg a srácomtól (5 éves), sajnos az anyukáját elvesztettük. Mi nem spórolunk, nincs is rá szükség, de ha lenne is, úgy oldanám meg hogy a gyerek ne vegye észre és ne nélkülözzön semmit.
2013. szept. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!